Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

stajyerlik uygulaması

Yeni mezun veya shçek te devam eden [1 yıllık)öğretmenler özel eğitim kurslarında sadece aylık 80 saat derse girme yetkileriyle ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirlerse sevinirim.ayda sadece 12 öğrenciye seans yazılması yeni olan uzmanların maaş oranlarını tamamen sıfıra çeker.Bu söylediğim durum özel özeel eğitim kursu için geçerli bir durum
15-05-2006
Mustafa ERYOLDAŞ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
16 Yanıt
kurumlarda ücretini milli eğitim bakanlığından aldığı için personel imzası olmadan çocuğun ücretini alamıyor şimdi kurum öğrencinin parasını almadan personele maaşını nasıl verecek uygulamalı eğitimde de haftada 20 saat yani günde 4 saat çalışabilir diyor. günde 4 saat ayda toplam 80 saat karşılığı 1500 ytl iyi para değil mi
27-07-2006
Muammer DOĞRAMACI
Psikolog

arkadaşlar devlet stajyer öğretmenine müdür vekilliği veriyor derslere full giridiriyor ek ders ücretlerini tam olarak ödüyor ama aynı durum özel okul olduğunda yönetmeliği gösteriyor. stajyer öğretmene temel eğit. haz.eğit. geçmeden derse giremez diyor
27-07-2006
Muammer DOĞRAMACI
Psikolog

Gerçekten bu konuda ilgilendiniz ve merak ettiğim konulara açıklık getirdiniz şimdi ise verdiğiniz bütün yönetmelik ve genelgeleri okudum.Meb yana bir sorunum yok şimdilik ama sanırım bu kurum benim ilk aşamada bütün güvenimi kırdı.yeniden tşk ederim. iyi çalışmalar.
18-07-2006
Mehmet BAGDATLI
Özel Eğitim Öğretmeni

imza yetkisiymiş yokmuş varmış hepsi hikaye... Kurum sahibi çok -az şerefli- var. adam yeni mezunum diyorsun; 1500 ytl diyor... imza günü lafını yiyor ve 1300 diyor. Bunun adı düpedüz sahtekarlıktır. stajyerlik durumu aylardır belli olan bir konu... Kurumlar çoğunluk itibariyle; parası olan KRO lar tarafından açıldığı için bu sorunlar artıyor. Eğitimci kurum sahiplerini tenzih ederim. Ancak parası olup okul açan ve diploma çalıştıran SAHTEKARLAR kesinlikle eğitimcilerce dışlanmalı ve kurumun gelecek kaygısının sonucu olan HARAM parayı almamalılar. Ben sırf bu tip kurumlar ve sahiplerinden dolayı ÖZEL kurumları en son aşama için düşünüyorum. Yoksa devletin en kötüsü bu tip kurumlardan iyidir.
18-07-2006
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

http://ookgm.meb.gov.tr/Mevzuat_htm/OOKYon.htm likinde "MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ" var.Bu yönetmeliğin sonunda EK:IV sözleşme örneğidir.Bu yönetmeliği ve ekini de inceleyin.Bu meslek te kalmak istiyorsanız bunları öğrenmekle zarara uğramazsınız.Bilakis siz kazanırsınız. Başarı dileklerimle...
18-07-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Zaten siz yanlış konumda başlamışsınız.Aylık ücretli öğretmenin stajyerlik sorunu yoktur.Ömrünüzün sonuna kadar stajyer kalırsınız.Her sene maaşınız da azalır.Haftada 20 saat imza atabilirsiniz.Eğer "Asıl görevli aylık ücretli öğretmen" olarak sözleşme yapsaydınız stajyerlik uygulamasına tabi idiniz.3-4 ay sürecek temel eğitim ve hazırlayıcı eğitim uygulamalarından geçtikten sonra 12 ayı tamamlayıncaya kadar haftada 20 saat rehber öğretmen ve eğitici öğretmen nezaretinde derse girebilir ve imza atabilirdiniz.Adaylığınız kalktıktan sonrada asil öğretmen olarak daha fazla maaşa imza atabilirdiniz.Bazı meslek elemanları bana kızıyor ama ben gene de size ilgili mevzuatın yerini yazayım.Bir zahmet okuyuverin.Link şu lütfen iyi inceleyin: http://ookgm.meb.gov.tr/Mevzuat_htm/AdaylikYon.htm Selamlarımla...
18-07-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

"Öğretmen ünvanlı kişiler yaklaşık 3-4 ay kadar hiç imza atamaz." bu ifadeyi tam olarak bana açıklar mısınız? Bugün il milli eğitim müdürlüğüne gittim orada görevli müdür bana stajerlik konumunda başladığın sürece 3 4 ay süre içerisinde imza yetkin yok daha sonra 12 ay boyunca 20 saatlik bir saate imza atabilirsin dedi.12 ay boyunca 20 saatlik derse imza atabiliyorum onu anladım ama bu 3 4 aylık dönemde derslere girme hakkım yok mu?zaten kurum sözleşmede aylık ücretli öğretmen yazdı ama ilk konuştuğumuzda bana 1500 ytl anlaşmıştık, sözleşmeye gittiğimde şimdi sana herhangi bi ücret ödeyemem 3 4 ay imza yetkin yok ama zor durumda kalma sana 500 milyon vereyim dedi.sizce bu nasıl bir iş?
17-07-2006
Mehmet BAGDATLI
Özel Eğitim Öğretmeni

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.bu konuda açıklık getirdiniz.çok tşk ederim.
17-07-2006
Mehmet BAGDATLI
Özel Eğitim Öğretmeni

Mehmet Bey, Mustafa Bey'in dediklerini dinleyin. Net sekilde acikliyor. Bildigim kadariyla kendisi de hem tecrubeli ogretmen hem de okul yoneticisi (ozelde).
17-07-2006
Tahir UZUN
Özel Eğitim Öğretmeni

Yukarıda 20.05.2006 tarihli yazımda tüm sorduğunuz soruların cevabını vermiştim.Gene anlatmaya devam edeyim.Sizinle "asıl görevli aylık ücretli öğretmen" olarak sözleşme yaparsa stajyerlik uygulamasına tabisiniz."Ders ücretli öğretmen" olarak sözleşme imzalarsanız hemen 20 saat imza atmaya başlarsınız.Ama ilanihaye stajyer öğretmen olarak kalırsınız.Her sene daha az maaş almaya devam edersiniz.Sözleşme imzalarken açıkladığım 2 ünvana dikkat edin. Ancak,sizinle sözleşme imzalayan bir kurum para vermeyeceğim diyemez.Sözleşmede zaten maaşınızı belirtmek zorundadır.
17-07-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

3-4 ay imza yetkimin olmadığını ve bunun karşılığında ücret alamayacağımı açıkladılar.Özel bir okulda işe başlıyorum ama sözleşme yapmaya geldiğinde iş, bu şekilde konuştular.stajer olduğumda 3 4 ay eğitim dönemi varmış ve o eğitim döneminde imza atma yetkim olmadığından ücret alamayağımı söylediler bende hem internette hem de Meb giderek araştırıyorum.bilgilerini benimle paylaşırsanız çok sevinirim.tşk ederim.
17-07-2006
Mehmet BAGDATLI
Özel Eğitim Öğretmeni

Mehmet Bey siz ozel isyerinde calismiyor musunuz? Ne demekmis MEB 3-4 ay isverene sizin icin odeme yapmiyormus? Zaten MEB size veya patronunuza sizin icin hic odeme yapmayacak ki!
16-07-2006
Tahir UZUN
Özel Eğitim Öğretmeni

Kadir bey çok tşk ederim ama yeni bir iş yerinde işe başlıyorum ve bana müdür diyor ki 3 ay boyunca meb bana senin için ödeme yapmıyor bende sana 3 ay boyunca maaş veremiyeceğim.yani stajerim yeni bir işe başlıyorum ve yeni mezunum.Yani bende arştırıyorum yarın Meb gidip sorup soruşturacağım.yine de çok tşk ederim.
16-07-2006
Mehmet BAGDATLI
Özel Eğitim Öğretmeni

MEHMET BEY KARDEŞİM ÖYLE BİR DUDRUM SÖZKONUSU DEĞİL SSK GİRİŞİN YAPILDIĞI GÜNDEN İTİBAREN İMZA YETKİN VAR.
16-07-2006
Kadir PARLAK
Özel Eğitim Öğretmeni

peki 3 4 ay imza atma yetkileri yok ama maaş alabiliyorlar mı?bu 3 4 aylık dönemde?bu sorumu yanıtlarsanız sevinirim. teşekkürler.
16-07-2006
Mehmet BAGDATLI
Özel Eğitim Öğretmeni

MEB ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINDA GÖREVLENDİRİLEN PERSONELİN ADAYLIK İŞLEMLERİ İLE SİCİL VE DİSİPLİN AMİRLERİ HAKKINDA YÖNERGE'sine göre göreve başlayan tüm elemanlar adaylık uygulamasına tabidir.İsterse 20 yıl başka kurumlarda çalışşın adaylık uygulaması yapmak zorundadır.Ancak MEB. Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 26.12.2005 tarih ve 420-59223 sayılı genelgesine göre SHÇEK'e bağlı kurumlarda 2 veya daha fazla çalışanlar adı geçen yönergenin 5. maddesindeki adaylık uygulamasından muaf tutulacaktır.Fakat bu 2 yılı belgelemek zorundadır.Birkaç gün dahi eksik olanlar stajyer durumuna düşüyor.Öğretmen ünvanlı kişiler yaklaşık 3-4 ay kadar hiç imza atamaz.Daha sonra 1 takvim yılını dolduruncaya kadar haftada en fazla 20 saat imza atabilir.Adı geçen yönergeyi: http://ookgm.meb.gov.tr/Mevzuat_htm/AdaylikYon.htm adresinde bulabilirsiniz.
20-05-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 584 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Ahsen K.
Özel Eğitim Öğretmeni

Dün

Selin A.
Ergoterapist

Bugün

Ezgi N. S.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Dilara Ö.
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Dün

Aleyna Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...