Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

özürlü raporu

mrb benim oğlum 70 db BİLATERAL İLERİ DERECEDE SENSORİÖNORAL İŞİTME KAYBINA SAHİP.devlet hastanesine sağlık kurulu raporu almak için müracaat ettik.sonuç: %30 özürlü.2022 sayılı yasadan yararlanamaz,193 sayılı yasadan yararlanamaz,özürlü kimlik kartı alamaz,özel eğitim almasına gerek yoktur,işitme cihazı kullnması değerlendirilemedi.Benim oğlum sağ %70 sol%80 işitme kaybına sahip bu sağlık kurulu raporuna göre benim çocuğum sahipsiz kalacak.ben yasal mücadele için ne yapabilirim.yoksa bu sonuç normalmi.oturup kendi imkanlarımla bir şeylermi yapmalıyım.lütefn bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
01-11-2007
Ferit SARIYERLİOĞLU
Diğer
Öğrencilere verilen eğitimleri(terapileri) MEBBİS'e otomatik aktarın.
1 Yanıt
ferit bey almış olduğunuz sağlık kurulu raporuna itiraz etme hakkınız var. bulunduğunuz ilin sağlık il müdürlüğüne giderek dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz. onlar sizi hakem hastaneye yönlendirecekler ve o hastanede tekrar sağlık kurulu raporu alabilirsiniz. raporlar farklı çıkarsa hakem hastanenin verdiği rapor geçerli sayılır. eğer sonuç aynı çıkarsa o zaman neler yapabileceğinizi tekrar gözden geçirirsiniz.
08-11-2007
Nagihan E. DİLBAZ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Kullanıcı Görüşleri...
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın