Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

stajer fizyoterapist

arkadaşlar meb e bağlı özel eğitim merkezinde çalışan fizyoterapistlerin stajerlik işlemleri tam anlamıyla nasıl? nerde - ne kadar süreyle- stajerlik durumundaki yetki ve çalışma süreleri? lütfen konuya hakim olmayan arkadaşlar yorum yapıp karıştırmasınlar.
22-02-2007
Batuhan HAN
Fizyoterapist
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
15 Yanıt
arkadaşlar stajerlik meb e bağlı olarak çalışıyorsanız tam olarak 1 yılda kalkıyor.ancak bunun için kurumunuz ilçe milli eğitim e yazı göndermiş ve sizin adınıza başvuruda bulunmuş olmaası gerekiyor.yalnızta olarak 1 yıl aynı kurumda çalışmak zorundasınız.iyi çalışmalar
18-11-2008
Tülin SİNER
Fizyoterapist

arkadaşlar bende bir özel eğitimde 9 aydır çalışıyorum ve stajerliğim kalkmadı ama 40 saat imza atıyorum kurumumuzda meb'e bağlı ve hiçbir uyarı gelmedi. stajerliğiminde 1 yılın sonunda kalkacağı söylendi.
11-06-2007
Şerife ÇELİK
Fizyoterapist

Fizyoterapist arkadaşlar merhabalar ben hidroterapi bölümü mezunuyum memleketim gaziantepde özel eğitim merkezinde hidroterapi işi buldum ancak işe girmem için merkezin açılması gerekiyor merkezin açılması için de fizyoterapiste ihtiyaç varmış hem dolgun ücretle hen güzel bir şehirde hem de bir hidroterapistle dost olmak istiyorsanız lütfen bana mesaj yazın bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin.
21-05-2007
Dinçer ALAGÖZ
Hidroterapi Teknikeri

murat bey gelen yazı ile ilgili daha geniş bilgi verebilirmisiniz
30-04-2007
Hasan BAYRAM
Özel Eğitim Uzmanı

müdürlere daha geçen ay bir yazı geldi.stajyerlik konusunda.ilk başvuru tarihinden itibaren ders yazılıyor artık.45 gün bekleme olayı yok.anacak stajyerligi kalmışsa direk 40 saat kalkmamışsa 20 saat.birde şu var her milli eğitim müdürlügü farklı işliyor.buna dur diyen yok.
26-04-2007
Murat SOYKA
Fizyoterapist

bir konu ancak bu kadar karışık olabilir. Bu işin bir yönergesi yok mu? yönerge herkesi bağlar.Ciddi bir ülkede bu kadar keyfi ve bölgeye göre değişen uygulamamalar olmamalı.Eğer ilgili yönergeyi veya teğliği bilen arkadaş varsa ve linkini yazarsa eminim çok faydalı olur.
25-04-2007
Hüsne ÖZKAN
Fizyoterapist

bir yrde atanmak diyen bir arkadaş var nasıl yani biraz daha açıklayıcı olabilir mi?nereye ve neye göre atanmak?
12-04-2007
İlkay KOÇ
Fizyoterapist

bu konuda bişeyler söylemek istiyorum hep fizyoterapistler yazmış ama bu konuyu bence en iyi müdürler bilir çünkü adaylık işlemlerini takip eden müdürdür.imza geçerliliği konusu bağlı olduğunuz milli eğitime göre değişiyor.benim bağlı olduğum milli eğt.kaymakamlık oluru geldiği andan itibaren geçerli sayıyo.daha sonra valilik oluru geldikten 15 gün sonra adaylık işlemleri başlatılır.ve kurumun adaylık işlemlerini uzatma hakkı vardır.bu konuda aday arkadaşlar işlemlerini takip etmelidir.tavsiye.ve normal öğretmenler gibi adaylıkları kaldırılır.özel kurumda adaylığı kalkan öğretmenin devlettede kaldırılmış sayılır.devlete geçtiğinde tekrar adaylık işlemi yapılmaz.asaleti tasdik olunmuş sayılır.tuğba akın ulun
04-04-2007
Tuğba Akın ULUN
Diğer

Merhaba arkadaşalar.Şu an sağlık bakanlığına bağlı devlet hastanesinde çalışan asaleti onaylanmış (asil memur) olan arkadaşlarımız istifa edip özel eğitim merkezine geçtiği zaman yine stajyer mi? yoksa stajyerliği otomatik kalkmış mı sayılacak?
24-03-2007
Koray ŞAHİN
Fizyoterapist

arkadaslar herkes olayı farklı biliyor bende farklı biliyorum.hepinizin dedigi dogru cünkü m.e.b de olayı tam bilmediginden herkese farklı uygulamalrda bulunuyor.neyse en son yenı bır kanun cıktı satjyerlıgınız 3 ayda tamamen kalkacak.3 ay boyunca hıc ımza atamıcaksınız.bitince 40 saate kadar atabilecceksiniz.egerkı ankaraya basvurur ve personel sıkıntısını yanı bulamadıgını anlatırsanız 3 ay süresincede en azından 20 saate izin veriyolarmıs.sanırım buda tek fzt bulunduran ogrencı sayısı az olan kurumlarda gecerlı bişey.
17-03-2007
Belirtilmemiş

arkadaşlar hepiniz kulaktan dolma bilgilerle cevap yazmışınız.bir kere 45 gün bekleme olayı ypk artık çalışmak için başvurdugun tarihten itibaren eger daha önce schekte çalışmamışsan haftada 20 saate kadar imza atabiliyorsun.stajyerligin kalktıysa yani 2 yılını schekte doldurmuşsan ilk 45 gün haftada 20 saat ondan sonra o formalite sınavlara girip haftada 40 saate kadar imza atıyorsun.bu arada bir yerde schekte 2 yıl kesintisiz çalışman lazımmış diye bişey okudum bu sayfaların birinde.öyle bişey yok toplamda 720 gün sigortan yatmışsa yetiyor ama bir şartla eger kurumunun baglı oldugu milli eğitim bize bnu resmi olarak kanıtla derse sende daha önce çalıştıgın kurumlrdan şu tarihlerde burada çalışmıştır diye imzalı kagıt lıp getiriyorsun ve stajyerlikten kurtuluyorsun.
17-03-2007
Murat SOYKA
Fizyoterapist

shçek e bağlı kurumlarda en az 2 yıl çalışan fizyoterapsitler veya diğer meslek elemanlarının stajerliği otomatik oalrak ortadan kalkıyor ancak bu süreden daha az çalışanlar en az 1 yıl süreyle stajer oluyor ilk 45 gün imza atamıyorlar temel eğitim ve hazırlayıcı eğitim tamamlandıkatan sonra haftada 20 saat imza atabiliyor 1 yıl dolduktan sonra stajerlik kaldırılıyor ve 40 saate imza atabiliyor. shçek e bağlı kurumda çalıştığınız sürece sizin stajerlik gibi bir probleminiz olmuyor ancak 2007 aralık itibarı ile tüm kurumlar meb e devredileceği için siz 2 yılı doldurmamış olacağınız için 1.1.2008 den 1.1.2009 a kadar stajer fizyoterapist olarak çalışacaksınız. ve tüm saçma sapan ve birçoğu sizinle alakalı olamyan konulardan sınava gireceksiniz. bu arada sınav sadece formalite oluyor. cevaplar söyleniyor sizde işaretliyorsunuz.
17-03-2007
Mahmut YARAN
Fizyoterapist

SOAYAL HİZMET YÖNETMELİĞİ KULLANAN VE MİLİ EĞİTİMİN DENETLEDİĞİ KURUMLARDA STAJERLİK NASIL KALDIRILIYOR. konuyu biraz daha açacak olursam benim suan calıstıgım kurum sosyal hizmetlere bağlı fakat milli eğitim denetliyor ve benim imza yetkimde bir kısıtlama yok. calısmaya baslayalı 8 ay oldu. 8 aydır imzalarıma karsılık milli eğitimden bir yazıda gelmedi ben bu durumda stajerliğimi nasıl kaldıracagım? kurum milli eğitime gectiğinde veya ben milli eğitime tam bağlı bir kuruma gectiğimde calıstıgım süre stajerliğim için bosa mı gidecek???
17-03-2007
Osman Serhat KARAKOÇ
Fizyoterapist

45 günde kalkıyor arkadaşım ama o süre içerisinde imza atamıyorsun tam stajhın kalkması 1 yıl
23-02-2007
Mustafa YILDIZ
Fizyoterapist

meb bağlı stajyerlik 1 yıldan önce kalkmaz.temel ve hazırlayıcı eğitimden geçtikten sonra 220 saaten az olamaz, uygulamalı eğtim başlıyor.ve bu uygulamalı eğitim sonunda teklif dosyanız meb'e sunuluyor ve meb'ten onay geliyor stajyerliğinizin kalktığına dair.657 tabi stajyerlik kalkmış oluyor.daha sonra nereye atanırsanız atanın asil görevli olursunuz.
23-02-2007
Gülnur KUBİLAY
Diğer

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 577 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Sevda B.
Özel Eğitim Öğretmeni

Dün

Duygu D.
Psikolog

Dün

Zelal K.
Psikolog

Dün

Şemsi K.
Özel Eğitim Uzmanı

Dün

Buse M.
Uzman Öğretici

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi