Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

portage

hacettepe çocuk gelişimi ve eğitimi bölümünden yeni mezun olan arkadaşlar 'portage ' ile ilgili bir gelişme oldu mu? 2006 da portage derneği, mezunlara yönelik sertifika kursu açacağını belirtmişti. Acaba bu konuyla ilgili yeni bilgisi olan var mı? Herkese iyi çalışmalar.
06-08-2007
Özlem Kesmen PARLAK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
17 Yanıt
bu yahoo grubuna nasıl üye oluyoruz tam linki gönderir misiniz teşekkürler
26-08-2007
Yaren YAREN
Diğer

ÇOCUK GELİŞİMİ SERTİFİKASI ALMAK ISTIYORUM. BOYLE KURSU ANKARADA VEREN BIR KURUM VAR MI BILEN VARSA LUTFEN CEVAP YAZSIN..USTA OGRETICILIK SERTIFIKASI..
26-08-2007
İpek XXX
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

portage ı, uygulama hakkımız yok illa uygulamak istiyorsanız izmir de ender ö. e var gelip ordan sertifika alıyorsunuz .. bence bu gelişim testi olayını çok takmayın hacettepe mezunuysanız bu glişim envanterlerinin nasıl hazırlanacağını az çok öğrendik. denwer e gelince özel eğitim alnında hiç işe yaramıyo çünkü detay yok onu hastanede çalışanların uygulamsı daha uygun .. ama çok sıkıştıysanız ankara gelişim testi var onu kullanabilirsiniz ..
26-08-2007
Secil DEMİRHAN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

portage nin uygulama hakkımız yasal olarak yok bunu uygulamak istiyorsanız izmir de enden ö. e. de ancak sertifikasını veriyorlar. özel eğitim alanında çalışıyosanız denwer çok yetersiz. biz kendimiz check list, gelişim tarama testi kendi donanımızla hazırlayabiliriz. ancak ankara gelişim testi var çok zordaysanız ve portage den dolayı da başınız belaya girmesin istemirsanız onu uygulayın .
26-08-2007
Secil DEMİRHAN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

teşekkür ederim tuğba hanım. mesajınızı bekliyorum.
10-08-2007
Özlem Kesmen PARLAK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

şöyle bir durum var. henüz biz atanamadık yeni mezun olduğumuz için (sanırım uzun bi sürede olmayacak sanırım) ama hastanede çalışan arkadaşların anladığım kadarıyla bir test sıkıntısı var. yani daha çok envanterle işinizdeki etkinliğinizin artması açısından. Şöyle söyleyebilirim, bir test daha geliyor. Denver testi aldığımız Birgül hanım ve Banu hoca'yı bilirsiniz. Şimdi yeni bir testin çalışmasına başlayacaklar. 12 yaşa kadar olacak bu test ve ocak ayına yetiştirmeyi düşünüyorlar. yine bu konuda burdan bilgi alışverişinde bulunabiliriz. bu testte oldukça işinize yarayacaktır. kolay gelsin hepinize :)
09-08-2007
Tuğba ERGÜN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

meziyet hocanın envanteri hakkında bildiğim yaz stajında bize staj yaptığımız yerlerde bazı testler uygulatıp veri toplatmasıydı. sonradan bu konuda pek bir birgi edinemedik açıkçası. ama bu konuda bir araştırma yapıp sizinle paylaşmayı umuyorum
09-08-2007
Tuğba ERGÜN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

yahoo ya üye oldum ama iş yerindeki bilgisayar groups linkini açmıyor. bu nedenle hala giremedim. inşallah en kısa zamanda açılır. portage konusuna gelince kurs açılırsa ben katılırım. çiğdemle irtibat kurmak lazım. görüştüğün herkese slm. öptüüüüm
09-08-2007
Özlem Kesmen PARLAK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

portage 'ın uygun bir envanter olduğunu ben de biliyorum. benim anlatmak istediğim türkiyede türk çocuklar baz alınarak hazırlanmış bir envanterin portage ile karşılaştırılmasını yapmaktı. neyse önemli olan envanteri uygulama yetkinliğinin yasal olarak elimizde bulunması. yahoo daki gruba gelince ben halen üye olamadım. çocuk gelişimcilerin üye olduğu bir grup. paylaşımlarınız için teşekkürler. iyi çalışmalar.
09-08-2007
Özlem Kesmen PARLAK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

arkadaşlar hacettepe çocuk gelişiminin üye olduğu bir sayfamı bu yahoo öğleyse bizlerede bilgi verirmisiniz? özlem arkadaşım portage bizim çocuklarımıza göre uyarlanmış şekilde ve gerçektende maddeleri değerlendirme için çok güzel...kursun 5-6 kurdan oluşması gerekiyo yanılmıyorsam eğer ama kurs zamanlarıyla ilgi bir bilgim yok benimde şuan..
08-08-2007
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

özlem ciğim bu sene portage ile ilgili kurs açılacak mış bunu çiğdem söyledi ama tam olarak zamanı belli değil ama almak istediğimizi belirten bi dilekçe istiyorlarmış bölümden hatta katılım fazla olursa bizim sınıf için özel bi kurs olabilirmiş. Ama hep mişli konuştum en iyi bu konu ile ilgili çiğdem den bilgi alabilirsin yahoodaki sayfada bununla ilgili gerekli yazışmaları yapıyoruz oraya üye misin bilmiyorum ama öptüm canım..Anlarsın yaaaa ...:))
08-08-2007
Yasemin ABAYLI
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

meziyet hocanın çalıştığı envanterden bahsediyorum.necate hocanın envanteri sadece dil gelişimine yönelik. benim tez hocamdı kendisi ve geçen yıl alt yapısını biz oluşturduk o çalışmanın. meziyet hocanın çalıştığı envanterin içeriği hakkında bilginiz var mı? portage ile karşılaştırdığınızda hangisi bizim ülkemizin çocuklarına daha uygun sizce? ayrıca bölüm sağlığa geçtiğinde bizim diploma durumu ne olacak acaba? bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.
08-08-2007
Özlem Kesmen PARLAK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

benim bildiğim bi necate baykoç dönmez hoca bir dil envanteri üzerine çalışıyodu. bunun için çeşitli yerlerde tez öğrencileriyle çalışma yürüttü. bide yanlış bilmiyorsam meziyet hocanında çalışması var. bölüm şimdi sağlık fakültesine bağlanmış sanırım aldığım bilgilere göre. fakülteye bağlanacağı için bayağı çalışmalar sürüyodu. çıkmadıysa da yakında bu testler çıkacaktı. ama yeniden söylüyorum portage hakkında hiç bir hareket yoktu. belki mesude hoca dönünce olabilir. hala kıbrıs'ta
08-08-2007
Tuğba ERGÜN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

adı nedir?
08-08-2007
Belirtilmemiş

yanlış hatrlamıyorsam bölüm hocalarımızdan biri başka bir tarama envanteri üzerinde çalışmalar yapıyordu. portage dışında yapılan bu çalışma sonuçlandı mı? bu konuda bilginiz var mı?
08-08-2007
Özlem Kesmen PARLAK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

ben bu yıl mezun oldum ama portage konusunda eskisi gibi aktif değiller. hatta şahsi gözlemlerime göre hiç değiller. isterseniz bu konuyla ilgili bölümle görüşün onlar daha net yardımcı olacaklardır
07-08-2007
Tuğba ERGÜN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

arkadaşlar bu konuda bilgisi olan var mı? sertifikalar ile ilgilenen kim? nerelerden alabiliyoruz? ben derneğe üye idim ama herhangi bi şekilde netten ulaşamıyorum...bilgisi olan varsa rica edicem:)
07-08-2007
Banu KILINÇ
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 826 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Tuğba Z. Ö.
Uzman Öğretici

Dün

Fatma T.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

İrem N. B.
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Dün

Cansu Ö.
Uzman Öğretici

Dün

Hamza D.
Özel Eğitim Öğretmeni

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.