Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

yeni çıkarılacak olan sosyal hizmetler kanun tasarısı

arkadaslar

sosyal hizmetler kanun tasarısı internette yayınlanmıs bulunmaktadır.bu kanunla bilrlikte çocuk yuvalarınn ve yetiştirme yurtlarının özel sektöre bırakılması planlanmaktadır.planlanan bu düsüncenin sosyal hizmetlere ne kazandırıcagı  konusunda fikirleri olan arkadasları buraya davet ediyorum.  

24-11-2005
Hasan KIR
Sosyal Hizmet Uzmanı
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
4 Yanıt

Arkadaşlar, sonunda gökkuşağı projesinin adımları yavaş yavaş atılmaya başlandı.Bu projede temel amaç özürlüler idaresinin  yeni çıkacak olan mesleki rehabilitasyon merkezleri yönetmeliğine bağlı özel merkezler oluşturması,özellerle yarışması ve 15 yaş üstünü kaybetmek istemeyen  MEB veya bakımevi olarak hizmet veren rehabilitasyon merkezlerinin  iç hizmet yönetmeliklerine bu programı ekleyerek uygulaması.Ayrıca projenin güç ortakları içinde MEB  Bakanlığı da var.Bizim için sevindirici olan mesleki rehabilitasyon da shu nın zorunlu olması.Şimdiden birçok merkez atelye kurma çalışmaları içine girmiş bulunuyor.Artık sosyal hizmet uzmanı shçek yanında MEB de de zorunlu eleman olacaktır.Mezun sayımıza bakıldığında (devlete de girenleri düşlünürsek) özelde az sayıda uzman bulunuyor,lütfen yeni anlaşmalarınızı bunu düşünerek yapın.Bundan böyle düşük rakamlara imza atılmasın.Bunun yanında SHÇEK bakımevi modelini tercih eden kurumlarda az değil.Maddi olarak bakıldığında bakımevleri daha kazançlı.Bu yönetmeliklere imza atanları yürekten kutluyorum..

01-02-2006
Suat DİZDAR
Sosyal Hizmet Uzmanı

meraba arif ve diğer arkadaşlar,

bu knou ve diğer konularda görüşmek için seninle irtibata geçmek istiyorum. mail grubu hakkında da

nerelerdesin sesin çıkmıyor.

31-01-2006
Hayrettin PALA
Sosyal Hizmet Uzmanı

özürlüler bakım merkezlerinin yönetmelik taslağını incelemiştim.. hem iyi gibi bir durum hem de shçek'in işlevini yitirmesi boyutunda kötü bir durum...

shçek, sadece denetleyen bir mekanizma haline gelirse -ki gelecek- shçekin isminide değiştirmelerini salık veririm. sosyal hizmetler denetleme kurumu vs. gibi..

ancak özel sektör alanında da o zaman yeni yeni bi çok bakım merkezi, yurtlar vs. açılacagından -ki mantar gibi türemelerini bekliyorum, rehabilitasyonlar gibi- buralara istihdam edilecek profesyonel meslek elemanlarının durumlarının ne oldugu da belli değil.. SHU olması zorunluluğu var, bakım merkezlerinde, acaba bu kadar cok SHU var mı?

bu arada, özel eğitimci ve cocuk gelişimcilerin varlığıda bu taslakla sonlandırılmıştır, bu da sevindirici bir gelişmedir..

 

28-01-2006
Seyhun AKAR
Sosyal Hizmet Uzmanı

Sevgili Hasan ve Diğer Arkadaşlar,

Malumunuz son zamanlarda mesleğimizle ilgili birçok olumlu ve olumsuz gelişme yaşanıyor. Bunlar için birçok yerde, özellikle sanal ortamlarda beyin fırtınaları yapılıyor. Ancak, dağınıklık kopukluğu bereberinde getiriyor. Ben seni ve diğer arkadaşlarımı sosyalhizmetuzmanlari mail grubuna davet ediyorum. derneğimizin web sayfasından üye olabilirsiniz. bildiğim kadarıyla 400'e yakın üye var.  sizlerde eğer üye değilseniz hemen üye olun. konuyu getirmek istediğim nokta, zaten bu tartışmalar bir aydır belki daha fazla süredir yapılıyor. Ayrıca 1998 mezunları bir yahoogroups oluşturdu. sende oraya katıl Hasanım. bekliyorz. Arif LAÇİN

27-01-2006
Arif LAÇİN
Sosyal Hizmet Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

EÇOP'ta MEBBİS Yıl Sonu Değerlendirme İşlemlerini (RAM Evrakları Gönderim) Hızlıca Yapın!