Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

saplantı

bende bazı sorunlar var doktora gittim ve saplantı hastalığı dediler beni etkileyen bir olay olduğunda ona takıyorum örneğin haberlerde biri kalp krizi geçirip ölmüş. sanki bendede olacak ve ölecekmişim gibi geliyor ve aylarca kafama takıyorum birkeresinde öyle bir taktımki nerdeyse 1 sene boyunca aklımdan çıkmadı. ve devamlı aklıma geliyor korkuyorum kalbim öylesine atıyorki bir keresinde ölçtüm 120 attı dk da . ve gerçekten kalbim rahatsız oluyor ben hep düşündükce kurtulamıyorum. 6ay tedavi gördüm iyileştim ama tekrarlıyor hastalık nasıl kurtulurum. fiziksel yapımda hiç olmayan şeyleri olacakmış gibi devamlı düşünüyorum ve oluyor. çok kalabalıktan sıkılıyorum bunalıyorum lütfen yardımcı olun çözüm gösterin bana. ben piskiyatristte tedavi görüyorum nordol diye bir damla kullanıyorum. daha iyi netice verebilecek bir öneride ve bu hastalıkların nedenini söylerseniz sevinirim. saygılarımla.
03-03-2005
Fatih AYDEMİR
Diğer
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
2 Yanıt

Merhaba Fatih Bey,

belirttiğiniz şikayetlerin iyi bir ilaç ve psikoterapi ile çözümlenmesi mümkün olabilmektedir. Fakat bu uzun süreli bir tedavi olabilmektedir. Bir an önce bir psikiyatr ile görüşmenizi öneririm.

Geçmiş olsun dileklerimle.

05-03-2005
Nihal ÖZCAN
Psikolog

sayın aydemir

önce geçmişolsun dilemeliyim

 

Daha önce hangi uzmanlık dalına başvurduğunuzu belirtmemişsiniz.dolayısıyla ne tür bir tedavi gördüğünüzü bilmiyoruz.Tansiyon ile ilgili sorunlarınızdan mı tedavi gördünüz? .Yaşadığınız sıkıntılar,kalabalıktan sıkılma bunalma olmayan şeyleri düşünmeniz ve olması gibi şikayetleriniz için mutlaka bir hekime başvurmalısınız.

Sorunlarla başetmek üzre her zaman yanınızdayız Ama hekim kontrolünde tedavinizi sürdürmelisiniz.

saygılar

03-03-2005
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 970 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Kübra I.
Uzman Öğretici

Dün

Huriye T. T.
Felsefe Grubu Öğretmeni

Dün

Şule E.
Fizyoterapist

Dün

Meryem Ö.
Fizyoterapist

Dün

Betül C.
Sosyal Hizmet Uzmanı

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!