Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

selçuk mezunu çocuk gelişimciler hastanede çalışabilirler mi

selçuk mezunuyum çocuk gelişimi öğretmeniyim.hastanelerde calışmak için başvuruda buluna bilirmiyim.acil cevabınızı bekliyorum
03-02-2009
Uku TAŞ
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
27 Yanıt
yasemin hanım elinizdeki kanun hükmünde kararmameyi bana da gönderir misiniz benim eşimde konya anaokulu mezunu benim elimde de belgeler var karşılıklı paylaşırsak iyi olacağını umuyorum e mail adresini verdim buradan görüşelim.
23-02-2009
İsa HANİLÇE
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

arkadaşlar herkes için hayırlısı olsun.. sizi uyarmak istedik ama inanmak istediğinize inanıp tercih yaptınız. ösym'nin sitesine girip alan kontrolünün yapılmadığı atamayla şimdiki atamanın klavuzunu kıyaslayın 4.4 maddelerindeki farkı görün. hadi bizde art niyet beklediniz rakip bildiniz öğretmen arkadaşlarınızdan bile uyaran oldu sizi. size yardımcı oldunu savunup sizi yanıltıp galeyana getirenler aslında bi konuda doğru söyledi; yeterince araştırmıyorsunuz. neyse sağlıkçı olamadınız bari teknoloji tasarım öğretmenliği işiniz olur inşAllah. en azından öğretmenlik yapmış olursunuz. tabii aynı kişiler bu alanda rekabeti azaltmak için sizi yanıltmaya çalışmazsa... herkese KENDİ İŞİNDE başarılar..
21-02-2009
Tuğba ERGÜN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Yasemin hanım kişi kendinden bilir işi denir bunun için. Özlem hanıma katılmamak işten bile değil. Madem bu kadar düşünüp özelden kurtarmaK istiyorsunuz meslektaşlarınızı bize biraz teknoloji tasarım öğretmenliğinin şartları ve buraya atanabilmek için neler yapmamız gerektiğini, hatta YÖK'ün kapısını kaç kez arşınlamamız gerektiğinden bahsetseniz:))) evet evet hadi bizle bu konudaki bilgilerinizi paylaşın. Daha avantajlı ne de olsa. Yoksa kontenjanı doldurup size yer bırakmayız diye mi korkuyorsunuz:)) bir şey daha: teknoloji tasarım öğretmenleri ne iş yapar? Bunun hakkındaki eğitiminiz nedir? Herkes her işi yapar mantığıyla sizin gibiler rezil ediyor güzelim kutsal öğretmenlik mesleğini. Ben çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliğini bitirdiysem bu işi yaparım. Sizin gibi onun bunun işine sırf kendimi garantiye almak için için yapışmam. Bu mantıkla daha hangi işlere yapışacağınızı merakla bekliyorum yasemin hanım. Bu arada hastane atamasına gelince isteyen yazsın, kendi bilir. Ben insanlık yapıp uyarmak istedim. Senin de işine gelmedi yalancılıkla itham ettin beni. Önce haddini bil! Sonra da ne yapacağına karar ver ve insanları galeyana getirme...
11-02-2009
Cangül EKER
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

sayın yasemin karataş birsürü açıklama yapmışsınız ama hangi hastanede çalıştığınızı açıklamayı unutmuşsunuz. madem yök size denklik verdi şuanki atamalarda neden aranılan nitelikler arasında sadece hacettepe çocuk gelişimi mezunu olmak ibaresi var. eğer kanuni hakkınız olsa öğretmenlik mezunu olmak ibaresi de konulmaz mıydı???? siz kendi meslekdaşlarınızı gaza getirip ölü tercih yapmalarına sebep olup bundan da öğretmenlik atamalarında çıkar sağlamayı düşünüyor olabilir misiniz acaba???? ayrıca hangi hastanede çalıştığınızı açıklayın da bi araştıralım gerçek mi yalan mı???
11-02-2009
Özlem Kesmen PARLAK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

ben özelde çalışan arkadaşlara söylüyorum tabiki öğretmenlik daha avantajlı ama özelde çaışmaktansa hastanede çalışmayı yeglerim siz öğretmen arkadaşları düşündüğünüz için mi yalan söylüyorsunuz öğrtler hastaneye atanamıyo diye yoksa geleckte olan iş imkanın daralma kaygısımı var.benim olun sizinn kaygılarınız daha yüksek:)) ben sizin yalnlarınız ve göz korkutmalarınız boş olduğunu kanıtlamaya çalıştım ve fazlasıylada yaptım selamlar............................
11-02-2009
Yasemin KARATAŞ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Yasemin hanım, çok samimi bişey sormak istiyorum. Öğretmen arkadaşlara şiddetle tavsiye ettiğiniz hastaneden neden kaçmak istiyorsunuz? Başka bir forumda yazdığınız yazıda Hastaneleri epey kötülemişsiniz, hatta geleceğinin karanlık olduğundan bahsetmişsiniz. Bu konudaki korkularınızdan bahsetmişsiniz. Şu anda da teknoloji tasarım öğretmenliği konusunda uğraştığınızı söylüyorsunuz. Tekrar soruyorum, madem hastanelerde belirsiz bir durum var, madem ki şartları bu şekilde kötü neden ayrılmak istediğiniz yerleri arkadaşlarınıza tavsiye ediyorsunuz? Bu durumda samimi olmadığınızı düşünüyorum. Hatta yazdığınız yeri de ekliyorum. "teşekkür ederim yardımlarınız için süleyman bey. ben çocuk gelişimi öğretmeniyken yökten aldığım eşdegerlikle hastaneye atandım şimdi çocuk gelişimcisi olaraak çalışıyorum fakat hastanelerin bu gidişi beni korkutuyor açıkta kalmak endişesi yaşıyorum.teknoloji tasarım öğeretmenliği çocuk gelişimive ev yönetimi öğretmenliğini teknoloji tasarım öğretmeni olarak atadı.arkadaş var atanan bu bölüm sadece gazi ünide.elimdeki eşdegerlik de gazi,selçuk hacettepe çocuk gelişimi ile ilğili bölümlerin eşdeger olduğuna dair yazı var aceba tercih yapsam bi sorun çıkarmı bu gün talim terbiye kurulunu aramayı düşünüyorum. eger bu konu ile ilğili bilği alırsanız haber vermenizi rica ediyorum . birde teknolji tasarım öğretmenliği taban puan 50 kadrolu 60 küsürle atıyo .lütfen haberleşelim. teşekürler" Ekleyen [Çocuk Gelişimcisi] Yasemin Karataş
11-02-2009
Cangül EKER
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

yasemin hanm çok teşekkr ediyorum verdiğin bilgiler içinnnn..
11-02-2009
Uku TAŞ
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

şu atamalar bi sonuçlansada gerçeklerle bi yüzleşseniz.siz sewgili bencil öğretmenlik mezunu arkadaşlar.neyin hakkı hukuku.siz kimim ekmeğini kimden soruosunuz.sağlık mezunu olan hacettepeliler.orda burda yok bizim ekmeğimiz yok hak hukuk diyen siz.bende çocuk psikologu olmak istiyorum.ee o kadar eğitimimiz war.zaten eğitime ne gerek zaten çalışınca öğreniyosun dememmiz mi gerekio.bu şekilde ortalıkta dolanarak asıl siz bizim ekmeğimizle oynamaya çalışıosunuz.gidin kutsal öğretmenliğinizi yapın.aç tavuk gibi dolanmayın ya.hayret bişe ya.sizler benim 5 yıl sonra mezun olcak meslektaşlarımın alanlarını doldurup onların ekmeğiyle oynuosunuz.gidin çalışın kazanın öğretmenliği.özel eğitimde ortalığı fet ettiniz ya şimdi sıra burda.
11-02-2009
Esra Tütüncü ERTÜRK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

yasemın verdıgın bılgıler ıcın cok tesekkur edıyorum butun arkadaslar adına.hacettepeli arkadsların uydurdukları bır durum bu, öğretmenlik çıkıslılar atanamaz dıye.iyi çalısmalar.
10-02-2009
İdil ESENLER
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

bakın arkadaşlarr elimdeki kanunda ne yazıyo 2.5.1994 yök toplantısnda 2547 sayılı yö kanunun 2880 sayılı kanun değişikliği 43/b maddesi uyarınca hacettepe. gazi.selçuk üni eşdeger kabul edilmesi uygun görülmüştür.devamıda var.ev ekonomisi ile aynı yazıyo o yüzden teknoloji tasarımı araştırıyorum atanamayn bir çok arkadaş var.buraya başladıktan sonra bana bi yazı geldi .kanunhükmünde kararname yasemin hanımın hastanede çalışmasında hiç bir sakınca yoktur çünkü:kahramanmaraş ve bir kaç il daha yazıyodu burdada çalışan arkadaşlar var olduğunu örnek göstermişler.bide anaokulu öğretmeni arkadaş denklik almış çocuk gelişimine bide yökten eşdegerlik almış sonrada bi güzel çalışıyo ve elimizde kanun hükmünde karar name var ister hacettepelilere inanın ister bana ama lütfen yanlış yönlendirmeyelim arkadaşları yazık ya ben kanunlarla konuşuyorum boş sözlerle değil.
10-02-2009
Yasemin KARATAŞ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

arkadaşlar bizim sınıftan ve selçuktan atanan hastanelere birçok kişi var niyetim kimsenin kafasını bulandırmak değil,özel sektörden kurtulmak bende çalıştım rehabilitasyonda maaşı doğru düzgün alamadım ders saati konusun dasorun yaşadım ayrıcalık konusunda birçok sorun yaşadım bu sorunlara maruz kalnların devlete atanması bütün çabam ama kimseye iilik yaramıyo istediğinizi yapın.ister öğretmen olun ister çocuk gelişimcisi ya çok sıktınız.biraz araştırın eger inanmıyorsanuız. ekmegin aslanın midesinde olduğu şu dönemde size kimse tepsi ile yemek hazırlayıp önünüze getirmez. inanmayın arkadaşların boşsöylentisine bana kanun hükmünde kararname geldi nasıl işten atıyolarmış.buna devlet karar vermiş verilen haklar geri alınmaz sonkez ve tekrar söylüyorum biz atabiliyoruz hatta bazı arkadaşlar eşdegerlik bile almadan atanmış.bidaha bana meil yollamayın çünkü araştırma diye bi şey sizde sadece boş laflara inanıyorsunuz yöke gidin çalışanlara sorun hastanelerde çalışanlardan çoğu öğretmen. hacettepeli bi arkadaş atanıyorsunuz demez.ama unutmayın arkadaşlar iş yüzünden evlenemeyen para yüzünden eşinden ayrılan birçok insan var lütfen kimsenin ekmeği ile oynamayın sizde öğretmen olarak atandınız çok çirkin şeyler bunlar
10-02-2009
Yasemin KARATAŞ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

merhaba ben de 2006 mezunuyum sema hanım , hastanede çalışmıyorum ancak hastanede çalışan arkadaşlarım var. döner sermaye ile toplam 1500 tl maaş alıyorlar.size de iyi çalışmalar..
10-02-2009
Özlem Kesmen PARLAK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

tercih yapılmadan önce klavuzu iyice okumanızı öneririm arkadaşlar. bu defa işin şakası yok. bir daha atama hakkı verilmemesi söz konusu. tercihlerinizi bunu göz önüne alarak yapın. eşdeğerlik belgesi her ilde işe yaramıyor aldığım bilgilere göre buna da tam emin olmadan güvenmeyin. bununla ilgili dava söz konusu. herkese başarılar..
09-02-2009
Tuğba ERGÜN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

arkadaşlar anaokulu bölümüne çocuk gel. ve eği. öğretmenliğiin denkliği veriliyoo ama sizin dediğiniz hastanede çalışma denkliği diye bişe yok busadece hacettepe mezunlarına özgü bişe alanları farklı isimler aynı olsa bile sağlık bilimleri fakültesi çıkışlılar eğitim değil.. nasılki bizleri meb atamıyorsa sizleride sağlık bak atamıyacaktır.. atasa bile doğrusu ortaya çıktığında işinizden olucaksınızdır.. lütfen alanlarınıza ve mesleğinize sahip çıkın başka mesleklere atlamayın.. iyi çalışmalar herkese..
08-02-2009
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Özlem hanım ben Hacettepe Çocuk Gelişimi ve Eğitimi 2000 mezunuyum. SHÇEK'te çalışıyorum. Siz herhalde hastanede çalışıyorsunuz. Hastanede çocuk gelişimciler net ne kadar maaş alıyorlar öğrenebilir miyim? Tabii sakıncası yoksa. iyi çalışmalar.
08-02-2009
Sema TAN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

arkadşlar şaka değil galiba aranızda anlamak istemeyenler yada gaza getirmeye çalışanlar var.. kendinizi yakmayın kılavuzu iyi inceleyin ve burda yer alan uyarılara lütfen dikkat edin.. ya da birilerinin gazına gelip alanınız olmayan kadroları tercih edin... seçim sizin... bu arada bu işin sencesi bencesi yok.. lafı geçen denklik belgesiyle kim çalışıyor hastanede çok merak ediyorum.. çıksın açıklasın.. çalıştığı kurum nerdeymiş biz de öğrenelim. bu safsatalarla insanların kafasını bulandırmayın.. kendinize gelin ..
08-02-2009
Özlem Kesmen PARLAK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

yasemın merhaba ben eşdeğerlik belgesını aldım.fakat alan kontroluyle ılgılı bır sıkıntı yasarmıyım bu atamalarda,herkes baska bısey soyluyor..yardımcı olurmusun acılen,tercıh yapamama gıbı bı durum ortaya cıkarmı
07-02-2009
İdil ESENLER
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Arkadaşlar yök böyle bi karar vermiş isteyen istedigi yeri seçsin bırakın olursa olur kendinizi yormayın :)bence ögretmenlik mezunu arkadaşlar basvursunlar eşitlik belgesi varsa yök zaten çocuk gelişimci ünvanını bizede veriyo herşey nasıp kısmet yormayın kendınızı:))
07-02-2009
Zehra ERBAS
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

http://www.memurlar.net/haber/131227/
06-02-2009
Tuğba ERGÜN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

-Tercihlerinizi yapmak için ÖSYM'nin ilgili internet sayfasına girdikten sonra ÖSYM kayıtlarında size ait öğrenim düzeyi, mezun olunan program/alan ve mezuniyet tarihi bilgileri ekrana gelecektir- --------------------------- Bizim bilgilerimizde mezun olunan program öğretmenlik görünüyor. Bu yüzden benim gibi öğretmen olanlar tercih yapamayacak olabilir. Bu yıl ÖSYM alan kontrol işini ciddiye almış galiba gerçekten. Özlem hanımın dediği olayı ben de duydum. Daha önce de belirttiğim gibi bazı yerlerde inceleme yapan müfettişler bu durumu tespit etmiş ve atamaları feshetmişler.
06-02-2009
Cangül EKER
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 964 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Gamze Y.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Esra Ü.
Uzman Öğretici

Dün

Merve B.
Sosyal Hizmet Uzmanı

Dün

Zülal B.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Merve Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi