Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

usta öğreticilerin görevleri..

Arkadaşlar çok özür dileyerek sizden birşey rica ediyorum bende bir özel eğitim okulunda çalışmaktayım,kurumumuzda çalışan usta öğretici arkadaşlar biz o işi yapmayız biz bu işi yapmayız diyerek kolayca sıyrılıyorlar lütfen neler yapabliyorsunuz görevleriniz neler buraya yazabilirmisiniz?şimdiden teşekkürler..
07-05-2007
Elif BİLGİN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
36 Yanıt
Çok teşekkürler levent bey,iyi çalışmalar.
27-08-2007
Elif BAŞTÜRK
Usta Öğretici

elif hanım rehabilitasyon merkezinde görev yapmak bir ekip işidir. şoföründen temizlik elemanına öğretmeninden usta öğreticisine kadar herkes bu ekibin içindedir. bu kişilerde gelebilecek bir aksaklık tüm ekibi etkiler. sizi küçümseyip hor görenler. özel eğitimin ne anlama geldiğini henüz öğrenememiş diploma denilen kağıt parçasını taşıyan kişilerdir. o yüzden hiç canınızı sıkmayın görevinizi en iyi şekilde yapın haksız yapılan yorumlar sizi etkilemesin... görevinizde başarılar
25-08-2007
Levent KAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

teşekkürler levent bey keşke herkes siz gibi anlayabilse bizleri ama çoğu kişi değil bizi anlayıp destek olmayı bırakın daha nasıl köstek olsak diye düşünüyorlar.buyüzden çok sağolun iyi çalışmalar.
25-08-2007
Elif BAŞTÜRK
Usta Öğretici

rehabilitasyon merkezinde usta öğreticilerin yeri ayrı onlar olmasa biz tek başımıza işlerin altından kalkamyız.sadece grup eğitimi değil özellikle ağır öğrencilerin bireysel eğitimlerinde bile usta öğreticilere ihtiyaç duyuyoruz.
23-08-2007
Levent KAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

bende usta öğreticiyim merkezde derslerle birlikte her görevi yapıyorum yaptığım şeylerdende yakınmıyorum.
23-08-2007
Sonay SONBAY
Usta Öğretici

bende rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum. görevim öğretmenle birlikte grup derslerine girmektir ama bazen öğretmen geç kalınca usulsüzzde olsa bireysel eğitimlere giriyorum.
23-08-2007
Pınar LOKUMCU
Usta Öğretici

özel eğitim alanında çalışmak istiyorsanız bir kurumla görüşüp önce gönüllü olarak onlara katılmaya, yardımcı olmaya, çocukları gözlemlemeye çalışın yapabileceğinize çocuklara kendinizden birşeyler verebileceğinize inanırsanız yolunuz açık olsun ama bilmelisiniz gerçekten yıpratıcı bir meslek...
22-08-2007
Hacer BARBAROS
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

arkadaslar özel ögretimde calısmak istiyorum bu alanla ilgili 3aylık bi kurs egitimi alıcam inş.ama kararsız kaldım engelli cocuklarla ilgilenmek cokmu yıpratıcı zor oldugu kesin ama bu birazda gönül işi diye düsünüyorum manevi hazzı benim için daha önemli..
22-08-2007
Aysegül GENÇOĞLU
El Sanatları Öğretmeni

mesajınızda izmirde kurslar olduğunuzu yazmışsınız bildiklerinizi paylaşabilirmisiniz ne zaman nerede ücretlimi gibi ve bilgileri nereden alabiliriz şimdiden teşekkür ederim
14-08-2007
Dilek ÖZDEMİR
Usta Öğretici

2yıllık çocuk gelişimi bölümü ile ilgili bilgisi olan var mı?ne gibi haklara sahipler?
13-08-2007
Türkan Nur ABAZ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum buranın rekabet değil paylaşım yeri olmasını diliyorum...
06-08-2007
Meryem GÜLTEKİ
Diğer

muğla bodrum da özel bir kurumda usta öğreticilik yapmaktayım.yukarıda isim benzerliği olduğunu düşündüğüm kişi ile uzaktan yakından ilişkim olmamasına karşın burasının küçük bir yer olmasını hesaba katarak zan altında kalmak istemediğim için bu maili atma ihtiyacı hissettim.velilerimin benim düşüncem olmayan fikirler yüzünden şüphe içinde kalmasını istemem.şahsın fikirleri kendine göre doğru veya yanlış olabilir ama ben vakıf olmadığım konularla ilgili yorum yapmayı sevmeyen bir insan olarak benzer isimden ayrı tutularak sizleri bilgilendirmeyi uygun gördüm.
01-08-2007
Yasemin GÖKMEN
Diğer

Tarık Bey'e katılıyorum bu konuda kesinlilkle aileler biliçlendirilmeli ama öncelikle özel eğitim merkezlerini sadece ticarethane olarak gören kurum sahiblerinin ve bunlara kurum açma yetkisi verenlerin biliçlendirilmesi gerekiyor. 1000-1500 ytl uzmanlara vermektense 300ytl verip usta öğreticinin bireysel derslere girmesi kurum sahinin işine geliyor.Nasıl olsa girmediği derse imza atan bikaç uzmanda o kurumda bulunuyor.
24-07-2007
Yasemin GÖKMEN
Usta Öğretici

Merhaba Hacer Hanım Ne yazık ki çoğu kurumda usta öğreticiler bireysel derslere girmektedirler.Ailer bilinçlendirmeli,veliler derslerine giren eğitimcilerin diplomalarını görmeli ve M.E.B müfettişlerince kurumlar sıkı denetime tabi tutulduğunuda özel eğitimde bunu aşabiliriz.
17-07-2007
Tarık AKAY
Özel Eğitim Uzmanı

pardon ben yanlış mı okudum siz bireysel eğitim mi veriyorsunuz yani?hangi şehir orası gerçekten çok şaşırdım da...
16-07-2007
Hacer BARBAROS
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

herkes kendine göre haklı ama dilek hanım bütün usta öğreticiler sizin bahsettiğiniz şekilde değil lütfen sapla samanı birbirine karıştırmayın!
16-07-2007
Elif BAŞTÜRK
Usta Öğretici

arkadaşlar bence tartışmanız gereksiz.Ben birçok kurumda çalıştım stajerlik yaptım gözlemlerim sonuçu herşey müdürde bitiyor.Mezun olmadan önce usta öğreticiydim ama her iş benden soruluyordu.Şimdi ki zamana dönünce usta öğretici arkadaşlar sınıfta davranış bozukluğu öğrenciler için yardım istediğim halde dönüp bakmıyorlar bile.Savunmaları aldıkları maaş ki bu bizim aldığımız maaşa çok yakın.usta öğreticilerimiz sadece ram a gidecek çocukların gözetmeliğini yapıyor hımm birde servisin ön koltuğunda oturuyorlar.Görevleri buymuş.Yöneltmeliği açmak gerekiyor bu durumda.MEĞ.bağlı ana okullarında öğretmenlik yapan bu arkadaşlara rehabilitasyonda hiçbir görev verilmemesi kadar saçma bir mevzu yok.iyi çalışmalar
15-07-2007
Dilek ÖZTAS
Okul Öncesi Öğretmeni

usta öğreticiler bazen kurumlarda hiç kimsenin yapamadığı işleri yapıyorlar buna şahidim grup terapilerini idare etmek ve çocukları sabahtan akşama kadar hem eğitimlerine yardımcı olmak hem de teneffüslerde başında durmak gereçekten bi emek ve çaba gerektiritor. bunların zorluklarını biliyorum ve bu anlamda usta öğreticilere karşı acımasız değilirm. benim demek istediğim bilmedikleri ile yargılamak yerien öğrenmelerine ve yapmalarına yardımcı olmaktır. dört sene kurumlarda sorumlu müdürlük yaptım ve sekiz senedir özel merkezlerde çalışıorum,. hangi bıranşın hangi konularda iyi olduüğunu çok iyi biliyorum özel eğitimde iki yüksek lisans yaptım. ben her bıranşın kendine has özelliklerde ekip içinde yer almalarından yanadır. sadece sizlerde uzman sorumluluklarını beklemek yersiz olur ve sizden öğrendikleriniz ve bildikleriniz ölçüsünde performans beklenilmeli. sizler kurumlarda ikinci sınıf personel değilsiniz çünkü bireysel derslere giren öğretmenlerden gruplara giremeyenler de var.
13-07-2007
Abdullah DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

bende 4 yıldır usta öğreticilik yapıyorum çok ağır öğrencilerim var grup eğitiminde de bireyselde ne veriyorsak düzeylere uygun eğitimler veriliyor bazen oyun bile oynanıyor çocuğun psikolojisine göre de değişiyor bu işte kendini eğitmek çok önemli ben eğitmeseydim bireysel eğitim veremezdim arkadaşlar.......
13-07-2007
Yasemin ÖZTÜRK
Usta Öğretici

Abdullah bey biz zaten ne yapmamız gerektiğini biliyoruz eğtim aldığımız için usta öğretici olarak görev yapabiliyoruz ünv.mezunu olmakda çok önemli ama daha öncede belirttiğim gibi diploma bir kıstas değildir.hizmet içi eğitimlerede katılıyoruz şüpheniz olmasın.ilginize teşekkürler.
13-07-2007
Elif BAŞTÜRK
Usta Öğretici

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...