Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

rehabilitasyon ekibi

  Özürlüler şrası ön çalışma grubunda Rehabilitasyon Ekibi tanımlanmış bulunmaktadır. Bu tanımı aynen aktarıyorum.

     Rehabilitasyon bir ekip hizmetidir. Bu ekipte fiziksel tıpve rehabilitasyon uzman hekimi, rehabilitasyon hemşiresi, fizyoterapist, iş uğraş terapisti, ruhsal sağlık ekibi, ( psikiyatrist,psikolojik rehber danışman, klinik psikolog), sosyal hizmet uzmanı,ortrz protez teknisyeni, konuşma terapisti, çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanı, özel eğitim öğretmeni, diyetisyen, meslek danışmanı, rehabilitasyon mühendisi, rekreasyon terapisti, ev ekonomisti (aile ve tüketici bilimleri bölümü) ve konsültan hakimlaeri içerir. Gerek görüldüğü taktirde tanımlanan yeni meslek grupları ekip kapsamına girer.

 

Bu tanımlama "Bu ekipe fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzman hekimi başkanlık eder " ibaresi eklenmek istemiş fakat ısrarlı çalışmalarımızla bu ibare tanımdan çıkartılmıştır. Tüm fizyoterapist arkadaşlara soruyorum şraya katılımınız neden yetersizdi? Neden komüsyonlarda meslek elamaı olarak temsil edilme ihtiyacı duymadınız?  Ben fizyoterapist arkadaşların da komüsyonda çalışmalara katılmalarını ve mesleki görüşlerini dile getirmelerinin alana büyük katkı sağlayacağını düşünüyorun. Bundan sonraki çalışmalarda dernek yada bireysel olarak sizlerle  çalışmaktan mutluluk duyacağımı belitmek isterim. 

07-06-2005
Amir AKDAĞ
Eğitim Programcısı
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
13 Yanıt
ahu hanıma eger kı mesajımı gorursenız ırtıbata gecmek ısterım sızınde dedıgınız gıbı sadece bu arkadaslarla ugrasmıyoruz maalesef kendı meslektaslarımzlarda  bu pırımlerı verıyorlar yapabılecek bırseyler mutlaka olmalı sadece bıze aıt bır dernek kuramazmıyız? uzmanların olmadıg oturdugu yerden yonetmeyen dernek gıbı cevabınızı beklıyorum maılım f_surmeli@mynet
10-02-2006
Fuat SÜRMELİ
Fizyoterapist

ne kadar meraklısınız baş olmaya...işiniz gücünüz yok ta sırf bu cümleyi yazmak için mi değerli vaktinizi boşa geçirdiniz. çok basit bir cümle.sizden daha fazlasını beklerdik.

10-02-2006
Adem GÜNEY
Fizyoterapist

Almanyada birkaç kurum gezdim.bu kurumların hiç birinde ftr hekimi ekibin başında veya sonunda yoktu. sadece 20.000 dönüm arazi üzerine kurulu, yüzlerce özürlüğe bakım ve rehabilitasyon hizmeti veren lobetalarbayt isimli vakıfta 3 hekim vardı. bunlardan 2'i dahiliyeci 1'i pediatrist idi. bu hekimlerde yoğun bakım ihtiyacı olan bireyler için ayrılmış ünitelerde çalışıyorlardı. hiçte bişeylerin başı olmaya çalışır halleri yoktu. lafım baş olma meraklılarına. yalnış anlaşılmasın: ben ftr hekimleri karşıtı falan değilim. gerek kişiliklerine, gerek almış oldukları eğitime saygı duyduğum abilerim, arkadaşlarım var.lütfen herkes işini yapsın.

amir bey tanışmak isterim. kurum sahibi, 14 yıllık fizyoterapistim. 

01-02-2006
Süleyman ERASLAN
Fizyoterapist

Ne çok biliyorsunuz yaw.Alın tüm paralar sizin olsun ve kendi forumunuza yazın.

 

 

01-02-2006
Kadirhan DOĞAN
Fizyoterapist

başsız kalan rehabilitasyon ekibi görüntüsü buna deniyor
31-01-2006
Mete IŞIK
Fizik Tedavi Uzmanı

arkadaşlar bu alanda birilerinin para kazanmasından rahatsızlık duyuyorsanız siz ona rakip olun ve batırmaya çalışın. bu şekilde sözlerle reklam yaparsınız. ve bu tür polemikler hoş değil. unutmayın beğenmemiş olabişlirsiniz ancak o kişilerin kurumlarında çalışan ve işini hakkıyla yapan meslek elemanları olablir. en azından onların kişisel başarılarına saygı duymak gerekir ve polemiklerden kaçmak gerekir. biz işimizi yapalım.
16-08-2005
Abdullah DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

kadir bey ne demek istediğimi çok iyi anlamışsınız size teşekkür ediyorum.buarada amir bey üstü kapalı suya sabuna dokunmadan uzmanlara hertürlü küfrü hakareti savurmak serbestte biz koktu deyincemi suç oldu.devam amir bey devam bakalım nezaman bitecek şaklabanlığınız...
16-08-2005
Ahu SÜRME
Fizyoterapist

 Ben kimseye hiçbiryerde saldırmadım. Saldırp ağzınızdan salyalar akarak saldırıp da saldırmayın demek büyük pişkinlik. Sizleri ibretle izliyorum. 
16-08-2005
Amir AKDAĞ
Eğitim Programcısı

arkadaşlar bu alanda birilerinin para kazanmasından rahatsızlık duyuyorsanız sşiz ona rakip olun ve batırmaya çalışın. bu şekilde sözlerle reklam yaparsınız. ve bu tür polemikler hoş değil. unutmayın beğenmemiş olabişlirsiniz ancak o kişilerin kurumlarında çalışan ve işinşi hakkıyla yapan meslek elemanları olablir. en azından onların kişisel başarılarına saygı duymak gerekir ve polemiklerden kaçmak gerekir. biz işimizi yapalım.
16-08-2005
Abdullah DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

YÜCE RABBİM AMİRİ UZMANLARA SALDIRSIN DİYE YARATMIŞ YAVVVVVVVVV.AMİR BEY PSİKOLOJİNİZ BOZULACAK YETER ARTIK MİLLETE SALDIRMAYIN.TAMAM BU İŞİN PİRİ SİZSİNİZ ADINIZA TÜRBE YAPACAKLAR.YAZIK ÜZMEYİN TATLI CANINIZI.
16-08-2005
Kadir PARLAK
Özel Eğitim Öğretmeni

   Ahu hanım terbiyesizliğin boyutlarını zorluyorsunuz.  
16-08-2005
Amir AKDAĞ
Eğitim Programcısı

Dediğim gibi siz hala bıkmadınızmı ?

ama sakın vazgeçmeyin kahkahalarımızın vazgeçilmezi oldunuz.buarada sizin gibi fırsatcılara pirim veren,destekleyen,sizinle çelışmadan utanmayan meslektaşlarımıza sesleniyorum;buadam için biz uzmanlar para getiren makinalarız uyanın herhangibirşey için mesleğinizi bu gibi adamlara kiralamayın.burdan bütün arkadaşlara sesleniyorum,bu paraya tapan zihniyeti boykot edelim artık,daha iyi şartlar veya herhangi birşey için buadamlara laf düşürmeyelim.bunlarda artık mesleklerine yani ticarete dönüp bakkal yada kasap dükkanı açsınlar.amir bey sadece bir örnek böyle birsürü kurum sahibi var malesef.ama en azından bu uzman forumundaki tek eğlencemiz.devam amir bey....:))))))))))))))))))))))))

15-08-2005
Ahu SÜRME
Fizyoterapist

slm amir bey siz kimsiniz acaba bi tanısıp sizinle konusmak isterdim doğrusu siteye yeni girdimgördügüm su ki her konuda cevaplarınız var.masallah.bu kurum sahiplerini iyi tanımıyosunuz buna inanın.araların da belki iyi olan vardır ama....neyse..bir gün gelecek türkiyede ki bütün meslaktaslarımı bilgilendirip....dahasını yazmıyom...sadece...

o günler gelecek inanın...

piyasa bı ise budur.ne olur aldıgımız ücretlerle ve calısma kosulları ile ilgili konusmayın.

gereken ne ise olacak zaten.biz işimizi aramızda arkadaşlarla konusuruz.bilgilerinize ihtiyacımız yok sanırım.

meslektes arkadaslarıma saygılar sunarım.allah işlerimizde kolaylık vversin.

07-06-2005
Yunus Han ULUHAN
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 626 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Kevser Y.
Uzman Öğretici

2 gün önce

Feryal G. D.
Sınıf Öğretmeni

Bugün

Tugba G.
Sosyolog

Bugün

Rabia A.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Melike N. D.
Uzman Öğretici

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.