Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

yardımm

Meb'e bağlı kurumlarda zorunlu personel ayrıldığında yerine pensonel bulmak için ne kadar süre gerekli.Böyle bir hüküm var mı? cevap yazanlara teşekkürler.
27-06-2006
Saim KOÇ
Diğer
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
17 Yanıt
yeni mezun oldum özel eğitim öğretmeniyim özel bir kuumda çalışmak istiyorum fakat haklarımın neler olduğunu bilmiyorum bununla ilgili kanunlar ve yönetmelikleri bulabileceğim adresleri bilenler gönderirse çok sevinirim NOT:Özel msaj olarak gönderirseniz ulaşmam daha kolay olacaktır.şimdiden teşekkürler.
10-08-2006
Hanife OKTAY
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

personel bulmanızda yardımcı olabilirim
08-07-2006
Belirtilmemiş

biz shçek e bağlıyız şu anda anaokulu öğretmenimiz var ve seans yazabiliyoruz. ayrıca öz. öğr. kur. genel müd.de Ali İhsanbey'e MEB lığına geçtiğimizde bu konunun nasıl olduğunu sorduk bize ana okulu öğretmenlerinin tıpkı alan mezunu özel eğitimcilerin yerine nasıl sertifikalı sınıf öğretmeni çalışıyorsa çocuk gelişimci yerine ana okulu öğretmeni de çalıştırabileceğimizi söyledi dayanağıda talim terbiye kurulunun kararlarıymış.
06-07-2006
Belirtilmemiş

çalışabılıyorsunuz,hatta arkadaşım anaokulu öğretmeni arıyor.
06-07-2006
Saim KOÇ
Diğer

MEB'e bağlı kurumlarda sözleşmenizin sonunda yer alan özel koşullar bölümünde yazılanlar da önemli.İstifanızın verilmesinden sonra 1 ay içinde istifa izin onayı çıkmadıysa Milli Eğitim Müdürlüğüne uğrayıp sormanız gerekiyor.Belkide istifa yazınız müdürlüğe gönderilmemişte olabilir.Sözleşmeniz bittiyse zaten uzatma veya yenileme için imzanıza ihtiyaç duyacaklardır. Bundan sonra tüm yazışmalarınızda verdiğiniz dilekçe veya yazıları 2 nüsha hazırlayın.Verdiğiniz kurumdan "aslını aldım." şeklinde imzalatıp sizdeki suretini saklayın.Sözle vaadedilenler geçerli değildir.Mutlaka herşeyi belgelendirin. Aradığınız bilgiyi 625 te değil http://ookgm.meb.gov.tr/Mevzuat_htm/OOKYon.htm adresindeki özel öğretim kurumları yönetmeliğinin 55 ve 56. maddelerinde bulabilirsiniz.
05-07-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

anaokul mezunlarınada rehabilitasyonda çalışma yani imza yetkisi geldimi bilen varmı...
05-07-2006
Nigar GÜNAY
Anaokulu Öğretmeni

bütün özel şirketlerde çalışabilmek için sözleşme imzalamak şart mı sözleşmesizde çalıştırılamaz mı.....
05-07-2006
Nigar GÜNAY
Anaokulu Öğretmeni

ortada yazılı olarak verilmiş bir söz varsa gidemezsiniz, giderseniz anlaşmanın gereklerini yerine getirmen gerekir. tazminat vb. ne madde konuldu ise ama sözleşme süreniz doldu ise yerinize birinin bulunup bulunmadığı sizi bağlamaz, gidebilirsiniz. çünkü sözleşmenizin dolduğunu kurum sahibi de biliyordu. bu durumda yerinize birini daha önceden ayarlaması gerekirdi.
04-07-2006
Belirtilmemiş

yalnız kimsenin kimseyi zorla çalıştırma gibi bir durumu olamaz ve bu anayasanın temel maddelerinden. Diyelimki bir anlaşmazlık oldu ve ayrılmak istiyorum ne yapıyım eli mahkum bütün yapılanlara boyun mu eyiyim? Zaten belli bir süredir bekliyorsunuz ve 1ay 20 gün personel bulmak için uzun bir sürede
04-07-2006
Aslı ŞAHİN
Özel Eğitim Öğretmeni

sözleşme süresi doldu ise gidebilirsiniz diğer konuda sözleşme dolmadan gittiği söyleniyor. kimse sözleşmesi dolan birini tutamaz
04-07-2006
Belirtilmemiş

Bende işyerimden ayrılmak istiyorum dilekçemi verdim ve 1 ay 20 gün oldu. personelin gelmesini bekliyorum. Belki eleman gelirse ve işi kabul etmezse beklemek zorunda olduğum söyleniyor aksi taktirde iş yeini zarara uğrattığıma dair millieğitime beyanda bulunacaklarını söylüyorlar. Bu nekadar doğru, 625 e baktım orada öyle bir durum söz konusu değil Bilen varsa bana bir cevap yazarsa sevinirim.Benim sorunum sizinkinin tam tersi bir sorun oldu ama işin bu tarafıda var.
03-07-2006
Aslı ŞAHİN
Özel Eğitim Öğretmeni

yav nasıl belli eder.Adam kızı kaçırmış.Kız da zorunlu personelim.
30-06-2006
Saim KOÇ
Diğer

istifa edecek eleman kendini belli eder bi şekilde yani kimse durduk yere aniden işten ayrılmaz. ona göre hareket etmek lazım. bende çok araştırdım fakat hiçbir maazeret kabul edilmiyor.
30-06-2006
Belirtilmemiş

İstifa ettiyse kurum ne yapsın peki,Zorlan çalıştıramazsınız ki;İstifa etti cezayı da kabul etti.Bu durumda kurum elemanı nerden bulacak.Bunun süresi olmalı ayrıca hiç bir yönetmelikte bunla ilgili hüküm de yok.
29-06-2006
Saim KOÇ
Diğer

MEB'e bağlı kurumlarda personel istifa onayı gelmeden görevden ayrılamaz.Zaten sözleşmesini fesh etmesi için fesh tarihinden 30 gün önce bildirimde bulunması gerekir.Eğer istifa onayı gelmeden ayrılmışsa ve başka bir özel kurumda çalışıyorsa MEB'e bildirmeniz sonucunda aynen 657'ye tabi memurlar gibi soruşturma açılır ve belli bir süre veya sürekli çalışamaz kararı verilebilir.Onun için personel ayrılmadan sizin de personeli bulmanız gerekir.
28-06-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

süre yok ayrılmadan hemen bulmalısınız. sözleşme bu yüzden isteniyormuş.
28-06-2006
Belirtilmemiş

duyduğum kadarıyla 1 ay içinde bulmanız gerekiyor.yinede yönetmeliklere bakın.iyi günler
28-06-2006
Ayşegül TURAN
Diğer

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.