Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

remeron

ben kilo alamama şikayetiyle doktora gittim.doktor remeronu önerdi. bu ilacı kullanmak istiyorum ama yan etkileri de oldukça fazla sanırım. kilo alıyım derken sağlığımdan da olmak istemiyorum. 15 yaşındayım ve öğrenciyim . aşırı uyku yaptığı yazıyor sizce kullansam bir faydasını görür müyüm yoksa daha çok zararını mı görürüm? yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler
21-03-2006
Hande YENER
Diğer
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
3 Yanıt
bende sserap hanımın yazdıklarına kesınlıkle katılıyorum.ayrıca su anda yasınız zaten cok kucuk butur seylerı problemmıs gıbı görmenız sızın icin ileride tehlıke arz edebılir.ilac kullanımı bu durumda kesinlikle mantıklı degıl
27-03-2006
İclal POLAT
Psikolog

İlaç kullanma nedeni olarak sayın Yener  ve Budak zayıf olduklarını göstermiş,  şişmanlamak ya da zayıflamak için ilaç kullanımı gelişmiş ülkelerde onyıllardan beri neredeyse unutuldu.Artık ABD de diyet sektörü bunca büyüdükten sonra konuşulmamalı bile.Tadlandırıcı Aspartamların sonucu ortada,ABD de yasak bizde serbest.

Diyetisyenlerle bu konuyu çözebilirsiniz.Gerçekten uzman bir çok diyetisyen var.Terciniz psikolojik yapıyı göz önüne alan yaşam boyu beslenme davranışı eğitimi verenlerden yana olmalı.Kaygılarınız yüzünden gelişme döneminde hasar almamalısınız.

Yeme içme sorunları aynı zamanda duygusal sorunlardır.Bedeninizle ilgili kaygılar yaşınızda doğaldır.Bu değişkenliğe dur deme ihtiyacını normal karşılıyorum,insan o yaşlarda kendini mutant gibi sanabiliyor:)

Kaygılarınızı gidermek için psikolog arkadaşlarımıza başvurabilirsiniz.İlaç kullanmanızı kesinlikle önermiyorum.İyi olmak için birşeyler içmek bile gerek duygusal gerekse fiziksel açıdan gittikçe artan sorunlar getirir.

İlaçla iyi olmaya başlama inancında olanlar ilaç kullanma saatlerini ritüel halinde getirenler ,ilaçlarını yaşam kaynağı sanan insanlar haline de gelebiliyorlar.İyi olabilmek için adı ne olursa olsun maddeye gereksinim duymak doğru   değil,. Her ne kadar meşrubat sektörü bize bunu tersini anlatsa da..:)

Yani, yeme içme alışkanlıklarımızı düzenlemek için madde  kullanmamız gerekmez.

Bu arada sözettiğiniz ilaçların reçetesiz olarak satıldıklarını da(yani reçete ibraz etmeden verildiklerini) biliyoruz.Onbeş yaşında çocukların neredeyse kola içmesi bile çok doğru değilken, ilaç kullanımının yaygınlaşması da bir başka önemli nokta.

Bir eğitbilimcinin önerisi de böyle...

24-03-2006
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

sayın hande yener ben de sizin gibi bu sorunun cevabını merak ediyorum.ancak ordtada bize yardımcı olacak bir uzman görünmüyor.şöyle söyleyeyim.ben remeronu yaklaşık 6 aydır kullanıyorum.bir tanesini 4 e bölüyorum.günde 4/1 ini içiyorum.evet biraz uyku yapıyor ama biraz demli çay kahve içince açılıyorsun.dediğimgibi ama4/1 i için konuşuyorum.yani tümünü içsen başını kaldıramazsın.iştahının açılacağına garanti verebilirim ben de 6 kilo aldım.sürekli almıyorsun zaten.ama dediğim gibi ben de merak ediyorum ilerisi için bir sakıncası var mı?
24-03-2006
Belirtilmemiş

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Kullanıcı Görüşleri...

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...