Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

yardım lütfen

okul öncesi mezünları,işitme engelliler sertifikası alabilir mi? bilgisi olanlar lütfen yazsın...
13-11-2007
Ebusteyf ARSLAN
Okul Öncesi Öğretmeni
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
15 Yanıt
bizim ülkemizde ayrı ayrı bölümünü açıp,fizik öğretmenini hem biyolojiye hem kimyaya girdiriyorlar.özel eğitim sektöründe ise artık aştılar kendilerini bi sertifikaya iş tamam sizle aynı statüde oluolar.defalarca söyledim yine söylüyorum.umarım bizim ülkemizdede bi gün eğitim sistemi olur:(:(:(:(:(açıp bölümleri emeğe saygı yoksunluğundan aldıkları para ilgilendiyo onları.bugün ülkemizde kaç açıktan bahsediliyor,ama kaç alım war.yapmayın allah aşkına.bunları burda forumla çözemessiniz.sizden öncekiler çözemediki siz çözesiniz...yanlışsam söleyin yani.gerekli merciler ellerini taşın altına koymuyorlar.ceplerinde akrep warki bizim gibilerede bunun yasını tutmak kalıyor işte.allah herkesi hakettği yere getirir umarım.hayatımız sınaw olmuş.doğdun sınaw büyüdün sınaw ölürken yine sınaw.bütün sınawlardan geçmek ümidiyle..hoşca we dostca kalın:):):):)
26-06-2008
Tuba ACAR
Usta Öğretici

HOCAM KISA SÜREDE SERTİFİKA ALIP DİĞERLERİYLE EŞİT KONUMA GELMEYE ÇALIŞAN ARKADAŞLARIN NİYETİ KOLAY İŞ BULMAK,İŞ SAHASINI GENİŞLETMEK,BULUNDUĞU ŞEHİRDE YAŞAMAK,ÜCRET VB.ŞEYLER.YOKSA İŞİN UZMANIYLA AYNI EĞİTİMİ VEREBİLME GİBİ Bİ OLASILIK YOK ZATEN...
13-06-2008
Belirtilmemiş

elbette işe yarıyor, benim de okul öncesi öğretmeni bi çok arkadaşım var beraber çalıştığım,çok da başarılı olanlar var aralarında. sonuçta engelli çocuğa da farklı da olsa okul öncesi kavramlar veriliyor. ama demek istediğim her branş kendi aldığı eğitimde başarısını göstermeli. işitme engelliler çok daha farklı 15 günde ya da bir ayda bunu eğitimini almak olanaksız. ben hem 2 sene dersini aldım hem stajını yaptım ama yine de bir işitmeci kadar olamam. yoksa ben özel eğitimde çalışmanıza karşı çıkadım.sadece branşın önemli olduğunu kastettim. saygılar..
13-06-2008
İdil Sengöz TOSUN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

neyi yapmayayım anlamadım.çalışmayalımmı yani bu alanda.yüzde altmış kısım bişeyler öğrencekekken bunu tamamen kaldıralımmı.ben koomşunun yemeğine falan göz dikmiyorum.bu iş onların işi ama sayıları yetersiz. ben kapasitemi biliyorum ve sınırımı aşmııyorum.çünkü be özel eğitimcilerle birim demedim yada biz mutlaka bu alanda çalışmalıyuızda demedim.benim dediğim sadece özel eğ.öğrt.sayısı yetersiz ve bizeihtiyaç var dedim.verdiğimiz eğitim bu işin uzmanları kadar tabiki verimli olmaz ama verdiğimiz eğitimin işe yaramayacağını düşünmüyorum. bu alanda 1.yılım ve okuma-yazma öğrettiğim-renk-şekil ve diğer kavramları öğrettiğim yada özbakım ve günlük yaşam becerileri öğrettiğim kazandırdıığım öğrencilerim var.siz diyosunuzki önemli oloan bi işe yaraması..bu yaptıklarım bi işe yaramazmı sizce.size katılmıyorum.ihtiyaç olduğu müddetde bu alanda çalışacağım.sizin gibi düşünenler yüzünden yüzde altmış kısımı heba edemeyiz.
13-06-2008
Belirtilmemiş

yapmayın metin bey allah aşkına.. eğitim vermiş olmak için eğitim verilmez. önemli olan bir işe yaraması.. ve eminim herkes kendi branşında daha çok işe yarar. işi paraya dökmek çok yanlış bence..herkes de kendi yerini ve branşının kapasitesini bilmeli ve sınırını aşmamalı. bu kendi evinde yemek varken komşununkinde gözü olmak gibi bişe..ilgili kuruluşlar işin içini bilseler zaten böyle şeylere kalışmazlar.
13-06-2008
İdil Sengöz TOSUN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

ARKADAŞLAR TABİKİ HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN AMA BİZ OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİ OLMASA ŞU ANKİ ÖZEL EĞİTİME MUHTAÇ ÇOCUKLARIN YÜZDE KAÇI EĞİTİMALIR.SÖYLEYEYİMMİ.%40'I....YA KALAN%60'I NE OLACAK.SİZİN SAYINIZIN ARTMASINIMI BEKLEYECEK.BIRAKIN BU İŞLERİ ARKADAŞLAR.HERKES İŞİN MADDİYATINDA YA.BU İŞİ SADECE ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİ YAPSIN VE MAAŞLARI ŞİMDİKİNİN 2 YADA 3 KATI OLSUN.OLSUN OLSUNDA SİZ DAHA YÜKSEK MAAŞ ALACAKSINIZ DİYE %60LIK KISIM EĞİTİM ALMAYACAK MI.NE ZAMANKİ SAYINIZ BU ALAN İÇİN YETERLİ OLUR,O ZAMAN KONUŞURSUNUZ.ŞU AN OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNİ İRDELEMEYE HAKKINIZ YOK.EĞER HAK ARIYOSANIZ BU HAKKI OKUL ÖNCESİ,ÇOCUK GELİŞİMİ YADA SERTİFİKALI SINIF ÖĞRETMENLERİNDEN DEĞİL İLGİLİ KURULUŞLARDAN ARAYIN VE EĞİTİM FAKÜLTELERİNE DAHA ÇOK ÖZELEĞİTİM BÖLÜMÜ AÇSINLAR VE DAHA ÇOK ÖĞRENCİ ALSINLAR.
13-06-2008
Belirtilmemiş

kendini geliştirmek isteyenler sertifika demeden ve sertifikada olmadan kendini geliştirebilirler.. sınıf öğretmenleri gibi herkes sertifika alıp ben bu alandayım diyor ( kendi alanlarını bilen sınıf öğretmeni arkadaşlarımı ayrı tutuyorum) ve ilanlardada yazıyor işitme engelliler sertifikam var diye yaa sertifikan varda ne biliyorsunuz onu anlıyamıyorum ben işitmeyle ilgili teorik ve uygulamalı dersini aldım ama bu alanın uzmanları işitme engelliler öğretmenleridir ben sadece onların olmadığı duurmlarda çocuğa nasıl faydalı olabilirim kısmını biliyorum ve bunun yanındada bu konuyla ilgili hocalarımdan destek alıyorum ama yinede onlar varken ben susarım bırakın şu sertifika olaylarını herkes okurken alanını ve mesleğini seçmiş memnun değil iseniz neden bölümünüzü okudunuz başkalarının mesleklerine 3 aylık sertifikalarla sahip olamazsınız heerkes alanını bilsin ve ortak iş yapmaya çalışsın o kişinin mesleğine sahip olmaya değil biraz etik olalım yaa.. ve lütfen kurum sahipleride doğru iş yapmak istiyorsanız bakanlık müfettişleri geldiğinde tutuşmak yerine iyi eğitim vermek için bunları göz önünde bulundurun lütfen..
21-03-2008
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

çok iyi demişsin bircan :) bende sadece yazık dicem... git bir ana okulunda çalış ebustafiye abi
21-03-2008
Mehmet Akif KABAKÇI
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

malesef aynı sorun bizim alanımızda da var. neden okuduk ki biz?Herkes kendi işini yapsın arkadaşlar emeğe acıyın biraz.birbirimizin hakkını yemeyelim
14-11-2007
Bircan YILMAZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

sayın arkadaşlar yorumlarınızı okudum;emeğinize kesinlikle saygımız var bundan şüpheniz olmasın.ben sadece sordum ayrıca benim işinizi elinizden almak gibi bir niyetim yok.ben 9 yıllık öğretmenim işimden ayrılmayı da düşünmiyorum.bilgilendirmenizi bekliyordum.öğretmenler odasında buğün bu konuyu tartıştık.bu şiddet nedir anlayamadım...selamlar
13-11-2007
Ebusteyf ARSLAN
Okul Öncesi Öğretmeni

sayın Elif hanım biliyorsunuzdur ki bu sertifikayı daha önce sınıf öğretmenleride alıyordu.Amaç sadece kendini geliştirmek olsa amenna.Ama bu sertifika sahipleri sözde 20 gün içinde kendini geliştirip bizim iş alanlarımızı yok ediyorlar ve daha az ücrete çalışıp bu işleri sırf ticaret üzerinden yürütenlerin ekmeğine yağ sürüyorlar.Bunun sonucunda bizim mesleğimiz yok olma tehlikesi, özel eğitime muhtaç çocukların alan bilgisine sahip olmayanların elinde heba olması anlamına geliyor . Ve şimdi size b urda sayamayacağım bir çok neden. Bencede o arkadaşın o soruyu sorma nedeni kendini geliştirmek değik sadece maddi kaygıdır ki bu sertifikayı almadan önce bunları hiç düşünmemiştir.Ayrıca 20 günde kim kimi geliştirir allah aşkına
13-11-2007
Selim MERDAN
İşitme Engelliler Öğretmeni

Bu işte yeterli bilgisi olmayan bir sürü insan bu çocuklara Türkiyenin herhangi bir yerinde eğitim(sözde eğitim tabi) veriyorlardır.Bu arkadaşımız kendini bu konuda geliştirmek ve daha iyi eğitim vermek istiyo.Bunda herhangi bi sakınca yok bence.
13-11-2007
Elif GENÇ
Okul Öncesi Öğretmeni

açık öğretim yada örgün öğretim hiç fark etmez 4 yıl bu alanı okuyorsunuz ve sonra işitme engelliler için sertefika alabilir miyiz ? bu kadar abestle iştigal bir şey olabilir mi ?sizde hiç<mi meslek etiği denen şeyden yok bu ne cesaret anlamıyorum ne biliyorsun ne yapabileceksin ki bu alanda hayret birşey .
13-11-2007
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

Selim beye katılıyorum işitme engellilerle çalışmak onları anlamak ve onlara dili kazandırmak zor ve karmaşık bi eğitim bu işi ancak alanında uzman kişiler yapmalıdır..sertifika ile öğrenilecek bi durum değil..
13-11-2007
Elif BİLGİN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

arkadasşım herşeyi hallettiniz o mu kaldı gidin işinizi yapın allah aşkına.bu ve buna benzer uygulamalar yüzünden özel eğitim öğretmenleri ve bu personele ihtiyaç duyan öğrenciler ne hala geldi.benim tavsiyem siz alanınızda kendinizi geliştirmeye çalışın.
13-11-2007
Selim MERDAN
İşitme Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 964 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Burcu S.
Psikolog

Dün

Merve Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Şule S.
Psikolog

2 gün önce

Kübra I.
Uzman Öğretici

Dün

Asrın E. T.
Psikolog