Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

stajerlik hakkında

2006 haziranda mezun oldum ve 6 aydır s.h.ç.e.k bağlı bir rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum.bu ay çalıştığım kurum milli eğitime geçiş yapıcak.milli eğitime geçtikten sonra stajer öğretmenliğimin kalkması için ne yapmam gerekiyor.aynı kurumda 1 yıl çalıştığım zaman stajerliğim kalkıyormu . Çalıştığım kurum beni stajer öğretmen olarak gösterse yeterli mi???bu stajeriğin kalkması ile ilgili ne yapacağım hakknda hiçbir bilgm yok bana bu konu hakkında blgi verirseniz sevinirim.
28-02-2007
Zeynep AKER
Zihinsel Engelliler Öğretmeni
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
4 Yanıt
benim bildiğim kurumun meb bağlıysa kurum stajer öğret men adaylarını bağlı olduğu meb müdürlügüne bildiriyor yeterli sayı olusa kurs açlıyor ama sen s.h.ç.e.k dsin benim durumumda senin gibi kaldık ortada bu yıl stajerlik kalkmıyacak gibi.s.h.ç.e.k da 2 yıl çlşrsan drek klkyormuş .bizim böyle imkan yomk ocak 20007 meb geçmesi gerek yok yok yani süre dlmyr moralim bu yönden bozuk s.ç.e.k stajerlik kalkması ile yeni bir bilgisi olan beni habardar edebil irmi ?
11-03-2007
Nurcan KESKİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

çalıştığın kurum sana stajerlik kursu verebilir milli eğitime geçtikten sonra 1 yıl çalışman gerekiyor. 1 yıldan sonra başka bir özel kuruma geçersen sorun yok ama devlete geçersen sadece temel eğitimlerden muaf oluyorsun yine 1 yıl aday öğretmen sayılıyorsun
06-03-2007
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Kursalara katılıyorsun bir ay sonra sınava giriyorsun sınavdan başarılı olursan ikinci ay kursa katılıp birdaha sınava giriyorsun ondan da başarılı olursan o günden sonraki günlerin bir yılı dolduruncaya kadar stajerliğin kalmıyor. Doldurduğun an stajerliğin kalkıyor AMA Aynı kurumda çalışman şartıyla. bu arada başka kuruma geçer ya da o kurumdan istifa eder anlaşamaz ayrılırsan sil baştan yeniden stajer adayısın... Evet benim bildiğim bunlar Daha doğrusu NUSAYBİN milli eğitim müdürlüğü bana bunları söyledi. Fakat her milli eğitim kendi kurallarını uyguluyor ona çok ama çok dikkat et.
28-02-2007
Mustafa KURŞAT
Özel Eğitim Öğretmeni

Bulunduğun il ya da ilçe Milli eğitim müdürlükleri kendi stajer öğretmenleri için stajerlik kaldırma kursları açıyor onlara katılabilirsin. (Şubatta atananlar için yeni kurslar açılıyor onlara yetişmeye çalış.) ya da okul kendi bünyesinde kurs açıp kendi öğretmenlerinin stajerliklerini kaldırabiliyor tabii belli bir sayı gerekiyor benim bildiğim 10 öğretmeni geçince okul kendi bünyesinde kurs açabiliyor. (Bunu daha ayrımntılı Milli Eğitim Müdürlerinden öğrenebilirsin. ) yazının devamı göndermeye çalışacağım.
28-02-2007
Mustafa KURŞAT
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 574 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Selin K.
İşitme Engelliler Öğretmeni

Bugün

Buse Ö.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Bugün

Hüseyin M. Ü.
Odyometrist

Bugün

İrem Ş.
Eğitim Programcısı

Bugün

İbrahim Y. S.
Özel Eğitim Uzmanı

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.