Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

stajerlik ne kadar sürede kalkıyor?

merhaba arkadaşlar stajerliğin ne kadar sürede kalktığı hakkında bir bilginiz var mı?Bir de stajerlik döneminde ilk 3 ay maaşınızı alamama gibi bir durum var mı?Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...
16-07-2006
Mehmet BAGDATLI
Özel Eğitim Öğretmeni
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
7 Yanıt
eğer stajerliğiniz kalktıysa ve mebe bağlı bir rehailitasyonda çalışyorsanız imzanız artık geçerli demektir bundan dolayı maaşıızda önemli değişiklikler olmalıdır.
31-07-2006
Sevgi TOTAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Ben beden eğitimi öğretmeniyim.Ve özel okul stajım kalktı.Şimdi bir rehabilitasyonda çalışıyorum.acaba MEBE geçmemizin benim bölümüme bir katkısı olacakmı .lütfen bilgisi olan yanıtlasın.
31-07-2006
Gülşah TEKİN
Sorumlu Müdür

Diyelim ki siz aday psikolog olarak göreve başladınız.Sizin adaylığınızın kalkması için rehber öğretmen ve eğitici öğretmen görevlendirilir.Bu sürede eğitici öğretmen size hazırlayacağınız dosya veya yapacağınız çalışmalar için günde 2 saat rehberlik etkinliğine katılacağından bu saatlerde başka bir öğrenci ile de çalıştım deyip imza atamaz.Bu nedenle MEB'e bağlı kurumlarda haftada öğrenciler için atacağı 40 saatlik bireysel veya grup eğitimi imzasını en fazla 30 saat olarak atabilir.
28-07-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

on saat eksik imza atar meselesine bir açıklık getirebilirmisiniz mustafa bey
27-07-2006
Muammer DOĞRAMACI
Psikolog

Yukarıda belirttiğiniz 3 ay sorunu şundan ileri gelmektedir.Stajyerler temel ve hazırlayıcı eğitimi bitmeden hiçbir imza atamaz.(Bu süre 3-4 ay sürebilir.)Bu süreden itibaren 1 yılı tamamladığı sürede haftada 20 saat atar.Ama rehber veya eğitici öğretmeninin denetiminde.Bundan dolayı da rehber veya eğitici öğretmeni de 10 saat kadar eksik imza atar. Başka bir sorun da kadrolu öğretmenlerinden stajyerlik kurulunu kuramayan kurumların personeli 20 saatlik imzadan sonra (staj döneminde) MEM'nün gösterdiği kurumlarda stajını tamamlamak zorundadır.(Kurumların neden emekli sınıf öğretmenlerini çalıştırmayı tercih ettiklerini de böylece anlamış olacağınıza inanıyorum.)Eğer kadrolu personelinin 3/5 i adaylığı kalkmış personel değilse kurumu yönetmesi mümkün değildir. Saygılarımla...
22-07-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Stajyerlik 1 yılı dolmadan kalkmaz.3 ay dediğiniz süre temel eğitim+hazırlayıcı eğitim süresidir.4 ay da sürebilir.MEB bağlı kurumlarda maaş almadan çalıştıramazlar. Sözleşmede maaş belirtmek zorunludur.625 sayılı özel öğretim kurumları yasasının 33. maddesi "Özel okullarda yöneticilik ve eğitim-öğretim hizmeti yapanlara kıdemlerine göre (Emekliler hariç) dengi resmi okullarda ödenen aylık ile sosyal yardım kapsamındaki ek ödeme tutarlarından az ücret verilemez." demektedir.Ancak açıkladığım konular ve stajyerlik "asıl görevli aylık ücretli" ler için geçerlidir."Ders ücretli"lerde ise stajyerlik söz konusu değildir.Haftada 20 saat imza atabilir.Daha fazla bilgi için 625 sayılı kanun,MEB'na bağlı özel öğretim kurumları yönetmeliği ile ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINDA GÖREVLENDİRİLEN PERSONELİN ADAYLIK İŞLEMLERİ İLE SİCİL VE DİSİPLİN AMİRLERİ HAKKINDA YÖNERGE'yi önerebilirim.Bu mevzuatı http://ookgm.meb.gov.tr/ adresindeki mevzuat bölümünde bulabilirsiniz.
22-07-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

stajyerlik 1 senede kalkıyor bende yeni başladım mesleğe. ücret almaya başlıyoruz 3 ay sonra ücretimiz artıyo çünkü ders saatimizde artıyo
21-07-2006
Evrim İNAL
Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 641 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Selin E. E.
Ergoterapist

Dün

Feryal G. D.
Sınıf Öğretmeni

Dün

İrem Ş.
Müdür Yardımcısı

Dün

Beyza U.
Psikolog

Dün

Bahtisen E.
Fizyoterapist

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi