Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

sn. elif agachan

merhaba benim kızımın durumuda aynı. Şu an 2.5 yaşında ve yapılan tetkikleri normal. Öğrenmek istediğim, herhangi biryerden yardım aldınızmı yoksa kızınız kendiliğindenmi konuşmaya başladı. Çünkü ben geç kalabileceğim düşüncesiyle korkuyorum.

30-03-2006
Neslihan SAYDAM
Diğer
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
11 Yanıt
AIT in yardım edebildiği özel durumlardan bazıları : Duyma ve dinleme yeteneginin gelişimi Anlama yeteneginin gelişimi Sosyal etkileşim gelişimi Dikkat artışı gelişimi Yönergeleri izleme kabiliyeti gelişimi Kurgusal fikir yetenegi gelişimi Duyusal alan gelişimi Koordinasyon ve denge gelişimi Anlamlı dil gelişimi(açık,anlaşılır ve tatmin edici) Rahatlıgın ve sakinligin artması İşitsel girdi anlamının artması Ses ayrıştırılmasının artması Okul performansının artması Toleransın artması ve hassasiyetin azalması Duyusal yüklemede azalma Dokunma hassasiyetinde azalma Daha sakin bir mizaç Endişelerin azalması www.isitselegitim.com AIT hakkında ing çok bilgi bulabilirsiniz mesela www.aitinstitute.org
18-07-2006
Ertan YAVUZ
Diğer

MERHABA ELİF HN. NASILSINIZ? UZUN ZAMANDIR GÖRÜŞEMİYORUZ UMARIM BİR SORUN YOKTUR.
18-05-2006
Neslihan SAYDAM
Diğer

Merhaba Elif Hn. :) Görüşmeyeli 1 hafta oldu. Size bahsetmiştim SSK raporu için işlem başlatacağımı. SSK karnemiz yoktu onu hallettik. Dün Bakırköy de Sağlık Kurulu Başkanlığına gittik fakat 2 tane uzman dotor, 1 ay kadar daha bekleyelim ve sonra tekrar görüselim öncesi ve 1 ay sonrası değerlendirelim dediler. Çünkü yaşımızı küçük buldular, tanı konması açısından. Merkezdeki pisikolog 2.5 yaşı erken görmüş olabilirler dedi. Bu durumda, sanırım kendi imkanlarımla özel eğitim masraflarını karşılayacağım. Yuvadaki sınıf öğretmeni bu yazıda geçirsek diyor ama geç kalırsam diyorum. Sizce ne yapmalıyım?
20-04-2006
Neslihan SAYDAM
Diğer

Merhaba Elif Hn. Size bahsettiğim merkeze gittim görüştüm.Defne nin iletişiminin sorunlu olmasını dil gelişiminin gecikmesine bağlıyorlar.Bu nedenle hem davranış hem de dil terapisiyle başlanılması gerektiğini söyledi uzman pisikolog. Şimdi ilk etapta SSK dan faydalanmak için sevk işlemlerine başlamamız gerekiyor.Bizim SSK karnemiz bile yok.Özel sağlık sigortası oldugundan hiç ihtiyacımız olmadı. Neyse karne 1 günde çıkıyormuş.Önemli olan heyet raporuymuş. Aslında bu konuda size danışmam gereken bişey var.Bu heyet raporu çocugun ileriki yıllarında karşısına çıkabilirmi? Ne bileyim  bişeylere engel olmasını yada etkilemesini istemem.Sizce sakıncası olabilirmi?

10-04-2006
Neslihan SAYDAM
Diğer

Çok memnun olurum.Size birşey sormak istiyorum. 9 yıldır diyorsunuz siz bu çevreyi ve bilgiyi kızınız sayesinde mi edindiniz?
05-04-2006
Neslihan SAYDAM
Diğer

ceza derken, sadece ona küsüyorum tavrımı değiştiriyorum ama nereye kadar.. hani bebeklerini alayım diyorum çünkü bebeklerini cok sever ama belli süre sonra ağlamayıda kesiyor başka birşeyle meşgul olmaya başlıyor.bu arada dileksi tanımına hemen hemen uyuyor tabi benim bakışımla uzm. yorumu farklı olabilir. Peki siz  ceza konusunda nasıl bir tutum alıyordunuz?bizde ablamızı öpüyoruz:) 

31-03-2006
Neslihan SAYDAM
Diğer

birebir eğitim derken belli bir merkezden mi yoksa sadece bir uzmandan mı eğitim aldınız. bu egıtım sayesındemi  konusmaya başladı?

31-03-2006
Neslihan SAYDAM
Diğer

öncelikle teşekkür ederim elif hn.İnanın Disleksi tanısını ilk defa sizden öğrendim. Gittiğim hiçbir uzman bana bundan bahsetmemişti. Ben de özel eğitime başlayalım diyorum çünkü bazı komutlarımı almak istemiyor inatmı ediyor yoksa algılayamıyormu anlamadım ama cok hareketli ve kendine her türlü şekilde alternatifler üretebiliyor.1 aydır yuvaya alıştırmaya calışıyorum bazı gunler cok iyi bazı gunler içeri bile sokamıyoruz. Şunuda söylemek istiyorum size yasadıgım duyguları öyle güzel tanımladınızki elif hn...

31-03-2006
Neslihan SAYDAM
Diğer

durumu aynı derken disleksi teşhisi kondumu? İnanın okadar okudum ve araştırdımki ne sormak istiyorsanız bildiğim herşeyi yanıtlama çalışırım.Engelli okulunda da çalıştım ve gördüklerim karşısında orada kalmam mucizeydi.Ben birebir eğitim aldırdım.aynı zamanda kendi hazırladığım konuşma yöntemlerini kullandım.Nasıl dersen tüm okuduklarımdan derlenmiş bir plan hazırladım.çok gezdirdim 2.5 yaşında iken tiyatrodan çıkmazdık.yürüdüğümüz ve gezdiğimiz her dakikayı ona birşeyler anlatarak geçirdim.Ağaçlar yeşil yaprak açmış,taşlar tek tek dizilmiş,luş havalandı vs...Halen özel eğitime devam ediyor ve mücadelem sonrası şu anda milli eğitim normal okulunun 2.sınıf öğrencisi.Şu anda tüm söylediklerimi yazıyor ama okuma gecikti.heceliyoruz.Bu günleri gördüm ya inanın size anlatamam.Ailenin istekleri bitmiyor.Birçok anne senin kızının durumunda olsa daha ne isterim diyor bense daha neler istiyorum bilseniz.
31-03-2006
Elif AĞAÇHAN
Diğer

peki nöropatik etkiler nedir?

 

31-03-2006
Sebnem UGUZ
Diğer

Ne yazık ki ilaçlar hakkımda bilgim yok.

Eğitimsel alanlarda gelişimi artırabilme amacıyla yapabileceğimiz düzenlemeler ,çalışmalar etkinlikler var.

otizmin tedavisinde kullanılan bir vitamin bilmiyorum da zaten.Bilsem kendim kullanırdım:)

neyse özür dilerim gerçekten alanımla ilgili bir konu olsaydı yanıtlardım

saygılarımla

31-03-2006
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.