Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

stajyerlik?

Merhabalar.Ben bir özel eğitim kurumunda zihinsel engelliler sınıf öğretmeni olarak görev yapiyorum.Kurumum MEB'e bağlı.Daha önce hicbir devlet kurumunda çalışmadım.Staj konusunda bilgisi olan varsa bildirirlerse sevinirim.şimdiden teşekkürler.
31-12-2007
Emre AYGÜN
Sınıf Öğretmeni
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
2 Yanıt
SİZ KURUMUNUZDA AYLIK ÜCRETLİ ÇALIŞIRSANIZ ADAYLIK İŞLEMLERİ BAŞLAR. OLURUNUZ ADAY ÖĞRETMEN OLARAK ÇIKAR. ÖNCE &amp;quot;TEMEL VE HAZIRLAYICI EĞİTİM&amp;quot; BAŞLAR 45 GÜN KADAR SÜRER.İMZA YETKİNİZ OLMAZ. SONUNDA SINAV YAPILIR. SINAV VERİLİRSE 15 GÜN İÇİNDE UYGULAMALI EĞİTİM BAŞLAR. UYGULAMALI EĞİTİME BAŞLANMAZSA OLUR İPTAL EDİLİR.UYGULAMALI ADAYLIK EĞİTİMİNDE AYDA 20 SEANSA İMZA ATABİLİRSİNİZ. KURUMUNUZ 40 SEANSA İMZA ATSIN DİYE DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI SÖZLEŞME YAPMIŞTIR.<BR><BR>ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINDA GÖREVLENDİRİLEN PERSONELİN ADAYLIK İŞLEMLERİ İLE SİCİL VE DİSİPLİN AMİRLERİ HAKKINDA YÖNERGE Yİ İNCELEYİN<BR> http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2443_0.html
01-01-2008
İbrahim İmran ÜSTÜNDAĞ
Uzman Öğretici

foeumda bununla ilgili mustafa altuntaş hocanın açıklamaları var arayaıp bulursan görürsün çalıştığın kurumda sözleşmeli ücretli öğretmen olarak anlaşmamışolmaman gerekiyor kurumun asıl öğretmeni olarak görünmen gerekiyor (anlaşmış olman gerekiyopr)zaten stajer öğrenmen olarak göründüğün için meb in kurslarına gitmen gerek temel eğitim ve uygulamalı eğitim çalışdığın kurumda 1 yıl sonra stajerliğin kalkmış asaletin tasdiklanmiş oluyor . dikkat etmen gereken noktalar kurumunda stajer öğretmen olacaksın 1 yıl orda çalışacaksın sınavlarında başarılı olacaksın zan nedersem bu hazırlık eğitimlari dönem başlarında oluyor meb eylül 0cak o ilin veye ilçenin mili eğitim müdürlüğünden bilgi al ihmal etme bir çok kurum insanı yanıltabiliyor kurumdaki anlaşmanda nasıl öğretmen olrak görünüyorsun ?
01-01-2008
Nurcan KESKİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Kullanıcı Görüşleri...
İş Arayanlar

iş arayan 637 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Öznur C.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Bugün

Gökhan G.
Psikolog

Bugün

Nazlıcan B.
Dil ve Konuşma Terapisti

Bugün

Şeyma T.
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Bugün

Ayşenur T.
Çocuk Gelişimcisi

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.