Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

özel rehabilitasyon okullarına yönelik yapılan yeni yönetmelik

bu yasayla birlikte kurumların okul açabilmesi için artık 2 uzman yeterli olabiliyor, yeni yapılan yönetmelikle rehabilitasyon merkezlerinde 3 yıl görev yapmış sınıf öğretmenleri de  bu yasayla imza yetkisine sahip olabiliyorlar,kurum açılışında 2 uzmanın yeterli görülmesi okulların eğitim kalitesini düşürür görüşündeyim zaten kurumların bir çoğu eğitimden çok ekonomik rantın peşinde bu da onların uzman sayısını düşürmesine neden olacak bununla birlikte eğitim kaliteside düşecek yasanın güzel bir yönüde sınıf öğretmenlerinin de imza yetkilerinin olabilmesi bu sektörde yıllarca psikologlar ve sosyal hizmet uzmanları eğitim alanında çocuklara akdemik becerilerin öğretiminde yeterlilikleri olmamasına rağmen derslere girerek çocuklara eğitim vermeye çalıştılar sınıf öğretmenlerinin önünün açılması iyi bir gelişme  
21-03-2005
Serdar ÜN
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
54 Yanıt
amir bey siz neden bahsediyosunuz ya o tanımda diyomu diyetisyen okuma yazma öğretir sınıf öğretmeni kavram özbakım öğreteir çocuk gelişimci fizyoterapistlik yapar diye bir bakın bakalım
29-05-2006
Kara DENİZ
Özel Eğitim Öğretmeni

Sinem YAŞAR Hanım!! Ekip çalışmasıdır ama bu ekipteki herkes kendi branşında olmak şartıyla...sahteciliğe yer vermeden...saygılarla
26-05-2006
Hüseyin YILDIRIM
Özel Eğitim Öğretmeni

kısa bir açıklayıcı not: özel eğitim bir ekip çalışmasıdır. teşekkür ederim...
25-05-2006
Sinem YAŞAR
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Özel eğitimde sınıf öğretrmenlerinin çalışması bence (bireysel eğitim için) cinayettir. Bu karar sadece kurum sahiplerinin istediği ve desteklediği bir sistemdir.Yakında bu alanda sadece sınıf öğretmenleri kalacak.Emin olun!!!!!!!!!
25-05-2006
Çetin TARTAN
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

arkadaşlar; okuma yazma öğretiminde sınıf öğretmenlerinin özel eğitim öğretmenlerine göre daha başarılı oluşlarına bizzat yaşantımda gözlemlediğim için katılıyorum.mili eğitim müfettişi gelip ,BU ÇOCUĞA EN KISA ZAMANDA OKUÖA -YAZMA ÖĞRETECEKSİN.BEN ANLAMAM.NASIL YAPARSAN YAP. diyor.özel eğitimci de sınıf ğretmeninin yaptığı gibi tirübünlere oynamak zorunda kalıyor ve çocuğa anlamadan , yüzeyden okumayı öğretiyor.çocuk 'Ahmet yüzünü yıkadı.'cümlesini çok güzel bir şekilde sesletiyor.ama çocuğa ' yüzünü yıkamak' ne demek diye sorduğunuzda çocuk cevap veremiyor.yani, çocuk okuyan biri ama okudğunu anlaamyan biri olarak okur-yazar oluyor.bir nevi; ingilizce bilmeyen ama ingilizce yazılan metinleri okuyan bir erişkin gibi okuyor.işte arkadaşlar sınıf öğretmeninin özel gereksinimli çocuğa öğrettiği okuma-yazma da bu şekilde oluyor.tabi özel eğitim hakkında çok detaylı bir bilgisi olmayan müfettiş ve veli de buna aldanıyor.
23-05-2006
Kürşat ARIKMERT
İşitme Engelliler Öğretmeni

YOLUNUZ AÇIK OLSUN SİZDEN DE ÇOK İYİ BİR EĞİTİMCİ OLACAĞI ORTADA. BİREYLERE FAYDALI OLAN HERKES EĞİTİMCİ OLUYORSA AMİGOLARDA KENDİLERİNCE TAKIMLARINA FAYDALI OLUYOR DEMEK Kİ ONLARDA BİRER EĞİTİMCİ. SİZE BAŞARILAR DİLERİM.
16-05-2006
Tuncay ARAS
Özel Eğitim Öğretmeni

İŞİNİ İYİ YAPAN VE HERHANGİ BİR NEDENLE YOKSUNLUĞU OLAN BİREYLERE FAYDALI OLABİLEN HERKESİN BİRAZ EĞİTİMCİ OLABİLECEĞİNİ KABUL ETMEK GEREKİR.KUSURA BAKMAYIN.AMA KOLAY KOLAY HİÇ BİR YERDE BİREĞİTİMCİYE YANLIŞLIKLADA OLSA SOSYAL HİZMET UZMANI DENEMEZ. ÇÜNKÜ BU SUÇTUR. SADECE EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN MEZUN OLARAK EĞİTİMCİ OLUNMAZ HEPİNİZİN BİLDİĞİ GİBİ EN BASİTİNDE ANNE VE BABA DA EĞİTİMCİDİR,KÖY DE Kİ İMAM DA . YANİ GENELİN YAPTIĞI İŞİ MESLEK OLARAK BENİMSEMENİZ BU İŞİ SAHİPLENEBİLECEĞİNİZ ANLAMINA GELMEZ.
16-05-2006
İbrahim Kürşat ERGÜT
Sosyal Hizmet Uzmanı

Ben ne sınıf öğetmenlerinin nede diğer uzmanların engelli çocukların eğitiminde yararlı olabileceklerini konusuna kesinlikle katılmıyorum.Ama burası Türkiye herkes kendi işinden başka her işi yapıyor.
16-05-2006
Ersan AKARSU
Özel Eğitim Öğretmeni

Psikologlara ne oluyor hiçkimsenin özel eğitim alanını kendi tekeline almak gibi bir gayreti yok ayrıca psikologlar rehber danışmanlar sosyal hizmet uzmanları özel eğtim kurumları açıldıkça kendinize iş alanı sağlayabilceksiniz ve çalışabileceksiniz burada hiçbir öğretmen bu saydığım meslek gruplarının ne işi var diye tepki göstermiyor sizlerde özel eğitimin bir parçasısınız bu bir ekip takım işi onların eleştirdikleri şey çok başka onlar sertefikalı sınıf öğretmenlerinin bu alana girmesine karşılar.Burada psikolog ve yukarıda adı geçen meslek elemanlarına karşı herhangi bir art niyet yok özel eğitimci arkadaşların yazıları sizleri hedef almıyor ayrıca sınıf öğret.ilgili olarak sizlerle aynı düşünceyi paylaşmak zorunda değiller.
06-05-2006
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

ARKADAŞLAR YAZDIKLARINIZ VE SÖYLEDİKLERİNİZ RANT VE ÇIKAR KAVGASINDAN İLERİ GİTMİYOR.LÜTFEN HERKES İŞİNE BAKSIN.HİÇBİR MESLEK ELEMANI BU İŞİ TEK BAŞINA YAPAMAZ HERKESİN ARTILAR VE EKSİLERİ VARDIR.
06-05-2006
Kadir PARLAK
Özel Eğitim Öğretmeni

sadece şunu demek istiyorum ben zihin engelliler öğretmeniyim ve ben üniversitede okurken aile eğitimi isimli derslerimiz vardı. ailelerin yaşadığı bütün evrelerden ve bunların nasıl çözüleceğinden haberdarız bunları laf olsun diye göstermediler. ukalalık olarak algılamayın ama isterseniz size ailelerimle yaptığım çalışmalarımı aktarabilirim biz özel eğitimciler mesleğimizle ilgili her anlamda yeterince donanımlı olarak işimizin başına geçiyoruz. tabikide size ve çelışmalarınıza saygım var ama bizi aşan aile problemleri ile ilgilenmek istiyorsanız kendi ortamınızda yapınız. ayrıca ne güzel demişsiniz herkes görevini yapsın diye ama ben eğitim merkezlerinde görevini yapan psikoloğa rastlamadım yada psikologların görevi değişti artık çocuklara eğitim veriyorlar sanırım.
05-05-2006
Yelda ŞEN
Özel Eğitim Öğretmeni

öncelikle "kimse doğuştan özel eğitimci olduğunu" iddia etmiyor. Ki zaten eğitim de yapılıyor olsa bir psikolog bir psikolog gibi eğitim verir... bir özel eğitimci taklidi yapmaya gerek yok, bunun meraklısı da olduğunu sanmıyorum.

ayrıca biz evine ekmek parası götürmek için özel eğitim merkezlerinden zorla iş ve para dilenen kişiler değiliz. tam tersine kurumlarda aranan uzmanlardanız. Bu ifadeleriniz hiç hoş değil. Bu bir ekip işi diyorsanız bu "acıma içeren" cümleyi kurmamalıydınız.

son olarak siz toz kondurmazsınız ama ben "ışığı söndürüp hadi baba de ışığı açıcam" diyen özel eğitimci de bilirim, "çocuk ve ailelerin ardından hayatımda duymadığım argo sözcükleri kullanan, çocuklara vuran" özel eğitimcileri de...ki bu kişiler Bülbin hocanızın mezun ettiği "eğitimciler" dir (ankara üniv.). Bunun hocalarla bir ilişkisi yoktur kesinlikle, bunu söylemekte ki amacım; o 4 yıllık çok ağır eğitim bazıları için eğitimci olmayı sağlayamıyor. İzlediğiniz shu da belki bu kötü örneklerden olamaz mı?

son olarak ben hiçbir psikolog ve shu larının akademik eğitim vermeye meraklı olduğunu sanmıyorum. Bu kurum sahiplerinin beklentisidir, maalesef bizler de belli bir ortak mesleki yaklaşım sağlanamadığı için bu eğitimleri vermek zorunda kalabiliyoruz. Psikolog forumuna bakarsınız bu konudaki fikirlerimi daha önce yazdığımı görürsünüz.Ancak sizlerin bu konudaki ifade tarzlarınız beni de karşınıza almanıza yol açıyor. bu bir sokak kavgası olmamalı, hatırlatmak isterim..

Açıkçası ben buradaki tepkilerin belki de kurum içinde meslekdaşlarla aranızdaki kişisel sorunlardan kaynaklandığını düşünmeye başladım. Bu nasıl bir öfke...Sanki birer düşmandan bahsediyorsunuz. Bence bu yaklaşımlar ne çocukları, ne sizleri ne de bizleri hiçbir yere götürmez..

09-11-2005
Esra Arda AKBAŞ
Psikolog

eVet arkadaslar acıyorum şu düştüğünüz hallere... sızlere seslenıyorum  4 yılda uzman ve ozel egıtımcı olduklarını ıddıa eden sosyal çalışmacı ve psikolog arkadaslara... evet haklısınız ülkemızın en büyük sorunlarından biri işsizlik... ne acı kı sızde evınıze ekmek götürme derdındesınız...  ama devlette kadro yok,  özelde iş yok... neyse ya nasıl olsa bir sürü özel eğitim merkezi var , kimse de adam gibi denetlemiyo buraları ,neolucak ya sızde öğretmenlik yaparsınız... hatta bu konuda iyi olduğunuzada kendınızı inandırırsınız... haddim degıl demicem evet benım işimi yaptığınızı iddia ediyorsanız  haddim olarak bu konuda genelleme yapıcam... psıkologlar ve sosyal çalışmacı arkadaşlar öğretmen değiller... ve BİREYSEL DERSLERE ÖĞRETMEN OLARAK GIREMEZLER... (sınıf öğretmenlerini ve cocuk gelısımcılerı ayrı tutuyorum çünkü onlar eğitimci ve onları bu konuda başarılı buluyorum özellıkle sınıf öğretmenlerini kaynaştırma öğrencilerinde, cocuk gelışımcileri de erken eğitimde )....sosyal calismaci arkadaslar akademik beceriler ve  kavram ogretimi degilde ,yapmalari gereken sosyal beceri ogretimini yapsalar  egitimciler olarak isyan etmiyecegiz....maalesef ülkemizde ki denetleme ve teftiş mekanizması tam çalışmadığı için derslere gırıyorsunuz.. yazık o çocuklara ...çok vahim durumunuz ya.. sız ekıbın bı parcasısınız evet ama sız egıtımcı degılsınız arkadaşlar bunu kafanıza sokun..  ben  psıkolog degılım, ben sosyal calısmacı degılım, ben fızyoterapıst degılım, ben fızık tedavı uzmanı degılım ve hıc bırının ısını yapamam... ben öğretmenım ya... halada iyi bir öğretmen olmak için çabalıyorum.... sız de oğretmen degılsınız , ülkemızde kı vahım şartlarda bu işi illegal yapıyorsunuz, tamam ama bari bu işin eğitimini almış insanlara saygı duyun ya... ne dır bu  kedi eremediği ciğere pis der muhabbeti... ya madem bu kadar çok meraklıydınız bu konuda ahkam kesmeye  neden gidip bir özel eğitim fakültesi okumadınız..  yeterkı ısteyın, gercı dersler cok ağır 4 yıl  sıze 40 yıl gıbı cok uzun gelıcek sıze  ama  olsun be arkadaslar, canınızı dişinize takın okuyun bı fakulte daha.. olmadı bu alanda master yapın.. ozaman gelın bu konuda ahkam kesın.. ne acı ki bende çok şahit oldum bır sosyal çalışmacı arkadaşın bireysel dersını ızlemeye... valla evlere şenlikti...bizim unıv dekı hocalar gorse, ozellık le syn bülbin hoca yüzyıllar boyu o okulu bıtıremezdı.. öğrenciyide düşünen kım  var ki.. olsun ya arkadaşlar öğrenciye ne olursa olsun, sizin her ay maaşınız var ya o yeter size.. Vicdan yapmaya ne gerek var dimi... şimdi konuşun daha ozellıklede sosyal hızmet uzmanı olduğunu ıddıa eden VOLKAN AKTAŞ bey... konuş VOLKAN BEY konuşşş , bu konudaki komplekslerını kus..ÇOK ACI ÇOKKK... BIZIM ÜLKEMIZDE ÖZÜRLÜ INSANLARA VERILEN DEGER BU KADAR İŞTE...MEYDAN BOŞ NASIL OLSA.. HADI BAKALIM KOLAY GELSIN DOĞUŞTAN OZEL EGTIMCI OLDUĞUNU IDDIA EDEN SOZDE UZMAN SOSYAL CALISMACI VE PSIKOLOG ARKADAŞLAR... ( yalnız bir gün üşenmeyip sosyal hızmetler yüksek okuluna , psıkolojı ve RPD bölümlerindeki hocalara gidip ,siz bu okulda öğrencilerinize  mezun olunca özel eğitim öğretmenliği  dıploması mı verıyorsunuz ,ya da gidin özel rehabilitasyon merkezlerınde bireysel eğitim verın, hatta bırde utanmadan bu konuda ahkam kesin, bu konuda eğitim almış kişileri aşağılayın mı diyorsunuz... dıye sorucam.. bunu yapıcam haberiniz olsun..az çok hocalarınızında yüz ıfadelerını ve verıceklerı cevapları tahmın edebılıyorum ama hadi neyse bakalım...)

08-11-2005
Asuman BALABAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

siz iki kat övgüyü hakediyorsunuz anlayışınız müthiş aman kendinize dikkat edin fazla tartışmayın durumunuz bozulur.ben bir ara gene pekiştiririm sizi olur mu .
07-11-2005
Ali ATACAN
Sınıf Öğretmeni

evet ali bey bu durum böyle biline....artık tartışcak bi durum yok sanırım.zaten SHU lar m.e.b okullarında çalışmıcak ya....sorunum yok:)söylediklerinizin hepsi doğru...HARİKA BİR ŞEKİLDE PEKİŞTİRMİŞSİNİZ:)

04-11-2005
Yusuf Kadri KAHRAMAN
Özel Eğitim Öğretmeni

arkadaşlar özel eğitimciler müthiştirler onlar süperdir ağır mentallere okuma yazma öğretirler onların sorun davranışlarını sıfırlarlar davranış değiştirme derslerini üniversitede sadece onlar alırlar parayla hiç işleri olmazlar otistiklerle downlularla onlardan başka kimse çalışamaz onlar her yere yetişirler onlar var iken ne shu ya ne çocuk gelişimciye ne sınıf öğretmenine ne psikoloğa ihtiyaç vardır onun için kapatın bütün bölümleri yaşasın özel eğitimciler en büyük sizsiniz kusura bakmayın kıymetiniz anlaşılmıyor size devletten üstün hizmet madalyası verilmeli YAŞASIN ÖZEL EĞİTİMCİLER
30-10-2005
Ali ATACAN
Sınıf Öğretmeni

Yusuf bey, bahsettiğiniz davranışlar tek bir SHU arkadaşa aittir, bunu herbirine genelleyemezsiniz. Her mesleğin iyi ve kötüsü bir şekilde alanda çalışıyor işte. Ama bunu tüm SHU larının yaklaşımı gibi kesinlikle düşünmemek gerekir. Bahsettiğiniz ahlaksızlıklar da maalesef bazı kurum sahiplerinin kullandığı yöntemler...Ki bu kurum sahipleri arasında hepimizin mesleğinden olanlar var. Bu mesleki bişey değil, bu kişinin ahlaki seçimi. Keşke hepsi temizlense, ama bu temizlenecekler SHU ları değil, yukarıda bahsettiğiniz ahlaksızlıkları yapan psikolog, SHU, özel eğitim ve çocuk gelişim öğretmenleridir. Yani mesleği ne olursa olsun bunları yapan kişlerdir.

29-10-2005
Esra Arda AKBAŞ
Psikolog

SAYIN HOCALARIM :

sınıf öğretmenlerine verilen imza yetkisi 2 yıl içinde mi yoksa 3 yıl içinde mi gerçekleşiyor buna dayanarak bir sorum daha var sınıf öğretmenleri imza atarken  3 yıl sonunda hangi uzman statüsünde atıyorlar bilen hocalarımın paylaşması ricasıyla ayrıca imza yetkisi için  özel eğitimde 3 yıl ve eğitim fakültesi sınıf öğretmenliği çıkışı yetiyor mu yeni yönetmelikte şimdiden teşekkürler

29-10-2005
Can KÖNİ
Sınıf Öğretmeni

sevgili arkadaşlar;

bu sıkıcı yazışmlardan uzak kalmak en makbulü ancak hani nacizane bizde yazalım bişeyler.

hatayda yaşanan bir olay bu.  ismi önemli olmayan bir SHU arkadaşınız, okuundan öğrenci ayrılma talebinde bulununca şunları söylüyor.

-gittiniz okulda eğitimci yok.(özel eğitimci,psikolog,çocuk gelişim uzmanı,fisyoterapist ve 8 yıl müdürlük yapmış müdürümüz var)

özel eğitimciler biz SHU ların bildiğin yarısını biliyor.( bu na cvp olarak fakültede aldığımız dersleri karşılaştırmak istiyorum)

-özel eğitimcilerin amacı çocuklarınızı sömürmek ve para kazanmak.(kurumda mali işleri SHU mu yoksa özel eğitimci mi bilir?SÇEK'e bağlı kurumlarda müdür kim? ayrıca yüksek maaşı kim alıyor?)

-çocunuz bu burda çok yol katetti,oraya giderseniz çocuğunuz geri kalacask ve değerlendirmesi en az 2 ay sürecek. ( veli; söyleyen kişinin okulunun hiçbir zaman BEP leri göstermediğini,ilerleme raporu çıkartmadıığını ve hiç bir dersi izletmediğini ve ayrıca göz kontağı kuramayan ve hatta yerinde oturma davranışı 12 dak. kadar olan öğrenciye ki bu öğrenci kalemi kurallı tutamıyor,fiş verildiğini söylüyor.)

olay bununlada kalmıyor veliden alınan vekaletnameyi geri alabilmek için veliyi süründürüyor.

artık eleştirmiyorum,kınamıyorum nede olsa ÇOCUK BAKIM EVLERİNDE OLAN OLAYLAR söz bırakmıyor. hadi deyin ki oralar bize bağlı değil vs.

konuşcak laf yok sanırım...

ya içinizden bu PARA CANAVARLARINI,

DERSTE MAKYAJ YAPAN UZMANLARINIZI,

ÖZEL EĞİTİM ALANINDA KENDİNİ GELİŞTİRMEYEN CAHİLLERİNİZİ,

VELİYLE KONUŞTUKTAN SONRA ODASINA ÇIKIP MANYAK KADIN YADA ADAM DİYE ARKASINDAN HAKERET EDEBİLEN AHLAKSIZ İNSANLARI,

VE ÖLMÜŞ ÇOCUKLARI DAHİ OKULUNA YAZDIRABİLEN GÖZÜ DÖNMÜŞ SAPIKLARI

temizleyin yada kurumlarınıza geri dönün...işini iyi yapana kimse bişey diyemez,ancak saydıklarıma kimsenin itirazı olmaz sanırım...

size kendi adıma söz veririm ki bu saydıklarımı yapan bir özel eğitimci görürsem anında aşağılayacağım ve deşifre edeceğim.

hepinize saygılar...

BOL KAZANÇLAR SEVGİLİ S.H.U ARKADAŞLAR....

28-10-2005
Yusuf Kadri KAHRAMAN
Özel Eğitim Öğretmeni

arkadaşlar konu özel eğitimde yeni yönetmelik di galiba arkadaşlar niye meslek grupları olarak birbirinizi çekemiyorsunuz gerçek anlamda özel eğitim kurumlarında tüm çalışanlara ihtiyaç olduğunu bildiğiniz halde sallıyorsunuz. acaba hanginiz bulunduğunuz kurumlarda karşı karşya geldiğiniz( özellikle size söylüyorum özel eğitimciler ) psikolog,sınıf öğretmeni,çocuk gelişimci veya sosyal hizmet uzmanına siz bize lazım değilsiniz diyorsunuz özel eğitimci arkadaşlar diğer meslek gruplarını katledecekler herhalde sadece buraya yazı yazanlardan bahsediyorum ve genelleme yapmak istemiyorum çünkü tüm özel eğitimci arkadaşların böyle olmadığını biliyorum.tutturmuşsunuz bir sertifika arkadaşlar boşverin siz işinizi iyi yapıyorsanız zaten o sertifikalı öğretmenlerin yerine geçersiniz ancak bu konudan mağddur sadece siz değilsiniz unutmayın ki bundan 6 sene önce bırakın eğitimi para karşılığı ve 4 senelik dersleri 3 ayda vererek herkesi öğretmen yaptılar hala 6 aylık yüksek lisans  eğitimi ile (ne kadar eğitim ise  formasyon veriyorlar  sizce bu doğru ama 1 aylık kurs yanlış dimi özel eğitimci arkadaşlar kimse kendini nimetten saymasın sizin yaptığınız işi eğer diğer meslek grupları yapmıyor olsa onları kimse orda tutmaz bu arada bir öğretmen olarak 4 yıllıkı eğitim artı 3 yillık özel eğitim deneyimi ile grupta ve bireysel olarak acaba birşeyler öğretir mi bana siz onu da yetersiz görürsünüz arkadaşlar umarım özel eğitimci arkadaşlar burda konuştukları kadar yüreklidirlerde bunları çalıştıkları kurumlarda diğer meslek elemanlarıyla aynen burda savundukları gibi tartışıyorlardır  özel eğitim kurumlarında çalışan tüm MESLEK GRUPLARINA kolay gelsin  başarılar dilerim arkadaşlar.
28-10-2005
Can KÖNİ
Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

İş Arayanlar

iş arayan 633 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Can B.
Psikolog

Dün

Nimet C.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Merve D.
Fizyoterapist

Dün

Selma H.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Dün

Merve N. Ş.
Uzman Öğretici

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.