Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

sertifika

öZEL EĞİTİMCİ ARKADAŞLAR YENİ BİR SERTİFİKA PROGRAMI AÇILIYO NE YAPCAZ ? GENE SADECE LAFTA MI KALCAZ BİZLER ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİŞLERİ OLARAK İSYAN EDERKEN SİZLER GENE KAFANIZI KUMA  MI GÖMECEKSİNİZ?

21-01-2006
Kara DENİZ
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
25 Yanıt
Bence bu soruya yanıt aramaktan vazgeçilmiş insanlar artık aşıklar gibi atışmaya başlamış. Bunları boşverip elle tutulur çözümler düşünülmeli. Burası tartışmak için kurulmuş bir alan değil hepimiz biliyoruz. Yapılması gerekenleri tüm ilgilenen arkadaşlar göndersin sonrasında yine birlik olarak aralarından en işe yarar halde olanı kullanmak için herkes harekete geçsin. Bence herkes konuşarak içini döküyor. İcraat gerekli!!!belki de kimi ne göre yanlış olabilirim. Şimdiden saygı duyuyorum. Herkese iyi günler
10-04-2006
Nagihan YURDAKAN
İşletme Mühendisi

ARKADAŞIM MEB BAKANLIĞINDA BİLDİĞİM KADARIYLA SORUMLU MÜDÜRLÜK GÖREVİNDE DENEYİM İSTEMİYORLAR;İSTEMEDİKLERİ GİBİ SORUMLU MÜDÜR OLARAK ÇALIŞACAK BİR KİŞİNİN SADECE ÜNÜVERSİTEDEN MEZUN OLMASI LAZIM. HANGİ BÖLÜMDEN OLURSA OLSUN YANİ BİR REHABİLİTASYON MERKEZİNE İSTERSENİZ ARKOLOG BİLE MÜDÜR OLABİLİYOR.
23-02-2006
Belirtilmemiş

sizin gibi bilinçli aileler.. bizi güçlü ve hızlı bir çozum odaklı kılacaktır.. şüphenız olmasın..

sevgiyle kalın...

 

 

 

06-02-2006
Masum AYDIN
Psikolog

Merhaba  Sevgili Eğitimci Dostlar;

İstanbul Atatürk Eğitim Enstitütüsü F.K.B bölümü mezunuyum,ama hiç öğretmenlik yapmadım.Uzun yıllar İspanyolca rehberlik yaptım.20 yıldan bu yana turizm işletmeciliği yapmaktayım.

!8 yaşında otistik bir oğlum var.Oğlumla yaşadıklarımızı tohumotizm.org.tr nin forum sayfaların sermin adıyla yazmaktayım.

Şu anda Milli Eğitim müdürlüğü ile Danıştayda davamız devam etmekte.Daha önceleri ilköğretim yaşı 14+2 idi geçen sene bu 14+4 çıkarıldı ama okul oğlumuzu kabul etmedi bizde yürütmeyi durdurma kararı ile oğlumuzu okula yollamaktayız.

Eğitime gönülden inanan bir aileyiz.

Geçen sene Ram ların açtığı bu seminere bende dinleyici olarak katıldım.Buradan Nevşehir RAMına teşekkür ederim.Bu seminere 25 öğretmen katılmıştı.Seminerin ortalarına doğru bu kişiler bizim yavrularımızdan korktular  ,amiyane tabiriyle tırstılar.Seminer sonuunda sadece 4 öğretmen atamasını istedi.Diğerleri için sadece sicillerinde 160 saat seminer görmüş olması yeterliydi;idareci kadrolara geçişte faydası oluyormuş.

Bizim yavrularımıza eğitim vermek her babayiğidin altındn kalkabileceği bir iş değildir.

Buradan bu işe gönül vermiş emeğini esirgenmeyen psikolog,pedagog,özel eğitimci,dil gelişimcisi,sertifikalı veya sertifikasız tüm öğretmenlerime teşekkür ederim...

Ayrıca tüm hocalarımdan yavrularımızdan ve bizlerden hakkınızı helal etmenizi  rica ediyorum.....

Sevgi ve başarı  dileklerimle.....

Şermin Ataman

06-02-2006
Şermin ATAMAN
Diğer

şermin hanım arkadşalrım adına özür dilyorum..... size katılıyorum ancak devlet büyüklerimizin sistem de düzeltemedekleri  altyapı ile ilgili aksaklıkları maalesef eğitimcilere yansıyor...

SİZDEN TEKRAR ÖZÜR DİLİYORUM TÜM ARKADAŞLARIM ADINA...

PSİKOLOG MASUM AYDIN...

06-02-2006
Masum AYDIN
Psikolog

şermin hanım otistik bir çocuğunuzun olduğunu yazıyorsunuz siznin çocuğunuz derslerine sınıf öğretmeni girse sizin tepkiniz ne olacak çok merak ediyorum...

sevgi ve saygılarımla....

05-02-2006
Yucel USU
Eğitim Uzmanı

Aman  Tanrım;

Kendi ego engellerini aşamamış bu eğitimcilermi , yavrularımızı eğitiyor......

Şermin

Otistik çocuk annesi

05-02-2006
Şermin ATAMAN
Diğer

biz özel eğitim zihinsel engelliler son sınıf öğrencileriyiz alandaki açık için yetiştiriliyoruz bu yıl abant izzet baysal ünv. ikinci öğretimini açtı yani aladaki açığın nasıl doldurulacağı konusunda olması gerektiğini yaptı birçok okul özel eğitim bölümünü açmaya hazırlanıyor eğer derdiniz alandaki açıksa korkmayın bu işin uzmanları geliyor size gerek yok şimdi lütfen siz ve sizin gibililer bizim alanı değilde kendi alanlarında nasıl çalışıp öğrencilere nasıl faydalı olabilirimin cevabını arasınlar bizim size ihtiyacımız yok önümüzü açın biz geldik yerimiden kalkın artık orası bizim

04-02-2006
Kara DENİZ
Özel Eğitim Öğretmeni

hepinizden çok özür dilerim ama bu tarz konuşma yapmak zorunda kaldım..tarzım değildir ama eğitimi bireyselleştirmiş oldum bi anlamda...seviyeye indim anlıcanız...

hepinizden özür tekrar...

 

01-02-2006
Yusuf Kadri KAHRAMAN
Özel Eğitim Öğretmeni

madem laf atıp kaçmak huyunuz neden insanlara bulaşıyosunuz....size böyle mi cvp atmak gerekiyodu? neden insan gibi tartışmak istemediniz amacımızı? neden özel eğitimcilerin derdini sıkıntısını dinlemediniz? neden sormadınız bir defa,5-6 sene önce her meslekten insanları sınıf öğretmeni yaptılar ve sınıf öğretmenleri işsiz şimdi, 5-6 sene sonra özel eğitimciler neden işsiz kalsın? lütfen artık benim düştüğüm seviyeden yukarı çıkınız! lütfen....

01-02-2006
Yusuf Kadri KAHRAMAN
Özel Eğitim Öğretmeni

o kadar seviyesizsin  ki senin seviyene düşemediğim için sana hak ettiğin cevabı   yazmıyorum:) ve zavallılığına gülüyorum:))))boşuna cevap yazma çünkü bir dahaki cevabına benden yanıt alamayacaksın ve egonu tatmin edemeyeceksin.benden söylemesi.senin gibi kendini mahalle ortamında sanan birine cevap yetiştirmek için yoramam kendimi ve seviyesizleşemem.

31-01-2006
Sevilay SOYÇİÇEK
Sınıf Öğretmeni

:)

süper...bekarım...dayak atabileceğim zavallı bi kadın girmez  hayatıma:)

ya hanfendi,aşağılık kompleksi değil. bakın işte sizin seviyenizde konuşuyoruz. nasılda anladınız bu dilden..

sıradaki sıradan şeyleri de yazınız bakalım...iletişim olarak bu yolu seçiyosunuz ya.hadi devam edelim.dedim ya altta kalanın canı çıksın hanfendi...:)

28-01-2006
Yusuf Kadri KAHRAMAN
Özel Eğitim Öğretmeni

bu problemleriniz yani psikolojik olanlar özbakımınızada yansıyomu? gece altını ıslatma falan:))

yaaa işiniz yokmu sizin? hadi banada laf atın.çevrenizde göremediğiniz iyi yada kötü ilgiyi burda tartışarak giderelim. altta kalanın canı çıksın:)) siz eşinizden de dayak yiyosunuz sanırım. ne bilim bizim mahalledeki kocasından dayak yiyen hanfendileri anımsattınız.

size illaki böylemi yazmalı?git sınıf öğretmenleriyle paylaş düşüncelerini...yada arkadaşlara hakaret etme yada dalga geçme...

28-01-2006
Yusuf Kadri KAHRAMAN
Özel Eğitim Öğretmeni

hem demişsin "bu bayana cevap yazmayın karşılığını gani gani alırsınız" hem de kendin de bana cevap yazmaktan geri durmamışsın!komedinin daniskası:))))

anlaşılan şu rant kaygısı yazısında diğer sınıf öğretmeni arkadaşımla sizin bölüm puanlarınız hakkında yaptığımız yorum o kadar koymuş olmalı ki "Bölümümüzün puanı son 5 sene öncesine göre öyle artış gösterdi ki; üniversiteye hazırlanan bir çok arkadaşım bölümün puanı çok yüksek o yüzden sınıf öğretmenliği yazacam diyor"demişsin.çok komik gerçekten de sizlerle muhabbet etmeye bayılıyorum gerçekten de:)))))))))))))

28-01-2006
Sevilay SOYÇİÇEK
Sınıf Öğretmeni

hem demişsin "bu bayana cevap yazmayın karşılığını gani gani alırsınız" hem de kendin de bana cevap yazmaktan geri durmamışsın!komedinin daniskası:))))

anlaşılan şu rant kaygısı yazısında diğer sınıf öğretmeni arkadaşımla sizin öss

28-01-2006
Sevilay SOYÇİÇEK
Sınıf Öğretmeni

Mailinize yazdım. Cevaplarsanız seviniri.
27-01-2006
Nazik Gündoğdu ÜNLÜ
Sosyal Hizmet Uzmanı

size E-Mail ad.gönderiyorum.   
26-01-2006
Osman KOCAMAN
Sosyal Hizmet Uzmanı

uzak kalmak daha seviyeli ama Sevil Hanım devlet sizi açıkta bıraksın:)

bizim tuzumuz kuru ancak 10 sene sonra açıkta özel eğitimci olmasın istiyoruz. birde hakkaten olmuyo,yani 20 günlük zırva bi eğitimle yapılan öğretmen olmuyor.yazık değilmi bizinm emeklerimize. sizin çocuğunuzun dersine bi sınıf öğretmeni yerine bi jeolog girse itirazınız olmazmı? lütfen biraz mantık ve seviye... olay bu yani derdimiz yok başka izniniz olursa ve gülmezseniz bunu açıklamak istedim..

alternatif çözüm olarak bugün kurtarılmaz zaten. 4-5 yıllık paket çözüm olmalı. üniv. alınan zih.eng.öğret. adayı sayısı arttırılmalı. gereksiz açılan sokak arası okulları birleştirilmeli. devletteki özel eğitimcilerin maaşları artırılmalı ki devlete geçelim,açığı kapatalım. ha şimdide derdiniz para demeyin lütfen ama empati kurarak bunu anlayacağınız kanısındayım.

başka çözümlerede açığız....

ha bide fazla gülmek kalbi karartır. aydınlık yer kalmışsa kararmasın yazık:)

saygılar...

24-01-2006
Yusuf Kadri KAHRAMAN
Özel Eğitim Öğretmeni

kusura bakmayın da hiç birşey anlamış diilim ben.sertifika proğramı açılmasın yok verilen sertifikalar iptal edilsin.peki bu kadar açık nasıl kapanacak sorarım size?yani sertifika hiç kimseye verilmesin peki tamam da alternatif çözümünüz nedir?o zaman eğitim uygulama okulları kapatılsın daha iyi bir çözüm bence.okullar öğretmensiz kalacağına hiç okul olmasın daha iyi. hakikaten de acınacak haldesiniz.hiç sağlıklı düşünemiyorsunuz zırvalıyorsunuz  resmen ağız birliği edip.yazdıklarınızı okuyup okuyup gülüyorum çok komiksiniz:)))
24-01-2006
Sevilay SOYÇİÇEK
Sınıf Öğretmeni

kusura bakmayın da hiç birşey anlamış diilim ben.sertifika proğramı açılmasın yok verilen sertifikalar iptal edilsin.peki bu kadar açık nasıl kapanacak sorarım size?yani sertifika hiç kimseye verilmesin peki tamam da alternatif
24-01-2006
Sevilay SOYÇİÇEK
Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 673 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Bahar T.
Ergoterapist

Bugün

Rümeysa I.
Fizyoterapist

Dün

Ebru K.
Psikolog

Bugün

Büşra Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Meftune S.
Çocuk Gelişimcisi

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın