Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

spastik fizik tedavi

bu hastalıkta fizik tedavi nereye kadar sürebilir anne ve babalara önerileriniz nelerdir fizik tedavi sürecinde anne ve baba ne gibi destekler vermeli çocuğa:
13-03-2008
Seval ÇİMEN
Diğer
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
2 Yanıt
merhaba seval hanım sizi cok karamsar gördüm ben8 yıldır bu meslegın içindeyim eğitim alıyorsanız fizyoterapinizin ve hidroterapinizin hareketlerini tekrarlayın. havuz terapisi imkanınız at terapisi imkanınız var bunlardan yararlanabılırsınız. iyi günler.
15-05-2008
Aysun ALTUNAY
Diğer

ben uzman değilim 3 yaşında spastik kızım var 5 aylıkken fizik tedaviye başladık fizyopterapist değilim ama bir baba olarak soruya cevap vermek isterim vereceğimiz en büyük destek kendimizi şartlandırmamak olacaktır çoğunluk malesefki yürüme ve konuşma gibi noktalara takılıyor(doğal olarak kim istemezki çocuğu koşsun oynasın)fakat içinde bulunduğumuz durum gereği benim çocugum neler yapabilir ona neler kazandırabilirizin üzerinde durmamız gerek örneğin benim çocugum belki bağımsız yürüyemeyebilir ama koltuk değneği ile yüreyebilirmi veya bu olmazsa tekerlekli sandelye kullanabilirmi onu ve kendimizi belli noktalar üzerine şartlamak yerine ona neler kazandırabiliriz üzerine çalışmamız gerekir ,onları tabiki uzmanlar tahlilinde ve yönlendirmesi ile yapacagız ama içine bulunduğumuz olaya yavrularımız için duygusal değil mantıklı yaklaşmamız onlara vereceğimiz en büyük desteklerden biri olacaktır. onların her şeyi hissettiğini bence hiç bir zaman unutmamalıyız onlarla oynarken onun sevdiği bir oyuncağa uzanma çabasına yardımcı oldugumuzda ona oyuncağı verdiğimizi değil ona sadece yardım ettiğimizi uzandığı nesneyi kendisinin aldığını hissettirmemiz özgüven açısındanda çocuga faydalı olcağını düşünüyorum. bu ve benzeri konuları fizyoterapistimizi izleyerek onunla konuşarak kendimize kopyalarsak,kendi adıma düşüncem kazanma ihitimalimiz daha yüksek olacaktır. allah hepimizin yardımcısı olsun,acil şifalar.
13-03-2008
Murat KABATAŞ
Diğer

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...