Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

yeni bir dernek

merhaba arkadaşlar

özel eğitime ihtiyacı olan çocuk sahibi ailelerle bulunduğum yerde bi dernek kurma aşamasındayız. bu dernekle özellikle sosyal güvencesi olmayan ailelerin çocuklarına ulaşabilmeyi, sosyal adaletsizliği bi nebze olsun azaltabilmeye yönelik (ağırlıklı olarak), çalışmayı hedeflemekteyiz. bu konuda alternatif düşüncelere ihtiyacım var. ilgilenirseniz sevinirim.

teşekkürler... 

20-12-2005
Yavuz ERCAN
Psikolog
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
7 Yanıt
Bahsettiğiniz çalışmada size yardımcı olacak kaynaklardan biriside sosyal hizmetler il md dür. Özürlüler idaresince düzenlenen özürlü kimlik kartları ile ilgili işlemleri yapmaya il sos.hiz md yetkilendirildi.Ayrıca sosyal güvencesi olmayan özürlü ailelerine sosyal yardım hizmetide verildiği için bu ailelerin adres ve telefonları mevcuttur.Başarılar yardımım olacaksa
01-06-2006
Servet İSBİR
Sosyal Hizmet Uzmanı

selam dostum sosyal devlet adına yapılan yanlışlar konusunda sana katılıyorum fakat, yapılan çalışmaları ve buradaki eğitim sistemin bilmeden ve de görmeden yaptığın eleştiriyi ve de tavsiyeyi kabul etmiyorum. memleketimin en temel problemlerinden biri, konuyu hiç olmadığı yere çekmek. bu da önyargılar, tabular ve kalıplardan kaynaklı olarak konuyu anlamaya gayret göstermemekten kaynaklanıyor.ve sanırım sen de durumu pek anlamamışsın ki günümüzde hemen herkesin yaptığı gibi paradan ve maddi kazançtan bahsetmişsin. ben uygulama açısından tavsiye istiyorum. paraya ihtiyacım yok. selamlar...
01-06-2006
Yavuz ERCAN
Psikolog

selamlar Yavuzcuğum.nebersin ya?üniversireden sonra görüşemedik hiç?sana bu mukaddes dernek çalışmanda başarılar diler, tavsiyeme kulak vermeni tavsiye ederim.
30-05-2006
Birkan ALP
Psikolog

Haklısın Türkiye de pek çok dernek var ama yeni derneklerin açılıp herkesin kendi mücadelesini vermesi ve bu derneklerin misyonlarının farklı olması da demokrasinin,insan haklarının gelişmesini ve ileriye doğru gitmesini sağlayacağı görüşündeyim.Bir iki dernek(görüş)düşünce yerine herkesin kendini ifade edebileceği kadar çok çeşitlilikten yanayım. sevgi ve saygılarımla .
29-05-2006
Nuriye ÜLKGÜN
Psikolog

selamlar.Türkiye'de bu kadar vakıf , dernek,stö vb, varken ve biçoğu tabeladan ibaret iken, sosyal devlet ilkesi üzerinden hareket edip bu alanda mücadale vermek bana daha doğru geliyor,Hele ki bi çok dernek ancak sponsor yada hibelerle ayakta kalabiliyorken(ki biçoğu sırf hibe için kurulmuştur bana göre) gelin sosyal hizmetleri paranın değil de kamu yararının hüküm sürdüğü bir minvale taşıyalım.
01-05-2006
Birkan ALP
Psikolog

merhaba arkadaşım

bana düşüncelerini yaz. aklına ne geliyorsa...

23-12-2005
Yavuz ERCAN
Psikolog

merhaba

kolay gelsin arkadaşım;

neler yapabiliriz peki ?

22-12-2005
Nuriye ÜLKGÜN
Psikolog

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 980 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Meryem Ö.
Fizyoterapist

Dün

Sinem Y.
Sosyal Hizmet Uzmanı

Dün

Ahsen K.
Özel Eğitim Öğretmeni

Dün

Sibel Ö.
Uzman Öğretici

Dün

Esma K.
Psikolog

Kullanıcı Görüşleri...
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!