Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

sizce beceri ve kavram öğretiminde özel egitimci dışında kim faydalı olabilir bizim çocuklarımıza

sizce beceri ve kavram öğretiminde özel egitimci dışında kim faydalı olabilir bizim çocuklarımıza. benim kurumumda psikolog ve çocuk gelişimciler okuma yazma öğretmeye çalışıyorlar. (çocuk G sesine GE diyor. K sesine KE diyor. KALEM derken KE A LE ME diye okuyor çocuk...çocuk gelisimci de geri zekalı bi türlü öğrenemiyor dio)elbette yermiyorum ama sınıf öğretmenleri özel egitime en yatkın bölüm adaptasyonu kolay en azından diger türlü yılda 450 mezunla bu açık 50 yılda kapanmaz.zaten sertifa alanların büyük kısmı emekli rant için bu işe dönüyor. emeklilerede aile tepkisi yüzünden rehabilitasyon merkezleri pek sıcak bakmıyor. kız meslek lisesi mezunlarına kalmamalı bu çocuklar
20-05-2007
Cihan SAHİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
4 Yanıt
arkadaşlar özel eğitim bir ekip işidir bizler enbasidinden BEB.ekibini oluşturuken ekip değimiyiz. ama herkes üzerine düşen göerevi layıkıyla yaparsa tamam . sen ben olmaz evet bu gerçek bizler beceri ve kavram öğretiminde bizden daha iyisi olamaz. örneğin sosyal becereriler bizim için okadar önemlidir ki ama bir sınıf öğretmeni için ?
28-05-2007
Efe ZEYBEK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

BECERİ VE KEVRAM ÖĞRETİMİ ÖZEL EĞİTİMCİLERİN İŞİDİR.AİLEYE PSİKOLOJİK DESTEK BOYUTUNDA İŞİN İÇİNE BU İŞİN UZMANI OLAN PSİKOLOG AKADAŞLARIMIZI DEVREYE SOKMALIYIZ.YANLIZ BU DEMEK DEĞİLDİR Kİ BECERİ ,KAVRAM VE DİĞER ALANLARINDA AİLE EĞİTİMİ VERECEKLER, SADECE ÇOCUKLARIYLA İLGİLİ HAYATTA KARŞILAŞTIKLARI ZORLUKLAR KARŞISINDA NE YAPACAKLARI KİMLERE GÜVENECEKLERİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRMELİLERDİR.BEN GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖZEL EĞTİM BÖLÜMÜ ZİHİN ENGELLİLER ÖĞRT.MEZUNUYUM VE ÖZEL EĞİTİMİN HER ALANINDA İYİ BİR EĞİTİM GÖRDÜĞÜMÜ DÜŞÜNÜYORUM.OKUMA-YAZMA BECERİLERİ,KAVRAM VE BECERİ ÖĞRETİMİ, DAVRANIŞ DEĞİŞTİRME, GÜNLÜK YAŞAM VE KİŞİSEL TEMİZLİK BAKIM BECERİLERİNİN ÖĞRETİMİNDE, SOSYAL BECERİLERİN ÖĞRETİMİNDE ZAMAN KAYBETMEK İSTEMİYORSAK ÖZEL EĞİTİMCİLERDEN VAZGEÇMEMELİYİZ.BU KADAR KESİN KONUŞMAMIN SEBEBİ ALDIĞIM EĞİTİM VE KENDİMİ GELİŞTİRMEMLE İLGİLİDİR.
27-05-2007
Burcu YURDAKÖK
Özel Eğitim Öğretmeni

bencede okuma yazma konusunda sınıf öğretmenleri çok başarılılar. çünkü bizler 4 yıllık eğitimde okuma yazma ile ilgili çok iyi donatılarak ve bilgilendirilerek mezun olamıyoruz.bence bir rehabilitasyon merkezinde küçük ve ağır öğrencilerin öğretmeni özel eğitimci okuma yazma düzeyinde olan bir öğrencinin öğretmeni ise sınıf öğretmenidir. çünkü kaynaştırma öğrencisini özel eğitimciye vererek (istisnalar hariç)özel eğitimciye daha çok ihtiyacı olan bireyleri bundan mahrum bırakmamalı. ama iş beceri ve kavram öğretimine, davranış değiştirmeye, sosyal beceri öğretimine, günlük plan araç hazırlama ve özellikle gruba sunum yapmaya gelince akan sular durur. özel eğitimcinin yerini kimse dolduramaz.
22-05-2007
Emrah KIRICI
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

bence okuma yazma işinde en iyisi sınıf öğretmenleri
21-05-2007
Tamer ÖZMADEN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

İş Arayanlar

iş arayan 659 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Gökhan G.
Psikolog

Bugün

Seda A.
Psikolog

Dün

Enes B. B.
Psikolojik Danışman

Bugün

Buse K.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Büşra B.
Fizyoterapist

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş mi Arıyorsunuz?

İşinizden memnun değil, daha iyi bir iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...