Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

sy.Masum Aydın!!

İyi akşamlar 6 yaşında cihaz takan bir kız öğrencim var konuşma boyutunda çok ilerleme katettiğimiz öğrencilerimizden birisi fakat son zamanlarda sürekli ben güzel konuşuyor muyum? arkadaşlarından bazılarını söyleyerek onlar güzel konuşuyor mu?gibi sorular sormaya başladı anaokuluna gidiyor busene ordaki ortamdan kaynaklandığını düşünüyorum arkadaşlarından etkilenmiş olabilir fakat kendini kötü hissetmeye başladı geçen seans sırasında kendiliğinden ağlamaya başladı,diğer arkadaşlarının da farklı özelliklerini anlatıyorum ozamn biraz daha iyi hissediyor kendini fakat  hiç problemi olmayan arkadaşlarından etkileniyor.Yapmış olduğum açılamalarla  oan kendini iyi hissediyor fakat eve gidincede aynı tarz soruları annesine soruyor demekki yapmış olduğum açıklamalarla  yeterince yardımcı olamıyorum.çok ilerleme katetmişken geriye çekilmesinden endişeliyim bu konuda başka yapabileceğim bişeyler,önerdiğiniz başka yol var mı?bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim
11-11-2005
Nihal TURAN
Okul Öncesi Öğretmeni
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
1 Yanıt
tabi farkındalık düzeyi arttıkça ve etrafındakıleri gördükçe bu ve benzeeri hoş olmayan duygulanımlar yaşıyacaktır... bunu da dvramnışsal olarak dışa yansıtması çok normal eğer ki ilerleme katdetmişsenız  konuşma öğrenılen bir olgu ve doğru ve anlaşılır konuşmanın hazzını almışsa regresyon çok az rastladığımız bir olgu olmakla berber risk unsuru.. size tavsiyem kurluşunuz bunyesindeki psikologla görüştürmenizde yara vardır... veya enazından siz AYNA TEKNIĞINI kullanın ayrıcauçolmamakla birlikte destekleyici konuşmalar yapın.... aşırı motivasyon çok iyi değildir bundan lütfen kaçının .. sevgiyle kalın..
29-03-2006
Masum AYDIN
Psikolog

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 635 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Gamze Y.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

3 gün önce

Fatma Z. Y.
Psikolog

2 gün önce

Ece D. A.
Sosyal Hizmet Uzmanı

2 gün önce

Hatice Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

2 gün önce

Servet D.
Özel Eğitim Öğretmeni

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi