Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

stajer fizyoterapist???

2006 mezunuyum,iş için gittiğim birkaç rehabilitasyon merkezinde,bi süre stajer fizyoterapist olarak çalışacağım söylendi.böyle bişey varmı?ayrıntılı bilgiyi nereden edinebilirim?
25-06-2006
Hatice ZÜNBER
Fizyoterapist
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
30 Yanıt
siz şanslıymışsınız. ben de aynı durumdayım ama çalıştığım kurumun böyle bir kurul oluşturma imkanı olmadı hatta şu anda kapanma işlemleriyle uğraşıyorlar ve ben bir aylık bir kayıp yüzünden yeni başlayacağım işyerinde stajyer olarak çalışmaya başlıcam. üstelik toplamda 2 yıl 1,5 ay çalışmışlığım var............
12-10-2006
Nilay TURGUN
Fizyoterapist

merhaba ben meb e tamamen bağlanmış bir kurumda çalişiyorum 2yılımın dolmasına 1ay kala kurumumuz meb e geçmekdurumunda kaldı ve ben stajer kabul edildİM. 2ay boyunca kurum attığım imzalardan para alamadı.ama mesele sonunda açıklığa kavustu.kurumda bır komisyon kurulmasına ve bu komisyonun bizim stajerlik egitimimizi onaylamasına karar verdiler. benim stajerliğimizihin engelliler öğretmeni çocuk gelişimci ve psikoloktan olusan bir komisyon 45 gün sonra kaldıracakbu durum beni çok etkilemedi çünkü maasıma zammımı yine aldım calişma saatlerim degişmedi ama bu uygulama çok yanlış fakat yeni mezun arkadslar için çok şey degiştı . bu duruma boyun egmememiz gerekiyor mesleğimizi korumalıyız herkes almak istediği fiyatta diretsin.herkes bu sekilde davranırsa stajer bile olsa kimseyi bulamazlar 2007 nin sonunda gececek kurumlar için yani geçici olarak meb e geçenler için bir problem yok seneye bu sorun tamamen karşimiza cikacak lütfen birlik olalım ve gereken herşeyi yapalım gülay şirinoğlu
25-08-2006
Gülay ŞİRİNOĞLU
Fizyoterapist

Temel ve hazırlayıcı eğitimin sınavları ayrı ayrı değerlendirilir.Her sınavdan en az 60 almak zorundasınız.Uygulamalı eğitimin süresi 220 saatten aşağı olamaz.Uygulamalı eğitimde nelerden sorumlu olacağınız adı geçen yönergenin 29. maddesinde açıklanan 13+15=28 maddede belirtilmiştir.Uygulamalı eğitimin nasıl değerlendirileceği 33. maddede belirtilmiştir.Bir takvim yılı sonunda uygulamalı eğitim değerlendirme formu doldurulur.En az 60 puan almanız gerekir. Adaylık süresince hangi kurumda hangi personelin haftada kaç derse gireceği 43. maddede belirtilmiştir. Adaylığın kaldırılması ile ilgili ek-2 formu doldurulur.Adaylığının kaldırılması yazısı MEM'nce valilik onayına sunulur.Valilik onayından sonra kurumunca asıl görevli olarak atanmak üzere sözleşmesi yenilenir. Adaylıklarını süresi içerisinde tamamlayanlarla ilgili işlemi zamanında yerine getirmeyen kurum müdürleri hakkında yasal takibat yapılır.
18-08-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINDA GÖREVLENDİRİLEN PERSONELİN ADAYLIK İŞLEMLERİ İLE SİCİL VE DİSİPLİN AMİRLERİ HAKKINDA YÖNERGE "Madde 15- Temel eğitim programı adayların atandıkları görev ve öğrenim durumları dikkate alınarak aşağıdaki konular çerçevesinde hazırlanır." deyip değerlendirme konusu olarak 12 maddede belirttiği konulardan değerlendirmeye tabi tutulursunuz.Daha sonra madde 18 de belirtilen 4 madde ve alt bentlerinde sayılan konularda eğitime tabi tutulursunuz.Eğer kurumunuz birkaç senelik bir kurumsa veya kurum eğitim ve sınav komisyonu oluşturabiliyorsa bu işlemleri kurumunuzda hem çalışıp hem yapabilirsiniz.Bu kurul oluşturulamıyorsa veya MEM'lüğü adaylık uygulamasını ben yapacağım derse bu süre içinde onların açtığı kurslara katılmak zorundasınız.Temel ve hazırlayıcı eğitimin süresi 200 saatten aşağı olamaz.YAPILAN SINAVDAN 60 ALTINDAPUAN ALIRSANIZ ADAYLIK İŞLEMLERİ TEKRARLANIR.2 yılda adaylığı kalkmayan bir daha çalışamaz.
18-08-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

gördüğünüz gibi bizler ve psikologlar için son derece anlamsız olan bu uygulamayı saygıdeğer hükümetimizin belkilerini tatmin etme adına kabullenmek zorundayız. yalnız şunu bilelim..herhangi bir kurum sizin tecrübenize yada yatkınlığınıza bakarak ücret konusunda bir değer biçebilir (ki kendi fiyatınızı kendinizin belirlemesi tercih sebebidir) ama adaylık konusunu mevzu bahis ederek fiyat kıramaz bunu aklınızdan çıkarmayın.çünkü adaylık konusunu dolayısıyla haftada 20 saate imza atabileceğinizi öne sürerek fiyat politikası izleyen bir kurum sahibine sizin söylemeniz gereken "bu ücret karşılığında 20 seans alırıum o zaman" olmalıdır.çünkü 40 saat iş yaparken 20 saate imza atıyorsunuz diye belirlenmiş bir ücretle ezmek kesinlikle etik değildir..lütfen sizlerde haklarınızı araştırın ve öğrenin..gereksiz polemiklere girmekten kaçının ve haddinizi aynı zamanda yerinizi bilerek davranın..teşekkür ederim..
18-08-2006
Öznur KÜÇÜKOĞLU
Fizyoterapist

arkadaslar ben de 6 yıldır özel eğitimde çalışan fizyoterapistim..bu stajerlik konusunu milli eğitim müfettişleriyle bundan 4 yıl önce konuştum..burda kendi aranızda yorumlarınızı katarak tartışmanızın anlamı yok..çünkü mantıklı olsun ya da olmasın bi takım yaptırımlar var yazıkki..öncelikle sadece isimsel olarak stajer fizyoterapist diye bişey var..ama unutmayın sadece isim..MEB na bağlı özel eğitim kurumlarında ortalama bir yıl bu statüde geçiyoruz..ama bu sadece bürokratik bir yaklaşım..ve imza yetkimiz elbetteki var ama haftada ortalama 20 saat..aslında 'aday' olarak nitelendirilsekte ben de sizler gibi fizyoterapistin ne adaylığı ne de stajerliği olamayacağını düşünüyorum..MEB müfettişlerine bu konuyu sorduğumda ve bu işin bi mantığı olmadığını söylediğimde bana dedikleri aynen şu oldu " burası türkiye öznur bunda mantık arama.bakarsın yarın kpss ile atama yaparlar ve adaylığı kalkmış fizyoterapistler alınacaktır diye şart öne sürerler "
18-08-2006
Öznur KÜÇÜKOĞLU
Fizyoterapist

Arkadaşlar bende m.e.b bağlı bir kurumda çalışıyorum ama stajerlikle ilgili olumsuz bir durum yaşamadım.Başladığım günden itibaren haftalık 40 saate imza attım. Bu söylentinin yeni mezun arkadaşların maaşlarını düşük tutmak için uydurulduğu görüşündeyim.
09-08-2006
Ersin AYTAÇ
Fizyoterapist

Ben devlet hastanesinde 3 yıl fizyoterapist kadrosuyla görev yaptıktan sonra kişisel sebeplerden dolayı bir özel egitim kurumunda çalışmaya başladım.şu an yine stajer fizyoterapist ünvanıyla 1 yıl diger arkadaşlar gibi beklemem mi gerekiyor.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatabilirse sevinirim.
09-08-2006
Nevruz BARUTCU
Fizyoterapist

çok ilginç; sınıf öğretmeni ve psikolog fizyoterapistlerin sayfasında tartışıyor, kolay gelsin...
13-07-2006
Hatice ÇETİNKAYA
Fizyoterapist

"AÇ ŞU SAYFAYI OKU" DEMİYORUM.KAYNAĞI GÖSTERİYORUM.İKİ AY ÖNCEYE KADAR BİRÇOK MESLEK ELEMANI "STAJYERLİK DE NEYMİŞ?" DİYORDU.İNANMIYORSANIZ BU SAYFALARI BİR DEFA DAHA OKUYUN.BİRÇOK ARKADAŞ YALAN YANLIŞ YERLERE İMZA ATTILAR TÜM UYARILARA RAĞMEN.YUKARIDA SELMAN TUNA'NIN YAZISINI LÜTFEN OKUYUN.NEREDEYSE TÜM MESLEK BÖLÜMLERİNDE BENİM AYNI KONUDA YAZILARIMI GÖRECEKSİNİZ.HATTA BU YÜZDEN BANA HAKARET İÇEREN YAZILAR YAZILDI.AMA HALA ASIL GÖREVLİ DERS ÜCRETLİ Mİ,YOKSA SÖZLEŞMELİ Mİ OLDUKLARINI BİLMEDEN "BEN ŞÖYLE YAPIYORUM,BÖYLE YAPIYORUM." DİYE BENİM YANLIŞIMI BULMAYA ÇALIŞAN GENÇ ARKADAŞLARI GÖRDÜKÇE ÜZÜLÜYORUM.
13-07-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

ben yanlış geldim herhalde. burda fiyoterapist dışında herkes var!
12-07-2006
Kerem TURAL
Fizyoterapist

karşınızda seansa aldığınız çocuklar yok araştırmacı olarak yetiştirilmiş insanlar var. link vermekle bilgiye ulaşma yollarını gösteriyorsanız size diyecek lafım yok.. ikincisi öğretmenlik sadece aç şu sayfayı oku demekse bu alanda çalışan öğretmenlere de haksızlık olur sanırım.. toplumsal sorunlara duyarlılığınızdn dolayı tebrikler... ben size soru sormadım sizi sadece eleştirdim bunu birbirinden ayırmanız gerektiğini düşünüyorum.. iyi niyetimi suistimal ettiğinizi düşünüyorum. bu konuyu da burda kapatmak istiyorum ..
11-07-2006
Aysu AVCI
Psikolog

pes ya
11-07-2006
Hatice ÇETİNKAYA
Fizyoterapist

Hiç okumadan,araştırmadan ahkam kesmek;bilmediği halde biliyor görünmek ne yazık ki toplumsal bir sorun haline geldi.Benim yazdığım linklerde sizin diğer sorularınızın da cevapları var.Her sorununuzda size cevap verecek bir kişi bulunmayabilir.Eğer bu meslekte çalışacaksanız öncelikle meslek bilgilerinizi,sonra da mesleğinizle ilgili mevzuatı bilmek zorundasınız.Eğer her zaman bu bilgileri başkalarından beklerseniz, zarar gören de her zaman siz olursunuz.Hoş olmayabilir benim diktelerim ama zaman geçtikçe haklı olduğumu göreceksiniz.Bu kadar hazıra konmacılık (araştırmadan,her söylenene inanmak anlamında söylüyorum.)sizin zararınızadır. UNUTMAYIN,HAZIR BİLGİ UNUTULMAYA MAHKUMDUR.BİLGİYİ KAYNAĞINDAN ALIN.Ben gene de link vermeye devam edeceğim. ÖĞRETMEN, ÖĞRETEN DEĞİL;BİLGİYE ULAŞMA YOLLARINI GÖSTERENDİR.
11-07-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

demek istediğim de buydu.. bilgilendirme yapacaksanız bence adres vermek yerine açılımları hakkında arkadaşları bilgilendirme yoluna gitmeniz.. bu tarz yardımlara kim ne diyebilir ki..ancak ve ancak teşekkür ederiz. mevzuat var ancak insanlar biliyorsunuz ki her zaman açık dille anlatılanları dinlemeye eğilimlidir. her meslek uzmanının meslek özlük haklarını bilmek kendi adına bir zorunluluktur.. (adresleri açın, okuyun sonra tartışın.. vs bunun gibi dikteleriniz hoş değildi.. mesleğinize ve deneyiminize saygım sonsuz)
10-07-2006
Aysu AVCI
Psikolog

Sizi tebrik etmem gerekiyor.Bu forumlarda mevzuatı bilen birisi ile karşılaşmak beni sevindirdi.Genç arkadaşlarımın yasalara ve haklarına dikkat etmelerini ÖNERİYORUM. Kurumun yaptığı hatalar ileride siz çalışanların elini zor duruma düşürür.Sonra da şikayet edecek bir yer bulamazlar.MEVZUATI BİLENLERİN DE ONLARI UYARMASI İÇİN GEÇ KALINMIŞ OLUR."Yasaları bilmiyordum" mazeret olmaz. GEÇ OLMADAN GENÇ ARKADAŞLARI UYARMAYA DEVAM EDELİM. Saygılarımla...
10-07-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

kadrolu görünür ancak asil görevli aylık ücretli stj. fizyoterapist olarak kadro nverilir.çıkan kararnamenize bakmanızı öneririm. bu şekilde çıkmadıysa gözden kaçmıştır. meb e bağlı olarak 2 yıl üst üste bir merkezde çalışan ancak stajerliğini kaldıramayan bir eğitimci, idareci...(fzt. de dahil) nin bir daha meb' e bağlı olarak çalışma şansı kalkmaz. müdürlerinizi stajerliğinizin kalkması konusunda zorlayınız. ayrıca 1 yılı doldurmadan ve stajerliği kaldırmadan kurum değiştiren arkadaşlar gittikleri yerde silbaş'tan başlar ve bir yıl daha aynı yolu kateder. Bugüne kadar ssk ve em.san. ödemeleri yaptığından dolayı meb. bu mevzuat hükümlerini es geçmiş ve görmezden gelmiştir. ancak bundan sonra böyle olacağını tahmin etmiyorum.mevzuata göre yeni mezun arkadaşlara 4 ay süreyle ders verilmemesi gerekir.ben şahsen ilerde geri ödeme gibi bir durumla karşılaşmamak için böyle yapıyorum.hem fizyoterapist hemde kurum sahibi olarak bu konuya bundan sonra dikkat etmenizi öneririm.
09-07-2006
Selman TUNA
Fizyoterapist

ben Ankara'da meb e baglı rehabilitasyon merkezinde calısıyorum ve ilk gunden beri kadrolu olarak gorunuyor ve uzerime 40 saat ders yazılıyor.fizyoterapistler stajerlik yapmamaktadır.
09-07-2006
Pınar KAVAKLI
Fizyoterapist

Hemşirelerin de stajyerlikleri zorunludur.Aday memurlukları kalkmadan çalışıyorsa (Ders ücretli,yani sözleşmeli statüde çalışanlar hariç) kurumunuz suç işliyor demektir.Siz de bunu görüyor ve SES ÇIKARTMIYORSANIZ bu suça ORTAKSINIZ demektir. UNUTMAYIN, SUSMAK DEMEK SUÇU KABULLENMEK DEMEKTİR. KARANLIKTAN ŞİKAYET EDECEĞİNE BİR MUM DA SEN YAK...!!!
08-07-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

fizik tedavi merkezi sahiplerine işi ucuza çıkarmak için fizyoterapistlerin yerine hemşireleri çalıştırmak yetmedi herhalde şimdide stajer fizyoterapistlik diye birşey çıkarttılar.
08-07-2006
Mehmet YILMAZ
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 569 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Rojda S.
Psikolog

Dün

Tugba G.
Sosyolog

Dün

İrem Ş.
Eğitim Programcısı

2 gün önce

Musa E.
Okul Müdürü

Dün

Buse Ö.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi