Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

yeni sosyal hizmet bölümü açılması

5kasım 2005 radikal gazetesinde çıkan habere göre ülkemizde sosyal hizmet uzmanı çok az olduğundan sevgili bakanımız bu bölümü çoğaltmak için yök e başvuru da bulunmuş allahım yarabbim sen akıl ihsan eyle şu fukara kuluna çıldırıcam kadro azlığı sebebiyle yıllardan beri işsiz bekleyen alanı dışında işlere yönelmek zorunda olan biz yüzlerce sosyal hizmet uzmanı iş bulamamışken bu orduya yenilerinin eklenmek istenmesini anlayamıyorum tek okuldan mezunları işe yerleştirememiş bizleri bunlıma sokmuşken şimdi böyle bir açıklama kadro mu açtınız da yerleşmedik hepimiz açıkta dolanıyoruz adımız uzman yada çalışmacı ne uzmanlık yapabiliyoruz ne de çalışma
17-11-2005
Sedat DEMİR
Sosyal Hizmet Uzmanı
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
10 Yanıt

arkadaşlar bence yanlış düşünüyorsunuz

birçok alanda alınması gereken SHU kadrosu kadrlar tam olarajk doldurulamayacağı düşüncesiyle ortaya çıkarılmıyor. Örneğin emniyete 500 kişilik kadro verildiğini çok net biliyorum ama tam doldurulamayacağı için ortaya çıkmıyor.

ayrıca şunu asla unutmayın bu PDR'ci arkadaşlara hakaret falan değil kimse yanlış anlamasın eğer 1960'lı yıllardan bugüne yada e azından  YÖK kurulana kadar 5-6 bölüm olsaydı PDR diye bir bölüm açılmazdı. Ve okullarda psikolog ve SHU'lar birlikte çalışırdı aynı shçekteki sosyal servis mantığıyla yoksa rehberlik odası gibi değil.

yani düşünsenize şimdi her okula bir shu olsalar kaç kişi lazım hesap edemzsiniz?

yada endüstriyel sosyal hizmet gibi özel alanlar ülkemizde gelişse kaç uzman istihdam edilir?

yani duyduğuma göre HSBC bankası dış ülkelerde bankada SHU çalıştırıyormuş. yani çok basit bi örnek.

bence okulların sayısı artmalı arkadaşlar hiçbir meslek grubu bizim kadarsorun yaşamıyor. yani düşünsenize öğretmenler doktorlar hakimler..... hangisi bir mesleğin var oluş mücadeleşini veriyor.

biz hala mesleği tam olarak kabul ettiremedik tek neden var sayıca çok azız okulumuz tek olduğu için sesi çok az çıkıyo bide SHÇEK gibi kar bi leke var mesleğin üzerinde.

hepinizi sevgiyle selamlıyorum....

13-02-2006
Rotterdam SÜPER
Sosyal Hizmet Uzmanı

hani 24 kasımda öğretmenler günü kutlanıyor ya neden bizim de bir günümüz olmasın. buna engel ne? olması çok mu zor. siz ne dersiniz olabilir mi acaba?
27-11-2005
Cesur CEYLAN
Sosyal Hizmet Uzmanı

ille de çörek bizim elimiz ne zaman ekmek tutacak devletimiz bize kadro vermeyecek mi 2004kpss hikaye mi oldu
26-11-2005
Ayda KARALI
Sosyal Hizmet Uzmanı

Ahmet Bey ben bu cevabı yücel tuncerin yazısı için yazdım. yani okul sayısının artırılması gerektiği için.
24-11-2005
Yunus DURSUN
Sosyal Hizmet Uzmanı

yunus kardeş tabiki heyetein tanı koyması ama bunun konu ile ilgisini anlayamadım.
24-11-2005
Ahmet YAVUZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

arkadaşlar bir hasataya bir doktorun tanı koymasıyla heyetin tanı koyması aynımıdır?

22-11-2005
Yunus DURSUN
Sosyal Hizmet Uzmanı

kişisel olarak okul açmanın bir çözüm olduğyna inanmıyorum.Bir tek okul olmasına karşın bu kadar kişi açıkta daha ne söyleyeyim.SİZ ZANNEDİYORMUSUNUZ bu yeni okulu açanlar sosyal hizmetlerle ilgili insanlar olacaklardır.Asistan mselesine gelince ben bu kızla yüksek lisans mülakatına girdim.Kız mülakattan sevil atauzla birlikte çıktı.Anlaşılan torpillisiydi.Ama bizler sadece o kızı ve okulu suçlamamalıyız kendimize dönüp eleştiri yapmalıyız.Bizlerden kaç kişi mülakata başvurmuştu 3 kişi bunlardan 2 tanesi alındı.Bizler uzmanlar olarak daha iddialı olup daha çok sayıdaki kişi olarak başvursaydık durumlar daha farklı olurdu diye düşünüyürum.

20-11-2005
Yücel TUNCER
Sosyal Hizmet Uzmanı

Ahmet Bey kesinlikle görüşlerin,ize kaltılıyorum çoğalmamız gerekir ama nitelikli çoğalmamız gerekir, altyapısı olmayan okullarda değil, bugün kalitesini ispatlamış olan okullarda çoğalmamız gerekir.... ayrıca şunu söylemenin üzüntüsünü de çok içten yaşıyorum ki okulumuzda artık uzmanlara hakettiği değeri vermemektedir, sanki bizim mezunlarımızdan kaliteli uzman yokmuş gibi artık okul yönetimi değil sadece psikoloji ve sosyoloji bölümlerinden, biyoloji bölümündenm de asistan almıştır. bunun nedenini artık siz düşünün.......

17-11-2005
Yunus DURSUN
Sosyal Hizmet Uzmanı

ahmet beye katılıyorum. bölümün sayısını arttırmak bence çok doğrudur. sedat beyin söylediği bir yerde doğru ama biz yeni mezunlar gerçekten de sayımızın azlığından kaynaklı birçok sorunun olduğuna inanıyoruz. ama umalım bu hükümet döneminde beklediğimizden daha iyi işler yapılır. tabi bu bir temenni ancak sayımız çok ve birlik olursak daha gür bir ses çıkarırız diye düşünüyorum.
17-11-2005
Hamdi DEMİREL
Sosyal Hizmet Uzmanı

sedat kardeş bizim kadro sıkıntısı çekmemizin en büyük nedenlerinden birisi (okuldaki bazı akademisyenlerde artık bu durumu kabl etmişlerdir) üç beş tane akademisyenin sosyal hizmet mesleğini tekeline alarak her alanda istedikleri gibi davranmalarıdır. bence bir kaç okulda bu bölüm açılırsa erek bilgi paylaşımı gerekse ortak hareket ederek daha farlı nktalara ulaşma şansı olabilir. düşünün bir konuda bir okulun bir fikir beyan etmesi ile  bir kaç üniversitenin ortak hareket etmesi çok farkldır. bölüm açılması mesleğe zarar değil bence yarar getirir
17-11-2005
Ahmet YAVUZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...