Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

zihinsel engelliler sertifika programı hakkında

merhaba, haziranda sınıf öğretmenliği bölümünden mezun oldum, zihinsel engelliler sertifika programına katılmak istiyorum. ancak kurs açılma tarihleri ve başvuru tarihleri hakkında bilginiz var mı? ve beni kursa gönderen kurumda çalışmak zorunda mıyım?yoksa herhangi bi kurum aracılığıyla sertifikayı alıp sonra istediğim bir yerde çalışma şansım var mı?

ayrıca temmuzda kpssye giricem diyelimki temmuz ayında kursa başvurdum ancak ağustosta atamam olursa iptal etme şansım olabiliyor mu?yardımcı olursanız sevinirim

26-06-2011
Tuğba YAVAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
27 Yanıt
Benim karşı çıktığım tek nokta, atanamayacağını anladıktan sonra bu alana yönelmek.. Hiç yoktan iyidir mantığıyla bu işe girişmek.. neyse kendinizi iyice geliştirin bakalım. kolay gelsin.Bu arada hemşire yada hasta bakıcı tanıdıklarınız varsa bakanlık doktorluk semineri sonrası sertifika veriyormuş. Haber verin onlar da doktor oluversinler..
30-06-2011
Hasan MERT
Özel Eğitim Öğretmeni

beyfendi peki ya rehberlikçiler, okul öncesi okuyanlar atanmak için sadece biraz soru yapmaları yeterliyken bir fen öğretmeninin, bir sınıf öğretmeninin, bir matematik öğetmeninin neredeyse tüm soruları yapabilmesinin beklenmesi de adaletsizlik değil mi? onlar yeterli bir öğretmen olabiliyor da atanamayınca biz mi yetersiz öğretmen oluyoruz. ve ortalıkta bu kdar torpil konuşurken. elbette 4 yıl okumuşum, ayrıca bireysel bir emeğim olmuş kendimi geliştirmek adına, sistemin olumsuzluklarını düşünüp sizin gibi psikolojimi bunlarla yoracağıma kendi ruh sağlığım, öğretme isteğim, öğretmenlik yapma şevkim devletin olumsuzlukları yüzünden yok olmadan bi an önce emeklerimin karşılığını almak için bir bölüme yönelmek benm de hakkım. buyüzden de atanamayıp ona buna laf yetiştireceğime kendimi geliştirmek ve yararlı olmak adına bişeyler yapma çabasındayım. en azından bir öğretmenin saygılı ve ssabırlı olması gerektiğine inananlardanım ancak görüyorumki siz bu özelliklerinizi yitirmek üzeresinz. buyüzden sizinle daha fazla polemiğe girip sistemin olumsuzluklarını konuşarak çözemiceğimizden, yararlı şeyler yapmanın burda sizinle tartışmaktan çok daha iyi olacağı kanaatindeyim. iyi günler
30-06-2011
Tuğba YAVAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

sistemi eleştirmeye kalkıştığımızda emin olun bundan önce o kadar çok şey varki yanlış temeller üzerine kurulan. öğretmenlik bir defa sınavdan önce-sonra mülakatla alınabilcek bir meslek olmalı.polise-subaya bukadar detaylı öğrenci alınıyorsa öğretmenlik en temel meslek.asıl mülakat bu meslekte olmalı. herkesin bunu yapamıcağını ve çok şükür ben isteyerek ve o özelliklere sahip olarak çok iyi yapabilceğimin bilincindeyim. kendi potansiyelimin farkındayım. 1 ayda sertifika alınması elbet çok ssağlıklı bir olay değil. ancak bazı şeyler insanın içinde olmalı.ancak dediğim gibi siz beni eleştirmeden önce sistemi eleştirin madem adaletsizliğe söyleyecek sözleriniz var bunu bana değil, daha yüksek mertebelere iletin. hoşnutsuzluklarınızı başkalarını eleştirerek kendinizi rahatlatmak yerine daha iyi şeyler yapın bu sizi daha fazla mutlu edebilir. İyi günler..
30-06-2011
Tuğba YAVAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

çok teşekkürler sağolun..
29-06-2011
Tuğba YAVAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

en son sertifika programı geçen ay yalovada yapıldı sanırım..atanan öğretmenleri kapsamayan bir programdır bu..tabiki anlaşamazsanız seni kursa gönderen kurumda çalışmak zorunda değilsin..sertifiknla başka bir kurumda çalışabilirsin..ataman olursa başvurduğun kursa gitmeyebilirsin tabiki, hatta kayıt yaptırıp bir süre devam edip bırakabilirsinde..sertifika başvurusunun bir bağlayıcılığı yok yani. yeni açılacak sertifika programlarını özel öğretim kurumları genel müdürlüğünün sayfasından takip edebilirsin.
29-06-2011
Hulusi DEMİR
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

pardon ama nerede çalışmak istediğim sanıyorum sizi ilgilendirmiyor. burası forum ise ben de bilgisi olanlardan bazı sorularımı cevaplandırmalarını istedim. saygısızlığa lüzum yok..
28-06-2011
Tuğba YAVAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

arkadaşım madem atanma peşindesin niye kursla uğraşıyorsun??? madem kursa katılacaksın neden atanma peşindesin? kalıptan kalıba girmek yakışır mı bir öğretmene??
26-06-2011
Hasan MERT
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi