Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

zihinsel engelliler spor

iyi akşamlar.\r\nzihinsel engelliler spor alanınada faal bir kulüpte fahri antrenörlük yapıyorum. 13 14 haziran 2008 tarihlerinde antalyada bölge şampiyonası yapıldı.\r\nzihinsel engelliler, görme engelliler, bedensel engelliler, işitme engelliler alanlarında spor federasyonları bünyesinde çeşitli spor branşlarında çalışmalar yapabilirsiniz.\r\nher meslek grubu için mesleğinin yanında yapabileceği, çocukları yönlendireceği alanlar mutlaka vardır. \r\numarım bu spor branşlarında sporcu sayılarımız artar.\r\ndaha acı olanı rehabilitasyon merkezlerinde kayıtlı öğrencilerin %10 u bile olsa şuandaki mevcut istatistik bilgileri üçe yada beşe katlanır......BAŞARILAR DİLERİM..
01-07-2008
Alper TEKALP
Beden Eğitimi Öğretmeni
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
36 Yanıt
Sevgili arkadaşlar tüm yorumları okuyarak bir yerlere varmaya çalıştım fakat baya bir zor oldu, bu yüzden sizlerden şu konuda ayrdım isitiyorum lütfen en kısa zamanda dönüt verirseniz sevinirim. Konu şu görme engelliler öğretmeniyim ve spor meraklısı birisi olarak engelli öğrencilere (zihin/görme vb...) bu öğrencilerle ilgili özel spor öğretmeni nasıl olabilirim. Böyle bişey var mı? Varsa hangi kurumlara başvurmalıyım hangi belgeleri almalıyım. Umarım anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekürler.
21-07-2013
Belirtilmemiş

beden eğitimi antrenörlük bölümü mezunuyum. yardımcı uzamanlığım özel sporcu antrenörlüğü 1 yıl devlet bakım ve rahabilitasyon merkezinde staj yaptım ve engelli branşlarıyla ilgilide bir çok antrenörlük belgem ve tecrübem var ve babamda zihinsel engelliler sınıf öğretmeni :) Zihinsen engelli bireylerde spor öyle 2 günlük kursla olacak bir şey değil arkadaşlar her kez uzaman olduğu işi yapmalı ve uzman insanlar çalıştırılmalıdır..
16-07-2012
Erhan ACİ
Antrenör

slm. ben beden eğitimi ve spor öğrtmenliği bölümü mezunuyum rehablitasyon merkezlerınde çalışmak istıyorum. katılabilecegimiz kurs veya semınerler acılıyormu. bi bilgim olmadıgı için sizlere danışmak istedim. yardımcı olabilirseniz cok sevınırim.teşekkürler
24-08-2010
Erdal HÜNER
Beden Eğitimi Öğretmeni

TV 8 TELEVİZYONUNDA HER CUMA CANLI OLARAK SAAT 11.20 - 13.00 SAATLERİ ARASINDA ZİHİNSEL ENGELLİ BİREYLERE YÖNELİK; SAĞLIK,EĞİTİM VE HUKUK KONULU BAŞLIKLARLA İŞLENEN BU PROGRAMDA TÜM KONULAR AÇIK VE NET OLARAK İŞLENİYOR.BU PROJENİN KALICI VE BİR HAREKET HALİNE DÖNÜŞTÜRMEK ELİMİZDE.BEN DOWN SENDROMU 24 YAŞINDA KIZKARDEŞE SAHİP BİR İNSAN OLARAKELİMDEN NE GİLİYORSA YAPMAYA ÇALIŞIYORUM.DESTEKLERİNİZİ EN KISA ZAMANDA BEKLİYORUM... sevgimle Kader Sezgin SİVRİ TOSPAA MEDYA İLETİŞİM - PROGRAM YAPIMCISI
24-07-2010
Kader SEZGİN
Tospaa Medya İletişim

ben beden eğitimi mezunuyum ve engelliler üzerinde biz spor eğitmenlerinin büyük katkısı olduğunu savunuyorum...elimde engelliler üzerine sertifikalarım var fakat bu belgeninde büyük yarar sağlayacağına inanıyorum...LÜTFEN bu açılan kursa başvuru yapabiliyormuyuz CWP BEKLİYORUM?acilen danışabilceğim sorularımın cwpını alabileceğim bir hoca arıyorum kolay gelsin hepinize
21-10-2009
Arzu HIZAL
Beden Eğitimi Öğretmeni

beden eğitimi öğretmenleri olarak tüm suçu ve yanlışlığı üstümüze alıyorum. her birey gibi engelli arkadaşlarımızın da spor yapmaya hakkının olduğunu anayasamız en güzel şekilde söylüyor. bizim işimiz spor ve beden eğitimi. bir kasın ne kadar kasılacağını b. eğitimi öğretmeni arkadaşlarıma sormak isterim bir fikri var mıdır acaba? bunu f.tedavi uzmanları daha iyi bilir ve uygularlar. engelli kardeşlerimizin de her alanda uygulama ve katılım hakkı olduğu gibi spora kalımları da gayet tabiidir; f.tedavi uzman arkadaşlarımın tümüne de hitap etmek isterim, kusura bakmasınlar(karşı çıkanlar,dışlayanlar vs.) onlar da, herşeyden önce bir bireye nasıl spor yaptırılır onu bilemezler. ben buradan tüm özel eğitimde çalışan b.eğitimci arkadaşlarıma sesleniyorum f.tedavi konusunda işi ehline bırakırlarsa(fırsatçı b.öğretmenleri ve fırsatçı kurumlar) zaten herşey rayındadır demektir. lütfen kendimizi doğru anlatalım en büyük eksiğimiz budur bence. saygılarımla iyi günler diliyorum.
11-08-2009
Mehmet Akif AKKAYA
Beden Eğitimi Öğretmeni

fatma hanım bende beden eğitimi öğretmenliği 3. sınıf öğrencisiyim ve engellilerde beden eğitimi ve spor dersi alıyorum. belki kızıcaklar şuan söyliceklerim için ama bizde onlar gibi anatomi, fizyoloji, rehberlik derleri görüyoruz ve gidip engeliler okullarında stajımızı yapıyoruz bazı öğretmenlerimizin yönlendirmesiyle hidroterapi, fizyoterapiyi yerinde gidip öğreniyoruz bukadar uğraştan sonra bizde bazı şeyleri hakediyoruz diye düşünüyorum. sonuçta bizim branşımız ve bu bölümü okuyan arkadaşlarımızın branşları farklı. Bu konuda nereden başlıcağımız neler yapmamız gerektiğine dair daha ayrıntılı bilgilere ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim..
18-03-2009
Öznur LÖKÜS
Fizyoterapist

MERVE HANIM MERHABALAR BENDE BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEK OKULU 4.SINIF ÖĞRENCİSİYİM.BU YIL KISMETSE HAZİRAN AYINDA MEZUN OLUYORUM VE BU BÖLÜMDE ÇALIŞMAYI ÇOK İSTİYORUM ANCAK ÖZEL EĞİTİM'DE OKUYAN ARKADAŞLARIN BAZEN YORUMLARINI GÖRÜYORUM BEDEN EĞİTİMİ OKUYANLAR BİZİM ÖNÜMÜZÜ KESİYOR İŞ İMKANLARIMIZI KISITLIYORLAR DİYE.ÜZÜLÜYORUM YANİ İNSANIN NERDE OKUDUGU DEGİL BENCE NASIL BİR ÖĞRETMEN OLDUGU VE NASIL EĞİTİM VERDİĞİ ÖNEMLİDİR.SİZİN YORUMUNUZDA BENİ ÇOK MUTLU ETTİ DEMEKKİ ARTIK SİZİN GİBİ DÜŞÜNEN İNSANLARDA VARMIŞ.BİZİ DESTEKLEDİĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.SAYGILARIMLA...!!!!!!
16-01-2009
Fatma ALTINTAŞ
Diğer

2009 yılında Zihinsel Eng. Spor fed. branşlarına eklenen BOCCE isimli bir oyun var. eğer imkan varsa BOWLİNG ağır engelli çocuklarımızın bile zevkle yaptıkları ve kurallarını öğrenebildikleri branşlardır.
destek öğrencileri için futbol, futsal, basketbol, voleybol, atletizm önerilebilir.
internetten aramalarla bilgilere ulaşabilirsiniz. tekalp.com, zesfed.org bakılabilir.
info@tekalp.com mailden hangi branşta ne istediğinizi yazarsanız size özel bilgiler yollayabiliriz.
01-01-2009
Belirtilmemiş

tüm arkadaşların yeni yılı kutlu olsun.
01-01-2009
Yasemin GÖKER
Beden Eğitimi Öğretmeni

dernek vekulüp kurmanız için elimizden gelen her şekilde yardımcı oluruz. bu konyda içiniz rahat etsin. şuana sizin federasyonla irtibata geçip yarışmalara katılmak istediğininizi ve kukübünüzü kuracağınızın bilgisini vermek. federasyonumuz katıldığımız yarışmalar için bir ücret almamakta ve konaklama ve yol ücretini karşılamakta kulüp olarak balki hiç yada çok az bir harcama yapmaktayız. dediğim gibi öncelikle federasyonla irtibata geçin ben size yazışmlar ile ilgili yazıları gönderirim. ve siz hangi il ve kurumdasınız. mail adresini yazarsanız dernek tüzüğünü gönderebilirim. şimdilik size kolay gesin görüşürüz.
25-12-2008
Yasemin GÖKER
Beden Eğitimi Öğretmeni

öncelikle bilgilerinizden ve ilginizden dolayı çok teşekkür ederim.benim sorunum antrenörlük belgem yok o yüzden ne yapacağımı bilmiyorum.dernek ve klüp için yapmam gerkeni de bilmiyorum.ayrıca maddi olarak ne kada bir miktar gerekiyor onuda bilmiyorum, ama katılmayıda gerçkten çok istiyorum.
24-12-2008
Ozgur KAHRAMAN
Beden Eğitimi Öğretmeni

federasyonun antrenörlük kurslarıyla ilgili bundan sonraki düşüncesi ne olur bilemem fakat açılacak olan 2. kursun bütün bedeneğitimi ve antrenörlük belgesi olanlara olacağını düşünüyorum.elinizde antrenörlük belgesi varsa onunla katılabilirsin . öncelikle diğer federasyonların açtığı kurslardan belge elıp daha sonra zesfedi ant. kursuna katılma gibi bir durum söz konusu. dediğim gibi şuan için daha her şey tam net değil
23-12-2008
Yasemin GÖKER
Beden Eğitimi Öğretmeni

özgür bey
zihinsel engelliler spor federasyonunun yarışmalarına katılmak için öncelikle dernek ardındanda spor kulübünü kurmanız gerekmektedir.artık 2008 itibariyle yarışmalara kulüp olarak katılmak zorunlu oldu. ve şuan da 30 aralıka kadar 2009 yılında hangi yarışmalara katılmak istediğiniz ile ilgili katılım formu zesfedin sayfasında yayınlandı.

FEDERASYONUMUZ 2009 YILI SPOR HİZMET VE FAALİYET PROGRAMI HAZIRLIKLARINA BAŞLAMIŞTIR.
Federasyonumuz 2009 yılı spor, hizmet ve faaliyet programının hazırlıklarına başlamıştır. Kulüplerimizin 2009 yılında katılacağı branşlara ait başvuru formunu doldurarak 30 Aralık 2008 Salı günü mesai bitimine kadar federasyonumuzun 0 312 311 96 28 nolu faks numarasına göndermeleri gerekmektedir. Kulüplerimize önemle duyurulur.

eğer bu yarışmalara katılmayı hedeflediyseniz. federasyonu arayıp NECMİ ÜNVER DEN gereken bilgileri alabilirsiniz.

umarım bu mesajı erken alır ve gerekli çalışmalar bir an önce başlarsınız. kulüp kurarken bütün branşların açık olmasına dikkat ederseniz. sizin adınıza iyi olur
eğer sormak istediğiniz bir şey olursa
şşimdiden başarılar
23-12-2008
Yasemin GÖKER
Beden Eğitimi Öğretmeni

merhaba arkadaşlar, ben şunu anlamış değilim;beden eğitimi öğretmeni olduğumuza göre çoçuklara sporla ilgili herşeyi verebilicek kapasiteye sahibiz demektir.Neden engelli bireyleri müsabakalara hazırlamak için bir belgeye gerek duyuluyor anlamıyorum.ayrıca bu iş için bir de klüp kurmamız gerekiyormuş bunun doğruluk payı var mı?Eğer varsa ne yapılması gerekiyor?bu işi ve çocukları çok seviyorum.Çoçuklar topu ellerine aldıkları zaman mutlulukları gözlerinden okunuyor ve ben birşeyler yapmak istiyorum.Federasyonun katılım şartlarını hafifletmesi gerekiyor çünkü batıdaki imkanları biz doğuda bulamıyoruz.bu konuda bütün bildiklerinizi foruma eklerseniz çok memnun olurum.
17-12-2008
Ozgur KAHRAMAN
Beden Eğitimi Öğretmeni

forumlardaki bazı olumsuz yazışmalar ve düzeysizlikten dolayı yaklaşık 5 aydır forumlara yazmıyorum. sizleri tenzih ederim.
Adana Mavi Bulvar Spor Kulübünde 2003 yılından beri Fahri olarak çalışıyorum. 2006 yılından itibaren zesfed"e üye olduk ve 2006-2008 yılları araasında bir çok başarı kazandık. kaynak:www.zesfed.org yarışma sonuçları sayfası.
bir kere gerçek gönül vermiş olmanız gerek. çocuğu müsabakaya götürdüğünüzde evinden alıp evine geri bıraktığınızda en az üç gün geçiyor. bu süre içerisinde annesin, babasın, hizmetlisin, herşeysin.
afedersiniz ama çocuğun çiş problemi bile olsa yardımcı olacaksın....
işte gönülden olmazsa bu iş olmaz.
Antrenörlük kursları ile ilgili şuan zesfed geçici maddelere göre uygulanan ant. semineri kalmadı en son üç ilde yüzme yapıldı.
bunlara katılmak için zesfed faaliyetlerine antrenör ve idareci olarak katılmış olmakla birlikte herhangi bir branşta var olan antrenörlük belgesinin olması gerekiyordu.
Ancak süresi bitti.
2009 yılı ile birlikte federasyonda birçok değişimler olacağını tahmin ediyoruz. örneğin fed. ismi "ÖZEL ÇOCUKLAR SPOR FEDEREASYONU" olabilir.
özel bilgi isteyen herkese yardımcı olabilirim.

17-12-2008
Belirtilmemiş

bilgilerinizden dolayı teşekür ederim.belgem olmadan katılmam mümkün değil öğlemi?bulunduğunm il küçük olduğu için bu tip kurslar pek açılmıyor ya istanbul ya da ankara.gitme şansım yok bu şehirlere
15-12-2008
Ozgur KAHRAMAN
Beden Eğitimi Öğretmeni

arkadaşlar www.zesfed.org adresinde müsabaka yerleri ve daha ayrıntılı bilgi var oradan ulaşabilirsiniz
14-12-2008
Mustafa AKINCI
Yönetici (Spor)

Slm arkadaşlar ben Sosyal Hizmetlerde Çalışıyorum Zihinsel Engelliler Spor Federsayonunun Düzenlediği Antrenörlük Kursuna katıldım Katılma şartları şöyleydi daha önceki yıllar da en az 1 defa veya daha fazla faaliyete antrenör olarak katılmış olmak bu önümüzdeki yıllarda değişir. Benim branşım masa tenisi ben kursa katıldım ve belgeyi aldım. henüz elimize geçmedi ama yakında gelir özel eğitimde sporun yaygınlaştırılması için çok çaba gösteriyorlar bizlerde çalıştığımız kurumlarda birşeyler yapmaya çalışalım elimizden ne geliyorsa masa tenisi atletizm vb. yeterki sporu rehabilitasyonun bir parçası olarak kullnabilelim bakın o zaman çocuklarımız nasıl oluyor
14-12-2008
Mustafa AKINCI
Yönetici (Spor)

ben bir özel eğitim okulunda beden eğitimi öğretmeniyim.Herhangibir antrenörlük belgem yok.engelli çocukları müsabakalara hazırlamak istiyorum.Bana yardımcı olabilir misiniz?bu müsabakalar ne zaman yapılıyor, kimler katılabiliyor, belgem olmasa bile katılabilir miyim?detaylı bilgi verirseniz sevinirim şimdiden herkese teşekkürler.
13-12-2008
Ozgur KAHRAMAN
Beden Eğitimi Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

İş Arayanlar

iş arayan 569 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

İrem E.
Eğitim Koordinatörü

Dün

Hüseyin M. Ü.
Odyometrist

2 gün önce

Gökhan G.
Psikolog

Dün

Selinay A.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Bugün

Nurhan H.
Engelli Bakıcısı

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.