Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

rehabilitasyon merkezlerinde çalışan meslektaşlarım..

Ben de yaklaşık 2 yıldır özel eğitimde çalışmaktayım. Birkaç kurum değiştirdim, genelde benden beklenen eğitimci olarak seanslara girmek ve çocuklara kavram, konuşma, okuma yazma öğretmekti. Hala da öyle. Bu kadar yoğun tempoda derslere girince çalıştığım kurumda  psikolog olarak bişeyler yapabilme fırsatım olmuyor. Mezun olalı 2 yıl oldu kendimi alanımdan uzaklaşmış gibi hissediyorum. Sizler kendi çalıştığınız kurumlarda çocukların psikolojik değerlendirmeleri için hangi araçları ve teknikleri kullanıyorsunuz?.. Bana önerebileceğiniz kaynaklar var mı?
07-03-2006
Didem ASLANBAŞ
Psikolog
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
41 Yanıt
sosyal psikolojiyle ilgili materyali olan yada soayal psikolojiyle ilgili elindeyüksek lisans notları olan arkadaşlar bu notlarnızı bana ulaştırırsanız sevinirim...
27-11-2006
Hamza ERTÜRK
Psikolog

Merhaba Timuçin Bey. Elinizdeki materyalleri benimle de paylaşırsanız çok sevinirim.
10-11-2006
Bürge YARAR
Psikolog

SAYGI DEĞER MESLEKTAŞLARIM GİTTİĞİMİZ KURUMLAR ÇALIŞMA ALANIMIZI TAM OLARAK BİLMİYOR YADA BİLMEK İSTEMİYOR OLABİLİR.BU NEDENLE UYGUN BİR DİLLE ALANIMIZI İZAH EDİP KRİTERLERİMİZİ BELİRTİP BUNDAN ÖDÜN VERMEZSENİZ SİZDE RAHATLATSINIZ. BİZ İLGİLİ KURUM YADA KİŞİLERE YÖN VERMEZSEK YÖNLENDİRİLEN MALESEF BİZ OLURUZ.VE ÇALIŞTIĞIM YERDE ANCAK BU ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUM. SAYGILARIMLA
14-10-2006
Osman ÇETİN
Psikolog

Merhaba Timuçin Bey.Ben 3 ay gibi kısa bir süredir özel eğitimde çalışıyorum ve kendi mesleğime yönelik çalışmak istiyorum.Derslerinizin içeriği ve kullandığınız materyalleri bana ulaştırabilirseniz sevinirim.
01-10-2006
Özlem AKEL
Psikolog

Merhaba Timuçin Bey. Elinizdeki materyalleri benimle de paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler..
29-09-2006
Mehmet TOĞAR
Psikolog

merhabalar ben de bir yıl özel eğitimde çalıştım ama şimdi kpss ile atamamı bekliyorum sizden gittiğiniz devlet kurumunun işleyişi ve sizin yaptıklarınızla ilgili bilgi alabilir miyim?
01-09-2006
Tuğba KAYA
Psikolog

Merhaba Timuçin Bey. Elinizdeki materyalleri benimle de paylaşırsanız çok sevinirim. Hacettepe psikoloji 2006 mezunuyum. Amasya'da bir özel eğitim kurumunda bir aydır çalışıyorum. Şimdiden teşekkürler..
23-08-2006
Burcu ÇOLAK
Psikolog

ayrica sozlesme konusunda bir uyarim olacak: bazi kurumlar standart sözleşme adi altinda 2 senelik calisma ve vazgecilmesi durumunda tazminatlar talep ediyorlar bu kurumlar kotu niyetlidir bence bu sozlesmeleri imzalamayin,ayrica iş kanunua gore SOZLESEMYİ İMZALADIGINIZ ANDAN ITIBAREN 2 AY ICINDE VAZGECME HAKKINIZ VAR ( IKI TARAFLI) ,o yuzden sozlesmeyi imzaladim tuh ah vah demenize gerek yok, iki ay icinde kurumun size uygun olup olmadigini anlarsiniz, ayrica kurum hakkinda eski ve yeni calisnalarindan arastirma yapiniz, calistigim sureler icinde benim de ve bircok arkadasımında basina hoş olmayan seyler geldi, maalesef boyle kurum ve sahipleri var, sakin issiz kalacaginizdan korkmayin, acin bakin hurriyetei ve bu siteye ..surekli ilanlar veriliyor, ayrica hiç bir ise yaramayan tpd de bazen bu ilanlari mail gruplarina yolluyor..meslek gurubunuzun mail tartisma ve bilgilendirme gruplarina uye olunuz.. sevgi ve saygilarimla mujgan sonmez
04-08-2006
Mujgan SORENSEN
Psikolog

merhaba 2002 den bu yana araliklarla cesitli kurumlarda calistim, herseyden once ogretmen olmadiginizi ve seanlara ogretmen gibi girmeyeceginizi belirtin,cumartesi gunleri ekstra bir toplkanti vs disinda calismayacaginizi belirtin,paikolog olarak gorev yapmak konusunda inatcı olun, maaslar illere ve ilcelere gore degisiyor, ben mesela haftada 3 gun bir ilceye gidip geliyorum ve 1400 le calisiyorum il icinde( ankara) da da bu 1000-1500 arasinda degisiyor arkadaslarimdam aldigim rakamlara gore ..
04-08-2006
Mujgan SORENSEN
Psikolog

merhaba Timuçin bey, rica etsem uygun bir zamanınızda psikososyal içerikli ders materyalinizi ve elinizde bulunan (ve uzmanlık gerektirmeyen) testleri benimle de paylaşabilir misiniz?Şimdiden çok teşekkür ederim
19-07-2006
S T
Psikolog

MEB Özel Özel Eğitim Kursları Standartlar Yönergesinde Psikolog odası ile ilgili bölüm şöyle: "Bulunması Gereken Bölümler Madde 162- Özel, özel eğitim kurslarında bulunması gereken bölümler: 1-....... 9-Rehberlik servisi odası-Psikolog odası: İhtiyaca cevap verecek büyüklükte olmalıdır." Gördüğünüz gibi bu oda zorunlu odalardandır.Ancak M2olarak büyüklüğü serbesttir.Kurumunuzun yerleşim planına bakarsanız bu odanın neresi olduğunu görürsünüz.Psikologların ise eğitim vermesi mümkün değildir.(!!!???)
31-05-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

arkadaslar meb e bagli kurumlarda psikolog odasi olma zorunlulugu var degil mi?Ben oyle biliyorum ama yine de sormak istedim. Eski kurumumda odam vardi ancak su an calistigim kurumda odam ya da sinifim yok zaten egitimci statusundeyim ve odam olmamasi beni rahatsiz ediyor. bu arada timucin beyden psikososyal notlarini isteyen bircok arkadas oldu, ancak bana notlar ulasmadi size ulasti mi arkadaslar?
30-05-2006
Didem ASLANBAŞ
Psikolog

Psikologun görevi, hasta kendi kendisini iyileştirinceye kadar onu oyalamaktır desem...bana kızarsınız..o zaman söylemiiim. Herkese çalışmalarında başarılar.
30-05-2006
Birkan ALP
Psikolog

Merhabalar psikososyal becerilere yönelik materyalinizi benimle paylaşabilirseniz çok sevinirim. şimdiden çok teşekkürler:)
28-05-2006
Şükran TURHAN
Psikolog

Psikologların imza yetkisinin kalkacağını düşünmüyorum çünkü psikologlar tüm özür gruplarında zorunlu personeldir ve kurumlar tarafından etkin olarak değerlendirilse en önemli meslek elemanlarından biridir bence. Ama tüm kurumların MEB e geçişinden sonra rehber öğretmenlerin etkisinin arttırılacağı ve psikologlarınkinin azaltılacağı konusunda birşeyler duymuştum. Yine de net bir bilgim yok. Bu arada MEB zaten psikologlar derse giremez diyor, ön izin belgesinde psikolog derse giremez ibaresi var ancak kurumlar buna uymuyor ki.
24-05-2006
Gülüm BACANAK
Psikolog

slm.ben de rehabilitasyon merkezinde calışıyorum ve aynı sorunlar.....sanırım sıralamama gerek yok..ben de özellikle psikososyal anlamda calışmalar yapmak istiyorum işimde..bahsettiginiz materyallerie ulaşmak cok ii olurdu..iyi calışmalar...
23-05-2006
Ayse MANAP
Psikolog

Özel özel Eğitim Kursları yönetmeliğinin 6. maddesine göre rehber öğretmen veya psikolog bu kurumlarda (tüm özür gruplarında) zorunlu personeldir.Ancak Temmuzdan sonra şu olabilir:Artık psikologlar asli görevlerine dönüp kavram öğretimi,akademik bilgi vb. bireysel derslere giremeyecek şeklinde olabilir.Bu konuyla ilgili söylentinin kaynağını bilen varsa lütfen açıklasın. Selamlar.
23-05-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sayın Masum Aydın bana da bazı materyaller lazım.Eğer mümkünse konuşabilir miyiz msn de..İlgilenirseniz seviniri teşekkürler..
23-05-2006
Cihan ÇELİK
Psikolog

Timuçin Bey.Bahsettiğiniz materyalleri bana da ulaştırırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim...
13-05-2006
Özgür Oral BEKDEMİR
Psikolog

merhabalarizmirde çalıştığım kuruma faksla teacch teb re ölçme değerlendirme ölçeği kursuyla ilgili yazı geldi ücret 500ytl toolam 40 saat haftasonu bu konu ve kursa ilişkin bilgileri olan arkadaşlar lütfen acil cevap bekliyorum teşekkürler
04-05-2006
Esra ÖZBEK
Okul Öncesi Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 571 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Duygu K.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

2 gün önce

Gamze Y.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Aleyna Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Rümeysa I.
Fizyoterapist

Bugün

Merve D.
Fizyoterapist

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi