Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

stajerliğin kalkması

Yaklaşık 4 aydır sosyal hizmetlere bağlı bir kurumda çalışıyorum.Sizde biliyorsunuz ki 2007 yılında mecburen meb e geçiş olacak. Şu anda çalıştığım sürenin şimdi ya da ilerde stajerliğime bir katkısı olacakmı onu öğrenmek istiyorum.Kurum olarak stajerlik programımın başlatılması ile ilgili herhangi bir hamle de yapılmadı.Bu konuda net bir bilgi yok.Meb e geçiş için nerden baksanız bir sene gibi bir süre var.Açıkcası Shcekte çalışmamın stajerliğimin kalkmasına bir yararı olmayacaksa meb e bağlı bir kuruma geçmek çok daha mantıklı.Bu konuyla ilgili milli eğitimdeki özel eğitim.şube müdürüylede konuştum onlarda tam olarak ne olduğunu bilmiyorlar.Konuyla ilgili bilgisi olan varsa aydınlatsın lütfen.Şimdiden çok teşekkür ederim
30-08-2006
Salih ÇETİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
8 Yanıt
Sınıf öğretmeni olarak atanamazsınız.Uzman öğretici olarak atanabilirsiniz.Bu durumda stajyerliğinizin kalkması veya stajyer olup olmamanız sizin öğretmenliğinizi etkileyecek veya yarar sağlayacak bir etkide bulunmaz.
06-09-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

bilgiler için teşekkür ederim ama benim sertifikam yok. bu durumda stajerliğim kalkmaz mı?
05-09-2006
Ayşegül KINIK
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

(Sertifikanız varsa) MEB'na geçerken sözleşmeniz yenilenecektir.Bu durumda sözleşmenizi "asıl görevli aylık ücretli öğretmen" olarak yaparsanız stajyerlik işlemine tabi olursunuz.Bir yıl sonunda adaylığınız kalkarsa ve devlete atanırsanız adaylık uygulamasından muaf olursunuz.Sadece aday devlet memurluğu uygulamasına tabi olursunuz.Sertifikanız yoksa bu kurumlarda usta veya uzman öğretici olarak çalışırsınız.İmza atamazsınız.
05-09-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Ben MEB e geçecek olan bir rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum. sınıf öğretmeniyim. yeni mezun oldum ve burda çalışmaya başladım. burada çalışırsam stajerliğim kalkar mı? bu konuda yapmam gerken bir şey var mı? yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkür ederim
04-09-2006
Ayşegül KINIK
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

sertifikanız olsada MEB BAĞLI bir kurumda 3 yıl çalışmadığınız için shçekte çalışmanız mümkün değil.olsa olsa usta öğretici statüsünde çalıştırırlar geçiş yapmanızda yarar var. hangi şehirdesiniz.meb e bağlı kurum yok mu.
03-09-2006
Aysel GÜNAL
Sınıf Öğretmeni

hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Yalnız benim zihinsel engelliler öğret.sertifikam var.Sanırım stajerliğimin kalkması için meb e bağlı bir kuruma geçmem lazım.Yinede konuyla ilgili net olarak bir bilgisi olan yok heralde...
03-09-2006
Salih ÇETİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

MEB.ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINDA GÖREVLENDİRİLEN PERSONELİN ADAYLIK İŞLEMLERİ İLE SİCİL VE DİSİPLİN AMİRLERİ HAKKINDA YÖNERGE'nin 5.maddesine göre "alanında en az iki yıl çalışan öğreticiler özel öğretim kurumlarında görev almaları halinde aday muamelesine tabi tutulmazlar." denilmektedir.Bu durumda çalışmanız stajyerlik yönünden herhangi bir yarar sağlamaz.Zaten sertifikalı olmayan sınıf öğretmenleri bu kurumlarda çalışamaz.Çalışsa da illegal veya usta öğretici statüsündedir.
02-09-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

bildiğim kadarıyla sertifikası olan sınıf öğretmenlerinin shçek e bağli kurumlarda çalışabilmesi için meb bağlı kurumlarda 3 yıl süre ile çalışmış olması gerekiyor bu durumda sizin staj. kaldırılması pek mümkün görünmüyor. kurumunuzun bunu biliyor olması gerekir.aksi halde sözleşmenizin shçek tarafından onaylanması mümkün değil.sözleşmeniz onaylı değildir sanırım imza yetkinizde yoktur . belki geçiş sürecinde gereklidir kurum için ama sizin bir avantajınız yok.en kısa sürede meb e geçiş yapın. başarılar.
31-08-2006
Aysel GÜNAL
Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

İş Arayanlar

iş arayan 664 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Gökhan G.
Psikolog

Bugün

Buse K.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Büşra B.
Fizyoterapist

Bugün

Müberra K.
Ergoterapist

Bugün

Melike M.
Çocuk Gelişimcisi