Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

reflexology

Arkadaslar reflexology hakkında detaylı bilgisi olan varmı? Bugün samanyolu tv'de reflexology ile cp'li çocukları yürüttüklerini söylüyorlardı.Hatta bu yöntemle yürüdüğü söylenen bir çocuk stüdyodaydı.Benim bildiğim kadarıyla reflexology bir alternatif tıp uygulamasıdır.Bu bana pek olası görünmedi doğrusu.Programa katılan arkadaşların yakında çıkacak bir kitap ve cd'den söz etmeleride acaba başka bir amaçlarımı var diye düşünmeme sebep oldu doğrusu.Reflexology ile ilgili internetten indirdiğim dökümanlardada cp'de kullanımla ilgili bir konuya rastlamadım. Reflexology ile ilgili kitap,eğitim cd'si hatta reflexology yaparken kullanılacak müziği bile buldum. Hepsinde reflexology bir masaj yöntemi olarak geçiyor o kadar. Yinede ,bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bu konuyla ilgili bizi aydınlatırlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar arkadaşlar.
28-06-2007
Abdurrahman ARSLAN
Fizyoterapist
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
9 Yanıt
Arkadaşlar derneğe üye olmayan arkadaşların hiçbiryerde çalışamayacağı söyleniyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşım varmı? Bir arkadaşım derneğin bu konuda çalışma başlattığını söyledi. Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğın saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun..
19-07-2007
Abdurrahman ARSLAN
Fizyoterapist

DENEDİĞİM ÇOCUKLARDA SPASTİSİTESİ OLANLARDANSA MOTOR MENTAL RETARDASYONLULARDA GELİŞİME DAHA YARDIMCI OLDUĞUNU DAHA HIZLI YANIT ALINDĞINI DÜŞÜNÜYORUM. ENDİKE OLDUĞU DURUMLARDA FİZYOTERAPİ SEANSLARIYLA BİRBİRİNİ DESTEKLEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. KURSTA ANLATILIRKENDE DETAYLI BİR ANEMNEZDEN SONRA REFLEXOLOJİ YOLUYLA TANININ DESTEKLENDİĞİ ŞEKLİNDE ANLATILDI. İFADELERDE KESİNLİK DEĞİL İHTİMAL İFADE EDİLİYOR. ENFEKSİYON, EPİLEPSİ GİBİ DURUMLARDA UYGULANMIYOR. BİRÇOK FZT. BU KURSA KATILIYOR, AMA İŞİN REKLAM KISMINI BAŞKA MESLEK GRUPLARI YAPIYOR! DÖNE HANIMINDA SÖYLEDİĞİ GİBİ MERAK EDEN ARKADAŞLAR AKTİF SAĞLIKLI YAŞAM MERK. SUAT BEYLE GÖRÜŞEBİLİRLER.
18-07-2007
Zeynep MÜCASİROĞLU
Fizyoterapist

arkadaşlar phyback isimli cihaz hakkında bilgisi olan varmı.pazarlayan arkadaşlar bir kaç gün deneyin diyerek cihazı bırakıp gittiler.cihaz oldukçada pahalı. gerçekten anlattıkları kadar etkilimi.kullanmış olan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim. http://www.elektrosaglik.com.tr
14-07-2007
Abdurrahman ARSLAN
Fizyoterapist

İNTERNETTE psikoakademi diye bir sitede kaba taslak bilgi var. detay yok ama, uygulama yapanların tel noyu veriyorlar.
07-07-2007
İsmail TÜRKOĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

arkadaşlar 2 cp li hastam refleksoloji,hipoterapi,fizik tedavi ve havuz tedavilerine aynı anda devam ettiğinden hangisinin etkili olduğunu ekarte edemedik. samanyolunda çıkan zat benim 11 yaşında tekerlekli sandalyedeki duchenne muskuler distrofili bi hastama 8 seans sonunda yürüteceğini söyleyerek aileyi umutlandırmış.uygulama yapan kişinin eğitimi ve güvenilirliği de burada devreye giriyor.en güzel etki mekanizmasını öğrenmek için istanbul fzt. suat dülger ile bağlantiya geçin bence.
07-07-2007
Döne İNANÇ
Fizyoterapist

MERHABA. REFLEKSOLOJİ HAKKINDA PEK ÇOK SÖYLENTİ VAR. YÜKSEK LİSANS YAPMAKTA OLDUĞUM İÇİN ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİM, LİTERATÜRDE REFLEKSOLOJİNİN OLUMLU- OLUMSUZ ETKİLERİNDEN BAHSEDEN, UZUN DÖNEM TAKİP VE YETERLİ SAYIDA DENEK İÇEREN HERHANGİ BİR ÇALIŞMA BULUNMAMAKTADIR.BİLGİLERİNİZE.
02-07-2007
Elçin MAMAK
Fizyoterapist

benim de bir kaç tane giden ataksik CP li hastam var denge kontrolünde faydası oldu gibi ama tam olarak birşey diyemiyorum çünkü düzenli olarak fizyoterapiye de geliyo ama üriner sistem için bi hayli faydası oldu. klasik masaj dersi alanlara kurs olarak veriliyo sanıyorum refleksoloji.Ankara da psikoakademi diye bir yer var.Psikolojik danışmanlık ve refleksoloji merkezi 03124735744 bilgi alabilirsiniz kurslar hakkında filan ilk kurs İzmirdeydi ağustosta değişmediyse
02-07-2007
Pınar KAVAKLI
Fizyoterapist

http://www.youtube.com/watch?v=AiRXo7Hnakw
29-06-2007
Asiye KOCAK
Fizyoterapist

ARKADFŞIM UYGULUYOR.ÇOK İYİ SONUÇLAR ALDIK.
29-06-2007
Asiye KOCAK
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 1058 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Rümeysa Ç.
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Dün

Tuğçe A.
Psikolog

Bugün

Halil E. Ç.
Dil ve Konuşma Terapisti

Dün

Adalet Z. B.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Rıdvan B.
Büro Memuru

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...