Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

yardımlarınızı bekliyorum

mesajı yanlış yere mi yazıyorum yoksa doğrumu bilemiyorum, ben yaz aylarında yüzme öğretmenliği yapıyorum, bazı dönemlerde engelli çocuklarla çalışıyoruz, çocukların öğretmenlerinden bazı zamanlar yeterli bilgiyi alamıyorum, onlara daha faydalı olabilmek için ne yapabilirim? yani benim öğrenmek istediğim hangi engel gurubuna suda hangi hareketleri yaptırabilirim, bu konu ile ilgili beni yönlendirirseniz sevinirim. kapsamlı bir konu bu biliyorum her engel gurubunun farklı özellikleri var. bu konu ile ilgili eğitim veren bir kurum var mı? önemli olan sertfifika ya da ona benzer birşey almam değil ben ne yapabilirim, nasıl daha faydalı olabilirim bunu öğrenmek istiyorum. ilginize şimdiden teşekkür ederim.
11-04-2007
Gülsün SİLVANLI
Diğer
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
4 Yanıt
Merhaba Gülsün hnm. Konu ile yeterli bilgiye ulaştınızmı bilemiyorum ama netten hidroterpi tedavsi veren özel eğitim okullaını araştırırsanız gerekli iletişimi kurup yeterli bilgiyi alabilirsiniz sanırım.Böyle kurumlarda görev alan ve kurs almış fizyoterapist arkadaşlar size yardımcı olacağını düşünüyorum.
22-05-2007
Belirtilmemiş

gülsin hanım hangi hareketleri çalıştıra bileceğinizi fizik tedavicilerden öğrene bilirsiniz. ama hareketleri nasıl öğreteceğinizi kesinlikle bir özel eğitim uzmanına danışınız
02-05-2007
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Ayrıca rekreasyon uzmanlarıda etkinlik yaptırdıkları için havuzda hangi engelli bireye hangi hareketin yapılacağını bilebilirler.rekreasyon.org adresinden rekreasyon uzmanlarının rehabilitasyon merkezlerindeki yeri kısmını okuyabilirsiniz.Orda bir uzman mail adresini vermiş.Onla iletişime geçmeniz size faydalı olabilir.Çünkü özel eğitimciler sizin tanımladığınız özelliklerden çok işin eğitim,öğretim,etkinlik kısmına yoğunlaşıyor..Kolay gelsin..
25-04-2007
Merve KIRŞEHİRLİ
Özel Eğitim Uzmanı

Gülsün Hanım ben henüz öğrenciyim,ama ben zihin engelliler öğretmenlerinden buna yönelik bilgi alabileceğinizi zannetmiyorum yada ben çok yetersizim.Çünkü bizlere okulda bu konuyla ilgili bilgi vermiyorlar.Yani çocukların fiziksel yapılarına yönelik demek istiyorum.İllaki down sendromluların,cerebral palsililerin fiziksel özelliklerini belirtilerini biliyoruz ama bu bununla sınırlı.Benim fikrimce hangi hareketlerin yapılacağını sorduğunuza göre bu biraz fizyoterapistlerin alanına giriyor.Onlar daha ayrıntılı bilgi verebilir diye düşünüyorum.Çünkü bu alan çok yeni sayılır Türkiyede inanın engelli bireylere müzik öğretimi hakkında bile bir bilgi yok.Ama yüzme ve yunuslarla havuzda çalışmanın özellikle otistik bireylere iletişim bec.için iyi geldiğini biliyorum.Bu konuda bilgisi olan özel eğitimci arkadaşlar varsa yazıp bizi bilgilendirsinler.
25-04-2007
Merve KIRŞEHİRLİ
Özel Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Kullanıcı Görüşleri...
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi