Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

sınıf öğretmenlerinin zihinsel engelliler branşına geçirilmeleri

ben sınıf öğretmeniyim.2004 aralık ayında milli eğitimin açmış olduğu zihinsel engelliler eğitiminde görev almak isteyen öğretmenler seminerine(160 saatlik)gittim.ve sertifika aldım.

talim ve terbiye kurumu bizi zihinsel engelliler branşına geçireceği vaadinde bulunmuştu.ve bende bu yüzden bu seminere katıldım.eylül ayı içersinde branşa geçmiş olacağımız söylendi bize.ekim oldu ve hala branşa geçirilmedik.

bunun sebbini bilen ya da bu seminere katılmış ve branşa geçirilimeyi bekleyen arkadaşlar varsa lütfen cevap yazsınlar,beraber birşeyler yapalım.benim kulağıma birşeyler geldi bilmeyorum doğru mu?birileri bu konuyla ilgili dava açmış o yüzden bizim branşa geçişimiz uzamış gibilerinden.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen beni aydınlatsınlar.....

 

11-10-2005
Sevilay SOYÇİÇEK
Sınıf Öğretmeni
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
12 Yanıt
onur çelik arkadaşımı sonuna kadar destekliyorum.bir sertifika ile özel eğitim öğretmeni olunurmu hiç.lütfen bizim ve 4 yıl boyunca bizi bu mesleğe hazırlayan hocalarımızın emeklerine saygı gösterin.lütfen biraz duyarlı olun.tamam sınıf öğretmenlerine iş imkanı doğuyor belki ama,arkadaşlar biz insan ile çalışıyoruz yaa.bize verilen öğrenciler insan ve bizden bu insanlara yardım etmemiz isteniyor.yani al bu boyaları resim yap demiyorlar.biz bir mühendis,bir tüccar değiliz.biz eğitimciyiz.ayrıca birileri demeniz de hiç hoş değil elbette hakkımızı arayacağız.lütfen gerçeği kabullenin ve sizde bize destek verin.bizim mesleğimizi yapmak için değil,kendi mesleğinizi yapmak için çabalayın.emin olun o zaman kendinize daha çok güveneceksiniz ve daha çok mutlu olacaksınız.
10-07-2006
Nurcan BORA
Özel Eğitim Öğretmeni

kardeşimde şu an zihin. en. öğrt. programı 1. sınıfta okuyor bende sosyal hizmet uzmanıyım. başka meslek elemanlarının başka işler yapmasını anlayamıyorum. bizim başımıza gelen şey şu an özel eğitim öğretmenlerinin de başında milli eğitime bağlı birçok okulda ne yazıkki sınıf öğretmenleri çalışıyor. yani eğer açık varsa geçici bi süre çalışsınlar ama sürekli olmasına katılmıyorum. en azından özel eğitim alanında yüksek lisans yapılması gerektiğini düşünüyorum. Sosyal Hizmet Uzmanı olarak çalışmak içinde aynı yol izlenebilir yani bir alanda açık varsa o alandaki açık ilgili ilgisiz kişilerce değil en zından mesleği bilen tanıyan kişierce doldurulmalı.

örneğin bi yere özel eğitim öğrt. yarine sınıf öğret. atandıysa oraya gerçk bi özel eğitim öğrt. atanana kadar çalışsın sonra ayrılsın. yani çözüm yolu çok aslında benim anne babada sınıf öğretmeni. ama ben sınıf öğretmenlerinin zihinsel engellilerle çalışabileceğine inanmıyorum.

yani bu ülkede şunu söylemek lazım aslında bağıra bağıra hemde HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN......

13-02-2006
Rotterdam SÜPER
Sosyal Hizmet Uzmanı

bu durumun özel eğitimciler derneğini yani derneğimizin açtığı davayla ilgisi var. M.E.B geri adım atmış durumda en azından branş değişikliği ile ilgili olarak ama yine sertifika programları devam ediyor.. inşallah bu mücadelemizide kazanacağız.

 

iyi çalışmalar..

13-02-2006
Güray Efe YELİN
Özel Eğitim Öğretmeni

Sevilay Hanıma bir kzııyorum bir de elden ne gelir diyorum. her önüne gelen her işi yapsaydı neden üniversiteler açıldı, onca sene bizler neden mesleki eğitim adı altında bir sürü saçmalık okuduk(saçmalık diyorum, çünkü okadar şeyi bilmesekte yapabiliyormuşuz). özzel eğitim bölümünü insanlar okadar çabuk sahiplaniyor, benliklerine yerleştirebiliyorlar kiii özel eğitimci olsun yada olmasınlar iki sayfa bi şey öğrenincee özel eğitimciyim diye rahatlıkla söyleyebiliyorlar. allah aşkına biz bu sıfatı edine bilmek için 4 senemizi verdik! insan biraz karşısnda kie saygı gösterir. ben her zman söylüyorum!!! soruyorum sınıf öğretmenlerine madem bu konu hakkında bu kadar duyarlıydınızzz neden üniversite de bu bölümü okumak için çaba sarfetmedinizzz??? bu soruma hiç bir sınıf öğretmeni kalkıpta cevap vermediii. arkadaşlar bu kadar mısınız yaa? bu kadar mı güç durumda sınız yanii. sınıf öğretmenleriii lütfen aklınızı başınıza devşirin!!!

12-02-2006
Emel OĞUZ
Özel Eğitim Öğretmeni

bu konuda Kadir beye katılmamak elden değil valla kadir bey açık var deyip her alana herkezi alır oldular zamanında sınıf öğretmeni yerine de ziraat müh.leri atanmış ama yinede sizlere bualanda başarılar dilerim herşey gönlünüzce olsun
11-02-2006
Aslihan KAZANASMAZ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

       Dikkat edilirse Sevil ay hanıma verilen yanıtların hiçbiri, sorulan sorunun cevabını içermiyor. Bence durum bakışaçısı farklılığından kaynaklanıyor. Sevil ay hanım birgün çalışmaya başlarsa farkı kendide görecektir. yani sınıf öğr. ile özel eğitim öğretmeni arasındaki farkı? Sevil ay hanıma iş hayatında başarılar diliyorum  
10-02-2006
Mehmet YALÇIN
Özel Eğitim Öğretmeni

TARİH 18 ŞUBATTA ANKARA'DA TOPLANILMASINA KARAR VERİLDİĞİNE GÖRE BEN DE YERİ AYARLADIM.
    GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖZEL EĞİTİM BAŞKANI PROF. DR. AYŞEGÜL ATAMAN'IN DESTEĞİYLE GAZİ MERKEZ KÜTÜPHANESİ YA DA DERSLİKLERDEN BİR YER AYARLANMIŞTIR.
   KATILMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR ŞİMDİDEN BELİRTİRLERSE YERİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ VE SANDALYE SAYISINI ONA GÖRE AYARLAYACAĞIZ!
  SAYGILAR VE İYİ ÇALIŞMLAR!
    YANITLARINIZI BEKLİYORUM.
30-01-2006
Neslihan OKUMUŞ
Özel Eğitim Öğretmeni

sıfatınız bile komik lütfen hakaret olarak kabul etmeyin benim derdim sizin ve sizin gibi sertifika sahibi öğretmen arkadaşlara değil, tabiki bakanlıkla.akıl alır gibi değil bir grup 4 yıl bir branşta uzmanlaşacak sonra başka bir gruba bilmem kaç saat seminer vereceksin ve gel buyur burada çalış diyeceksin bana çok komik geliyor ve de bizlere hakaret galiba.yo yo sadece komik...
29-01-2006
Hüseyin Yusuf KANTARCILAR
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Bİ DÜŞÜNÜN DİŞ HEKİMİ BEYİN CERRAHININ İŞİNİ YAPSA YA DA GÖZ DOKTORU K.B.B NİNKİNİ NE KADAR KOMİK DEĞİL Mİ ?İŞTE MEB'İN YAPTIĞI İŞTE BU KADAR KOMİK, 
28-01-2006
Kadir PARLAK
Özel Eğitim Öğretmeni

Sertifika alıp kendinizi lütfen özel eğitim öğretmeni olarak tanıtmayın. Bizim yıllarca verdiğimiz emeğimize saygı göstermenizi rica ediyorum. Çok mu fazla şey istiyorum?

 

27-01-2006
Onur ÇELİK
Özel Eğitim Öğretmeni

Merhaba ben Gazi Üni. 4. sınıf özel eğitim öğrencisiyim. Bu konu hep benim için merak konusu olmuştur. Siz sınıf öğretmenisiniz ve bu alanda yani özel eğitim alanında 160 saatlik seminerlerde ne öğrendiğiniz merak ediyorum. Beni yanlış anlamayın hocam ama ben 4 yıl okuyup da benim yerime seminer alarak çalışan bir özel eğitimciye sıcak bakmıyorum. Bunu para için ya da iş kaygısı yüzden böyle düşünmüyorum. Siz yine 160 saatlik seminere katılmışsınız 2 haftalık seminere katılıp özel eğitim öğremeni olanlar var. Siz şimdi demez misiniz ben 160 saatlik seminere katılmışım da başkası 2 haftalık seminere katılıp benim işimi yapmaya çalışıyor. Sevgili hocam inşallah bana kızmamışsınızdır.

                                          İyi akşamlar!

21-12-2005
Neslihan OKUMUŞ
Özel Eğitim Öğretmeni

 sevil hanım özel eğitim okulları kadrosunu dolduramadığı zaman istekte bulunur ve başvuran öğretmenlerden ihtiyaç kadar atama yapar. Ama yeterli personel varsa atama talebinde doğal olarak bulunmaz. Sanırım sizde bu nedenle atnamadınız. Benim çalıştığım okulda da böyle bir durum var sene başında okulumuzda personel sayısı azdı fakat okula buna rağmen atama olmadı en son aşamada okulumuzdaki yardımcı personellerin başka yere görevlendirme isteyerek gittmesiyle  okul yönetimi de talepte bulundu. Ardından da öğretmenlerin atamaları yapıldı tabi bu atanan meslektaşlarımızda sizin gibi sertifika alan sınıf öğretmenleriydi.
21-12-2005
Selçuk BULUT
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.