Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

portage

sevgili hacettepe çocuk gelişimci arkadaşlar portage derneği çalışmaları ve sertifikası hakkında bir bilgisi olan var mı? yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.ama en acil beklediğim bilgi: Hastane müdürlüğüne aldırmak amacıyla portage malzemeleri listesi.aklınızda kalanaları yazarsanız çok mutlu olurum.
19-10-2007
Nuray Özkul YÜCEL
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
4 Yanıt
arkadaşlar bir çok sertifika aldım ancak hastanede bulunmamız nedeni ile sertifikasız da değerlendirme ve test yapılabilirmiş. aslında işi yasallaştırmak çok daha iyi ancak portage yi hakikaten ezbere yapıyorum diyebilirim. serap
23-10-2007
Remziye BARAN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

az önce bölümden araştırma görevlisi bir arkadaşla konuştum.portage sertifika programı ve eğitimi başlayacakmış.yahoo grup da bildirilecekmiş.Ayrıca Mesude Hocanın bu konuda verdiği savaşı ve emekleri hepimiz biliyoruz. ben sadece malzemelerini almak istedim. Burda hastanemde lazım olursa bulunsun diye.
22-10-2007
Nuray Özkul YÜCEL
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

izmirdeki dr. Ender beyi biraz araştırmak gerekiyor. Çünkü 2004'te mezun olduğum yıl konu ile ilgili olarak birkaç meslek elemanıyla konuştuğumda hakkında pek iyi şeyler duymadım. maddeleri çevirerek bir kitap halinde bastırmış. Maddelere baktığımda hatırladığım kadarıyla farlılıklar vardı. okulda zaten 4 yıl portage uyguladık ve pratiğini de yaptık. artık maddeleri ezbere sayabiliriz. ayrıca sertifika gerektiğini düşünmüyorum. sertifikayı sadece işi yasallaştırmak için düşünebilirsin nuray.
22-10-2007
Nagihan E. DİLBAZ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Merhaba, Portage kullanma sertifikamı Portage Türkiye temsilcisi Dr. Ender Uzundemir Marangoz'dan almıştım. Portage için standart bir malzeme kullanılmamaktadır. Hacettepe'de okurken bize de standart malzeme diye dağıttıkları malzeme dünyada Portage uygulanan hiç bir ülkede kullanılmıyormuş. Çünkü böyle bir standart malzeme yok. Malzemelerin amacına uygun olması önemli. Örneğin; Küçük küp yerine kesme şekerde kullanılabilir. Önemli olan amacına uygunluk. Dünyada bildiğim kadarıyla 90 ülkede Portage kullanılmaktadır. Sertifika için Portage Eğitim Paketi Çevirmeni ve Türkiye Yetkilisi Dr. Ender Uzundemir Marangoz ile görüşmeniz faydalı olabilir. Kendisi İzmir'de dir. Ben de İzmir'e gidip sertifika almıştım. Yılın belli dönemlerinde sertifika programı açılıyor bildiği kadarıyla. Telefonla sanırım bilgi alabilirsiniz. Tlf: 0.232.232 62 47 -245 47 67 Saygılarımla.
21-10-2007
A. BAYAZİT
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

İşinizden memnun değil, daha iyi bir iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.