Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

usta öğreticilik ...

arkadaşlar Milli Eğitim bu yıl okulöncesi öğretmenlerine daha çok ihtiyaç olacağını söylemiş ama aynı zamanda da bu açığı okulöncesi öğretmenlerini atayarak değilde usta öğretici sayısını arttırarak kapatmayı düşünüyormuş. Tamam işlerini çok iyi yapan usta öğreticilerde var hatta üniversite mezunlarıda atanamadıkları için usta öğreticilik yapıyorlar.Ama nereye kadar?Verdikleri maaş, tanınan haklar ortada.Buna ne zaman dur denecek merak ediyorum?
18-06-2008
Zeynep ÖZKAN
Okul Öncesi Öğretmeni
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
2 Yanıt
bende sana katılıyorum hocam.ama buna birileri artık dur demeyi bilmeli.bence yeterince hakkımızı arıyamıyoruz.daha doğrusu arasakda kimse oralı olmuyor!
19-06-2008
Zeynep ÖZKAN
Okul Öncesi Öğretmeni

slm arkadaşım.devletde işinden bi çıkar bulup bu şekilde yapıyor.ben iki yıllık mezunum 4 yıllık mezun arkadaşımla aynı statüde olup aynı haklara sahip oldum.ve inan bu konuya çok üzülüyordum.emek konusu göze alınırsa o benden daha kıdemli 4 sene usta öğreticilik yapmış.dewletimiz saolsun 650 ytl ye usta öğretici çalıştırmak warken,kadrolu çalıştırmıyor.bölüm açmayı her yıl bi dünya mezun wermeyi bilio.hiç birşey söylemiyorum.we olmayan eğitim sistemini kınıyorum.malesef çocuklarını okutan aileler dewlet kadar zengin değil.onu gözden kaçırıyolar.tşk
18-06-2008
Tuba ACAR
Usta Öğretici

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 571 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Merve D.
Fizyoterapist

Dün

Merve K.
Tarih Öğretmeni

Dün

Rümeysa I.
Fizyoterapist

Bugün

Merve B.
Psikolog

2 gün önce

Gözdenur S.
Psikolog