Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

zihinsel engelli bireylere bilgisayar programlarını öğretmek

son kongrede sunduğumuz araştırmanın sonucunda zihinsel engelli öğrencilere mail atma becerisinin öğretiminde eş zamanlı ipucu işlem sürecinin etkili olduğu görülmüştür, ardından yine çalışmaları yürüttüğüm öğrencilerin excel powerpoint, word gibi programları da aynı yöntemle rahatlıkla öğrenebildiklerini gördüm, okulu bitirmiş okuma yazma becerilerine sahip, bir takım sosyal becerileri kazanmış çocukların bu becerileri öğrenmesiyle bazı ofis ortamlarında bilgisayrada yazı yazma, hazır düz yazıları slayt sunum hazırlama, verileri bilgisayara geçirme gibi görevlerle iş bulmaları sağlanabilir. bu nedenle bu özlliklere sahip öğrencilere bilgisayar programlarını öğretmeye yönelik amaçlar almanızı tavsiye ederim. yöntemler ve uygulamalr hakkında bilgi almak isteyenlere seve seve yardımcı olabilirim. herkesi saygılarımı sunuyorum.
29-11-2008
Uğur ARMUTCU
Zihinsel Engelliler Öğretmeni
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
1 Yanıt
merhaba uğur hocam ben gazi özel eğitimden bu yıl mezun oldum ve bir özel eğtim kurumunda çalışıyorum şuan.bahsettiğiniz konudan yararlanmak isterim.çünkü böyle özelliklere sahip bir öğrencim var.öğrencime bilgisayar programalrını öğretmeye yönelik amaçlar alabilirim.yöntemler ve uygulamalar hakkında bilgileri mail adresime gönderrseeniz sevinirim.Atma beceri analizi varsa çok sevinirim.bu tür paylaşımlarda bulunduğunuz için ayrıca çok teşekkür ederim.ayrıca sizden ileride yüksek lisans hakkında da bilgi almak istiyorum.iyi günler hocam.
14-12-2008
E. Sevgi SARIÇAM
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...