Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

yeni mezun meslek elemanları 2.5 ay derslere giremeyecek

Meb müfredatına göre yeni mezun olmuş bir personeli çalıştırmak için aldığımızda 75 gün temel eğitim vb. kurslara gideceğinden bu süre içinde seans yazılamıyor. meb bizleri emekli sınıf öğretmeni yada emekli meslek elemanı çalıştırmaya zorluyor. çünkü sorun şu: temmuzda mezun olacak bir meslek elemanını işe aldık diyelim. bu 2.5 aylık süre içinde çalışamayacak bu sürede maaş verilecekmi? verilecekse ne kadar olacak? ayrıca bu arada seanslara kim girecek. 2 yılını doldurmamış shçekten meb e geçen okulardaki meslek elemanlarıda aynı durumda. her sene meslek elemanını değiştirmek zorunda olan merkezler ne yapacak 2.5 ay para almayacakmıyız? bence emekli sınıf öğretmeni bulmaya bakalım arkadaşlar. yoksa çok zor durumlara düşeceğiz.
29-05-2006
Belirtilmemiş
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
14 Yanıt
Arkadaşlar yönetmelik açık adaylık işemleri süresince aday öğretmen 20 saat derse girebilir bu sırada 40 saat derse girmemesinin sebebi adaylık eğitimi için zaman kalması gerektiği için bizde aday öğretmen uygulama eğitimine kadar geçen süre içinde 20 saat daha sonrasında 40saat derse ve imza yetkisine sahip yaklaşık 2 yıldan fazladır bizim uygulamamız bu şekilde ve herhangi bir sorunumuz yok tabi iller arası uygulama ve yorum farkları olabiliyor olmaması gerektiği halde bu yönetmeliklerin yoruma açık bırakılmasından kaynaklanıyor.
30-06-2007
Belirtilmemiş

Özel İklim Rehabilitasyon Merkezi yetkilileri biz Fizyoterapistlere Hazırlayıcı ve Destek eğitimi kursunu başarıyla tamamladıktan sonra ancak 40 saate imza attırabiliyoruz. Ayrıca bir fizyoterapistimiz başvurdu bize 2 yıl rehb. görev yapmış ve Milli Eğitim uzman olarak atamadı. Sebebine gelince 2 farklı kurumda 2 yılı tamamladığı için. Özel Eğitim Okullarında uygulanan sistem hep mi öyle acaba..
07-04-2007
Belirtilmemiş

Emekli sınıf Öğretmeni almaya çalıştığımızda hem özel eğitim alanında yeterli olamayacağı gibi bir süre sonra onlarda kıymetli olacak gibi görünüyor ne dersiniz.
07-04-2007
Belirtilmemiş

bu arada biz schek baglıyız stajyerlik faso fiso diyen arkadaşlar sizlerde milli eğitime geçtiginizde göreceksiniz sosyal hizmetleri mumla arayacaksınız.öyle bir kargaşa var ki akıl almaz derecede.belki sizler geçene kadar düzelir ama düzelmezse inanın kurumunuz şöyle bir sendeleyecek.şimdi yazışmaları yapıyorsunuz ama bakalım tamamen geçince ne olacak.
26-02-2007
Belirtilmemiş

sayın kurum sahipleri stajyerlik kalkana kadar ögrenci yazma husunda ne gibi değişiklikler var.bu durum bize aynen uygulanıyor ama bir kaç arkadaşla görüştüm yok öyle bişey biz 45 gün boyunca ders yazbiliyoruz diyorlar.sadece sınava tabi tutuyoruz o kadar ama 45 gün beklemenize gerek yok dediler.bilgilendirirseniz sevinirim
26-02-2007
Belirtilmemiş

fiyoterapistler derse girebiliyor diye biliyoruz hatta 20 seans imza atma yetkiler var. öyle değil mi? yanlış mı?
12-10-2006
Belirtilmemiş

Öncelikle Bozüyük Özel Elvan Rehabilitasyon Merkezi Yetkililerine bu güzel açıklama için teşekkür ederim. Bizim gibi Shçek mevzuatına tabi olan kurumlar sadece yazışmalarını Meb il/ilçe müdürlükleri ile yapacaklar. Bu durum kurumlar meb'den ruhsat alana kadar devam edecek. İsteyen kurum 2007'nin sonunda geçer. isteyen de işlemlerini hemen tamamlayıp geçiş yapar. Bunun harici anlatılan,söylenen ve duyulan herşey yanlış.
30-06-2006
Belirtilmemiş

Arkadaşlar. MEB'in Devir ile ilgili genelgesine baksanıza. http://ookgm.meb.gov.tr/genelgeler/010206_50672.pdf Dikkat edin. İlgili madde 2007'nin sonuna kadar MEB'den ruhsat almak için süreniz var. Genelgenin 2, maddesini iyi okuyun ve okutun. Biz hala SHCEK mevzuatına tabiyiiiiiiiz. Stajyerlik, vs. faso fiso. SHCEK yönetmeliğinde neyse O. O kadar. Başka bir şey isteyenin önüne bu genelgeyi koyun. Gözlüklerini takıp okusunlsr.
29-06-2006
Belirtilmemiş

arkadaşlar bu kurslar için akşam altıdan sonra düzenleme yapılıyor.
10-06-2006
Belirtilmemiş

http://ookgm.meb.gov.tr/Mevzuat_htm/AdaylikYon.htm adresindeki "ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINDA GÖREVLENDİRİLEN PERSONELİN ADAYLIK İŞLEMLERİ İLE SİCİL VE DİSİPLİN AMİRLERİ HAKKINDA YÖNERGE" nin 16 ve 19. maddelerindeki temel eğitim ve hazırlayıcı eğitim süresince "öğrencileri değerlendiremezler. " hükmünde yazılıdır.Bu sürede derslerine rehber öğretmen nezaretinde katılır.Uygulamalı eğitim süresince de haftada en fazla 20 saat derse girebilir. Çalışanlarının en az 3/5 'i stajyerlik uygulamasına tabi olmayan kurumlar "Kurum Eğitim ve Sınav Yürütme Komisyonu " nu kuramazlar.(Madde 12)
29-05-2006
Belirtilmemiş

http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/20620.html adresindeki "MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ADAY MEMURLARININ YETİŞTİRİLMELERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK" ile http://ookgm.meb.gov.tr/Mevzuat_htm/AdaylikYon.htm adresindeki "ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINDA GÖREVLENDİRİLEN PERSONELİN ADAYLIK İŞLEMLERİ İLE SİCİL VE DİSİPLİN AMİRLERİ HAKKINDA YÖNERGE" de bunlar açıkça anlatılmaktadır.Birinci yazılan yönetmeliğin 24 maddesi e) Uygulamalı eğitime tabi tutulan öğretmenler; 1) Görevli bulundukları okulda yapılan öğretmenler kurulu toplantıları ile görevlendirildikleri her türlü kurs, seminer, konferans ve diğer eğitsel etkinliklere katılmak zorundadırlar. 2) 3) Rehber öğretmen nezaretinde derse girer, müstakil ders veremezler. Ayrıca 2. olarak verdiğim adresteki yönerge bu işlemlerin nasıl olacağını anlatmaktadır.
29-05-2006
Belirtilmemiş

kütahya il müdürlüğü tarafından bu bilgi bize verildi. söylediklerine göre: meb ilk atama ile aldığı öğretmenlere uyguladığı stajerlik kurslarının benzeri bir kurs özel dersanelerde vb. uygulanıyor.meb e geçildikten sonra özel öğretim kurumu yada kurs merkezi olduğumuz için bizde buna tabi olacağız. şimdilik bildiğim kadarı bu tabi konuyu araştırıyoruz. meb e bağlı çalışan merkezlerin konu hakkında daha ayrıntılı bilgisi varsa bizide bilgilendirirlerse sevinirim.
29-05-2006
Belirtilmemiş

Müfredat gereği alınan kurslar dediğiniz milli eğitimin normal atama yoluyla atadığı öğretmenlerin alındığı kurslar olmasın. çünkü bu söylediğiniz bize çok mantıklı gelmedi. dayanağınızı yazarsanız seviniriz..iyi çalışmalar
29-05-2006
Belirtilmemiş

Konunun kaynağını söylerseniz sevinirim.
29-05-2006
Belirtilmemiş

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

İşinizden memnun değil, daha iyi bir iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

İş Arayanlar

iş arayan 576 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Sevil C.
Psikolog

Dün

Mine N.
Dil ve Konuşma Terapisti

Bugün

Aleyna Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

3 gün önce

Ezgi K.
Psikolog

3 gün önce

Derya Ç.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi