Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

rehabilitasyon merkezlerınde çalışma koşulları

ben 2008 mezunuyum bir rehabilitasyon merkezinde çalışmaya başlıyacağım kurum bana aslında açıkladı asıl kadro ile ücretli çalışmayı ancak yeni mezun olduğumdan tam olarak hangisinden başlamam gerektiğini konusunda karar veremedim asıl kadro ile mi başlayıp devam etmek daha iyi ya da ıkısının stajerlık dışında farkı nedir ilginize teşekkür ederim şimdiden .
26-06-2008
Muge ERTÜRK
Psikolog (Klinik)
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
4 Yanıt
merhaba müge hnm, ben de bir rehabilitasyon merkezinde çalışmaktayım. Aynen sizin gibi aile görüşmesi , eğitimi , öğrenci eğitimi bunun aynında ev ziyaretleri , okul ziyaretleri vs hepsini bir arada yapıyorum. Bence bu şans mı? Bize göre öğrenci verilmediğinde ve düzenli işleyen bir aile eğitimi öğrenci sayısı arttıkça aksadığında şans değil bence.Malesef bazen joker gibi kullanıldığımı düşünüyorum. Başlangıçta her işe yetişmek güzel geliyor ama sonra ... Size iyi çalışmalar ve kolaylıklar diliyorum.
12-09-2008
Hale BULUM
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

teşekkur ederım bılgılendırdınız için bir kurumda sözleşmeli olarak başladım hem aile görüşmesi hem aile eğitimleri hemde öğrencilerim var hepsini bir arada yapma sansına sahıp oldum .
11-09-2008
Muge ERTÜRK
Psikolog (Klinik)

tavsiyem jakdrolu olarak başlamanız.Stajerlik ortalama 1 yılın sonunda kalkar.Temel eğitim,Hazırlayıcı Eğitim ve Uygulamalı eğitim olmak üzere3 bölümden oluşur.Her bölüm bitiminse sınav yapar kurumlar mem önderliğinde.Stajyerliğiniz kalktığında asil kadro olursunuz.Maaşınızda başta yapılan anlaşmaya göre değişen iyileştirmeler olur.Stajyerliğinizin kalkması devlet kadrosuna geçtiğinizde size artı kazandırır.Devlet tarafından yapılan stajyerliğinizde sadece uygulamalı eğitime tabii tutulursunuz.İnşallah aydınlatıcı olur
18-07-2008
Dilek ALKAN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Yeni mezun psikolog arkadaslar eger rehabilitasyonda calisacaklarsa ve uzun sureli bunu dusunuyorlarsa karsilasaklari ilk mesele stajerlik meselesidir.ihtimal kurum tarafindan iki teklif gelir size ya normal kadro olarak yani stajer olarak devam edersiniz,satjerlik benim bildigim 2 yillik bir calisma sonunda kalkiyor veya ders ucreti diye bir teklif gelirki bunda da haftalik 40, aylkik da 160 saata imza atma durmununuz oluyor.kisa sureli calismada ders ucreti uzerinden anlasma iyide uzun vadede hem satjerligininzin kalkmasi hemde maas durumunun iyilestirilmesi adina iyi bir tercih olabailir fakat rehabilitasyonlar psikoloji mesleginin dogru bir sekilde uygulanamasi adina dogru olmayan yerler.sansininiz varsa kurmununzda sadece aile danismanligi yapma hakkini sunarlar size,zire cocuklarla ilgilenme bizler icin yeni bir alan.Saygilarimla...
17-07-2008
Ahmet DENİZCİ
Psikolog

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 571 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Merve K.
Tarih Öğretmeni

2 gün önce

Gamze Y.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Ebranur K.
Psikolog

2 gün önce

Sena A.
Dil ve Konuşma Terapisti

Dün

Rümeysa I.
Fizyoterapist

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi