Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

ücret

Okul Öncesi Eğitimi ve Çocuk Gelişim öğretmenlerinin ücretleri konusunda bilgi edinmek istiyorum.SUDENUR YILMAZ
15-06-2007
Emine ÖZYILMAZ
Okul Öncesi Öğretmeni
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
Beyefendi Elif hanıma kesinlikle katılıyorum. Bu verdiğiniz ücretle çalışanlarınızın haklarını verdiğinizimi düşünüyorsunuz. Lütfen vicdanlı düşünün ve mantıklı olun. Gerçi şimdilik kurumunuzda yüzünüz gülüyordur o kadar ücretle ama uzun sürmez emin olun. Er geç personeliniz durumun farkına varacaktır. :)
02-09-2007
Aysun ÇELİK
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

arkadaslar çogu arkadasında dedıgı gıbı bırlıkte hareket şart.bunu bi şekilde saglamamız lazım.işimiz çok zor ve giderek piyasamız düsüyo.1 aylık sertifika sayesınde masallah herkes Ö.Egitim kurumlarında calısıyo.ve bunun engellenmesı lazım bence.emegin karsılıgı verılmelı.her yerde aynı fıyat uygulanmalı.bunu nası saglayabılırız?
31-08-2007
Gülümser ARSLAN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

ÖZEL EĞİTİM ÇOCUK GELİŞİMİ EĞİTİMCİLERİNİN YAN ALANLARI OLMASINA KARŞIN BU KONUDA ÇOK BAŞARI GÖSTREREK ÇALIŞMAKTALAR VE HER KURUŞUNU SONUNA KADAR HAK ETMEKTELER.KABUL EDIN ÖZEL EĞİTİM ZOR BİR ALAN VE ÇOCUK GELİŞİMİ EĞİTİMCİLERİNİN YAPABİLECEĞİ BİR COK İŞ VE ÇALİŞABİLECEĞİ BİR ÇOK ALAN VAR KİTAP YAZARLIĞINDAN(HİKAYE,ŞİİR....) TV.YAPIMCILIĞINA,MÜDÜRLÜKTEN ÖĞRETMENLİĞE..... KİMSENIN GÖZÜ KİMSENIN EKMEĞİNDE OLMASIN LÜTFEN HERKES HAKETTİĞİ ÜCRETİ İSTESİN VE HAKETTİĞİNİ İSTESİN.HAKKINIZI YEDİRMEYİN.HİÇBİR MESLEK ALANI ÇOCUK GELİŞİMİ İLE DENK TUTULAMAZ.SAYGILARIMLA HERKESE BAŞARILAR... NURAN YILDIZ
24-08-2007
Nuran YILDIZ
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

biz sosyal servis elemanıyız. Ben 7-12 çocuk yuvasındayım. burada 1 gece nöbet tutup, 2 gün izinli oluyorsun. Özellikli bayanlar için güzel bence. ben çok rahatım. Tavsiye ederim. Ben 2 sene özelde çalışıp sonra özel bir kurum açtım belli bir yaştan sonra ve çoluk çocuğa karışınca en güzeli devlet oluyor. Ailen ve çocuklarına daha fazla vakit ayırman gerekiyor. Devlet bu yönden çok güzel. Özellikle bayanlar için. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
18-08-2007
Sema TAN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Sema hocam SHÇEK'te çalıştığınızı soylemişsiniz ben de yeni mezunum ve devlete geçmeyi istiyorum bu yuzden soruyorum shçek te çalışma sistemimiz nası bizim çocuk gelişimciler olarak. Yani bir sınıfımız oluyo da öğretmenlik mi yapıyoruz yoksa idarecilik gibi mi çalışıyoruz sosyal serviste falan çok da bilmiyorum ama bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
18-08-2007
Nur YAZGAN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Hocam şu anda ben SHÇEK'te çalışıyorum.1450 civarı maaş alıyorum. Hacettepe mezunuyum. Hacettepe mezunu arkadaşların şu anda devlette iş sorunu yok. Sağlık ve SHÇEK'te zaten kadrolar boş bile kaldı. Bu çalıştırdığınız arkadaş bunları bilmiyor mu? Bu paraya gider devlette çalışır, hem özel sektör kadar da yorulmaz. Ancak başka üniversite mezunu iseler onlarda iş kaygısından (bulamamaktan)çalışıyorlardır. Eminim devlete ilk fırsatta geçmeyi düşünüyorlardır yoksa bu ücrete çalışılmaz.Gözü devlette olan birinden de neler bekliyebilirsiniz. Devamlılık her zaman başarıyı getirir. Saygılar.
17-08-2007
Sema TAN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

emin olun hiçbir alternatif eğitimci çalıştırmıyorum ertifika almış sınıf öğretmeni bile çalışmıyor bir örnek daha isterseniz kurumumda klinik psikologum var derslere girmiyor sadece işini yapıyor kafanızdaki kurumlara göre yargılama yapmayın amacımız sadece para kazanmak olsaydı özel eğitimci yerine sertifikalı sınıf öğretmeni çalıştırırdım, bahsettiğiniz gibi kadrolu fizyoterapist yerine part time fizyoterapist alır yanında beden eğitimi öğretmeni çalıştırırdım klinik psikolog yerine pdr'ci alır üstüne derslere sokardım ama bunların hiçbirini yapmıyoruz. ücretler düşük ama takdir ederseniz diğer kurumlar telaffuz ettiğim ücreti verirken bizde üstüne çıkamayız. bundan 2 yıl önce şikayet ediyorduk ücretlerin yükseklğinden kimsenin umrunda olmuyordu arz talep dengesi değişti ve ücretler makul seviyelerde az gelebilir tabi seneye ücretleriniz artarsa zorunlu eleman olarak 1 çocuk gelişim uzmanı alır çocuk gelişimciye vereceğim parayı özel eğitimcilere veririm
17-08-2007
Hasan BAYRAM
Özel Eğitim Uzmanı

yaptığınız sömürüden başka bişey değil.tabi burada sadece sizi suçlamamak lazım sizin şartlarınızı kabul edip kendi emeğini sömürülmeye müsait hale getiren meslektaşlarıma da kızıyorum.bu arada merak ettiğim bişey var kurumunuzda fizyoterapist var mı? varsa ücreti nedir? yoksa siz de fizyoterapistler yerine daha düşük ücrete çalışıyorlar diye sözüm ona alternatiflerini mi çalıştırıyor sunuz? saygılar....
17-08-2007
Özlem Kesmen PARLAK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

herkes aldığı para kadar çalışır diyerek eğitimcilerimin az çalıştıklarınızı ima ediyorsanız çok yanılıyorsunuz ben mütahit, lastikçi,kuyumcu, değilim özel eğitim uzmanıyım takdir ederseniz ki bu alanda benim alanım en az benim kadar çalışmayanda işi bilmeyen bir patronun olduğu kuruma gider.
17-08-2007
Hasan BAYRAM
Özel Eğitim Uzmanı

hacettepe mezunu olmadığı belli zaten,öyle bir olayı bende 3 sene evvel yaşamıştım hacettepe mezunuyum ben 1.500 ytl alırken selçuk mezunu bir çocuk gelişimi öğretmeni 500 ytl 'ye benimle aynı okulda çalışıyordu ,kendi arkadaşlarım adına konuşayım hepsi aldıkları ücreti son kuruşuna kadar hak ediyor!!!! şöyle bir gerçek var herkes hak ettiği parayı alır yada aldığı para kadar çalışır bu da hayatın gerçeklerinden biridir!!!
16-08-2007
Hacer BARBAROS
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

hacettepe mezunu diye bir tanımlama yapmadım ilk yorumumu iyi okuyun . bundan 2 yıl önce sosyal hizmetlere bağlı iken ve okul öncesi öğretmeni bu kurumlarda zorunlu eleman olarak çalışmazken iş görüşmelerinde 2 yıl önce 2 milyar iseniyordu o paraları hak etmişmiydiniz
16-08-2007
Hasan BAYRAM
Özel Eğitim Uzmanı

nasıl oluyorda hacettepe mezununa 850 veriyorum dediniz anlamdım bende. tabi sizde işveren olarak düşündüğünüzde ailesinin yanına gelmek isteyen yeni mezuna bu teklifi sunuyorsunuz. başka ilde kira yol yemek parası vermektense memleketim olsun dediğimiz için fiyat bu kadar düşüyor. e siz anaokulu ve sınıf öğretmenine de 500 mü veriyosunuz yani. yazık sadece işveren olarak düşünmeyin lütfen burda bir emek sözkonusu.bir faülte mezunu bu ücrette çalıştırıyorum demeniz sizin açınızdan utanılacak birşey aslında. az para çok iş mantığı...
16-08-2007
Aslihan KAZANASMAZ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

elif hanım kusura bakmayın ama herkese hakkı olan parayı veriyorum şu an kurumumda 3 özel eğitimci çalışıyor ve hak ettikleri parayı alıyorlar çocuk gelişimi mezun u arkadaşlarda hak ettikleri parayı alıyorlar merak etmeyin çocuk gelişimci değilde 500 ytl ye okul öncesi öğretmenide çalıştırabilirdim. şimdi de okul öncesi öğretmenleri kızacak herhalde
16-08-2007
Hasan BAYRAM
Özel Eğitim Uzmanı

Lütfen arkadaşlar biraz emeğe saygınız olsun!o kadar çalışıyoruz,bende özel de 3 yıl çalıştım,sizin emeğinizle kurum sahipleri zengin oluyorlar,Hasan Bey yazık herkese hakkı olan parayı verin lütfen,sonra kurumlarınızda çalıştıracak eğitimci bulamayacaksınız zaten zor bulunuyor, bu gidişle sizleri kimse istemeyecek geleceğide düşünerek verin maaşları,ucuza çalıştırırsanız elinizdeki en verimli kıymetli öğretmenleri devlete kaptırıp fellik fellik eğitimci aramayın!Zaten ben arkadaşlarımı ve okullumuzu bu konuda uyarıcam ÇORUMA İŞ GÖRÜŞMESİNE bile GİTMESİNLER yazık verecekleri yol parasına!!!
15-08-2007
Elif BİLGİN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

ben artık Yuh diyorum arkadaşlar bu özelde çalışan arkadaşlar ya kim h.ü. mezunu gidipde çorumda 850 ye çalışıyor anlayamıyorum ya!!!! iş mi yok bize piyasada arkadaş!! biz 5 yıl eğitim aldık arkadaşlar lütfen unutmayın!!! lise mezunu değiliz! Herhangi bir açık öğretim mezunu değiliz! Hatta herhangi bir üniversiteden mezun da değiliz !!! Biz Hacettepe Üniversitesinden mezunuz! Bilgimizi ve deneyimimizi bir kenara bırakın bizim okuldan nasıl diplomayı almak için uğraştığımızı, emek harcadığımızı unutmayın! Kaliteyi herzaman koruyalım lütfen!Sloganımız neydi; " iyiye, hep daha ileriye !!!"
15-08-2007
Banu KILINÇ
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

anaokulu öğretmenliği,okulöncesi öğretmenliği,çocuk gelişimi öğretmenliği,çocuk gelişimi ve eğitimciliği ayrı bölümlerdir ve doğal olarak ayrı ayrı ücretler alırlar.anaokulu ve okulöncesi öğretmenleri yaptıkları iş nedeniyle 750-1250 civarı alırlarken gazi ve selçuk mezunu çocuk gelişimi öğretmenleri 1250-1600 civarı,hacettepe mezunu çocuk gelişimi ve eğitimi mezunu arkadaşlar ise 1500-2600 civarı alıyorlar.bu ücretleri mezun olunan okul, alınan dersler, kurumun bulunduğu yer ve kişinin iş deneyimi belirler.tabii ki özel durumlar vardır ama geneli değiştiremezler.herkese iyi çalışmalar
11-08-2007
Hacer BARBAROS
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

arkadaşlar mrb.ben anaokulu öğretmenliği mezunuyum KONYA da bütün eğitim kurumları stajerliği kalkmamış olanlara(buna okul öncesi ve ÇGE dahil)800 civarı veriyorlar.yazılanlardan anladığım kadarıyla herkes ayrı bir ücret veriyor ve üstelik fiyatı kurumlar istedikleri gibi yönlendiriyorlar.Birleşip rest çekme zamanıdır.
11-08-2007
Ceylan TOPLAR
Anaokulu Öğretmeni

çorumda 850 veriyorum abartmayın
11-08-2007
Hasan BAYRAM
Özel Eğitim Uzmanı

alanyada stajerliği kalkmış çocuk gelişimcilere 1750 veriyorlar.
02-08-2007
Hülya UZNER
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

bu yıl balıkesir'de de fiyatlar 1500-1900 arasında değişiyor,yalova'da 1700-2000 arasında,bursa da ise insanı sömürmek için ellerinden geleni yapıyorlar fiyatlar 1200-1600 aralığında değişiyor üstelik cumartesi çalışmanızda şartlar arasında.sınıf öğretmenleri bu alana girdikten sonra fiyatları ciddi anlamda düşürdüler.ben iki sene önce 2150 ytl'ye çalışıyordum şu anda 1800 ytl alıyorum keşke fizyoterapistler gibi birleşip ortak bir noktada buluşabilsek!
24-06-2007
Hacer BARBAROS
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...