Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

risperdal hakkında

oğlum 3,5 yaşında.Takıntıları ve tekrarlayan hareketleri ile ilgili olarak doktora başvurduk.İçekapanıklık ve iletişim problemi olduğunu öğrendik.Tedavi olarak risperdal 0,5 verildi ve yuvaya gitmesi gerektiği söylendi.İlaç hakkında olumsuz bilgiler edindim.( istanbultabip odası.com) kafam çok karışık.bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Güvenmeli miyim?Buradaki birkaç doktor da kullanmamam gerektiğini söyledi.Aksi de oldu.İlaç hakkında bilginizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.Böyle bir durumda çocuğunuzda sizde kullanır mıydınız?Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
05-10-2005
Aslı MURAT
Diğer
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
5 Yanıt

çok fazla psikyatrik vaka ve tedavilerini yakından görmüş biriyim risperdal her hastaya oturmayabiliyor çok fayda gösterdiği hastalar varken çok sayıda da  hastayı tedaviden soğutabiliyor ve o kişleri tedavi etmek daha zor olabiliyor

02-02-2006
Barış CENK
Diğer

 ASLI HANIM MERHABA..BANA KALIRSA İLAÇLA İLGİLİ KONULARI ÇOK FAZLA İRDELEMEYİN. İLAÇ ÇOCUĞUNUZ İÇİN GEREKLİ... SİZİN YAPABİLECEĞİNİZ EN VERİMLİ ŞEY; ÇOCUĞUNUZLA KURACAĞINIZ SAĞLIKLI ,SICAK BİR ARKADAŞLIK OLABİLİR...ONU FAZLA KORUMAYIN, SIKIŞTIRMAYIN...ÇEVRENİZİ ÇOCUĞUNUZLA İLGİLİ BİLGİLENDİRİN. AYRICA;KAYNAK KONUSUNDA SİZE YARDIMCI OLACAĞIM...SİZİ DAHA RAHAT VE HUZURLU GÖRMEK GÜZELDİ..KOLAY GELSİN..

 

07-10-2005
Umut POÇULU
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

UMUT BEY , İLGİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.TAVSİYELERİNİZİ DİKKATE ALACAĞIM. KREŞLE GÖRÜŞTÜM.HERHALDE BU EĞİTİMİ AÇISINDAN FAYDA SAĞLAYACAKTIR. EĞİTİMCİLERE DURUMUNU ANLATTIM,ONLAR VE DOKTORU İLE HEP BİRLİKTE BU SORUNU ÇÖZECEĞİZ UMUYORUM.İLAÇ KONUSUNDA DOKTORUMUZ ENDİŞE ETMEMEMİZİ SÖYLEDİ.UMARIM DOĞRUSU BUDUR.BİR DE OĞLUMA KARŞI DAHA YARDIMCI OLABİLMEM İÇİN ÖNEREBİLECEĞİNİZ KİTAP VAR MI? TEKRAR SAĞOLUN.

 

 

07-10-2005
Aslı MURAT
Diğer

Merhaba Aslı Hanım,

Anladığım kadarıyla oğlunuzu sadece doktora götürmüşsünüz.Çocuğunuzla ilgili yazdıklarınız otistik çocuk özellikleri. Size önerim bulunduğunuz bölgedeki Rehberlik Araştırma Merkezine giderek test yaptırmanızdır.Onlar ;sizi test sonucuna göre oturduğunuz bölgeye yakın ildeki rehabilitasyon merkezlerinin adres ve telefonlarına ulaşmanıza yardımcı olacaklardır.Risperdalla ilgili birçok olumsuz makaleler yayınlanmaktadır.Çocuğunuzun ilk olarak Rispertal kullanmaya değil eğitime ihtiyacı vardır.Bu ilaç uyuşturucu nitiliktedir. Başta size çocuğunuz sakinleşmiş iyi öğreniyor gibi gelebilir. İlaç bırakıldığında aynı davranışlar artarak devam eder ve dozu artırmak zorunda kalırsınız kısaca Risperdal uzun soluklu olarak çözüm değildir.

Emel Kara

Özel Eğitim Öğretmeni

05-10-2005
Emel KARA
Özel Eğitim Öğretmeni

 MERHABA ASLI HANIM...BENİM DE BAZI ÖĞRENCİLERİM BU İLACI KULLANMAKTA. İLAÇLA İLGİLİ BİR TAKIM OLUMSUZ DURUMLAR SÖZ KONUSU EVET..TINAK YEME , DONUP KALMA GİBİ RİTÜELLEŞEN DAVRANIŞLARA NEDEN OLABİLMEKTEDİR...BU DURUM ÇOCUĞUN İLAÇ KULLANMADAN ÖNCEKİ ANTİSOSYAL, PROBLEMLİ DAVRANIŞLARINI İLACIN BASKILAMASIDIR... DOLAYISIYLA ÇOCUK YENİ DURUMA UYUM SAĞLAMAKTA ZORLANTI YAŞAMAKTA VE  DEĞİŞİK PROBLEM DAVRANIŞLAR ŞEKLİNDE SİZE YANSIMAKTADIR...BANA GÖRE ÇOCUKTA Kİ PROBLEMİN AĞIRLIĞINA GÖRE BU İLAÇ KULLANILMALIDIR...HEKİM ÖNERMİŞ İSE KULLANMALISINIZ....Bİ DE SİZE ÖNERİM: NE YAPTIĞINI BİLEN BİR EĞİTİMCİDEN ÇOCUĞUNUZA SIK ARALIKLARLA EĞİTİM ALDIRIN...ÇOCUĞUNUZA KARŞI DİNGİN VE SAKİN OLMANIZ HEM SİZİN RUH SAĞLIĞINIZIN YIPRANMASINI ÖNLER HEM DE ÇOCUKTA Kİ İSTENMEYEN DAVRANIŞLARIN ZAMANLA SÖNMESİNİ SAĞLAYACAKTIR.. .GEÇMİŞ OLSUN. 
05-10-2005
Umut POÇULU
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...