Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

özel özel eğitim kurumlarında seans sayısı

özel eğitim okullarında özel eğitim öğretmenleri stajerlik döneminde 30 saat imza atmakta, peki stajerlik kalktıktan sonra toplam kaç saat atabilmektedir?
bilgisi olan arkadaşların dikkatine...

teşekkürler.....
19-02-2008
Nazif ÖZKAN
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
4 Yanıt
temel hazırlayıcı ve uygulama eğitim bittikten sonra yani bir yıl dolduktan sonra özel eğitim okullarında özel eğitim öğretmenleri 40 seansa imza atabiliyor... fakat arkadaşlar kimi okullarda stajerlik döneminde aylık ders karşılığı 18,ders saati ücreti karşılığı 12 olmak üzere 30 seansa imza atmaktadırlar... iptal olan genelgede ise zorunlu personel koşullarını taşıyan ve herhangi bir kurumda çalışmayanlara bu kurumlarında ders saati ücretli olarak öğretmenlere 30 seans, diğer zorunlu personele(ek-2'de) 40 seans demektedir.... yani özel eğitim öğretmeni yada sertifiklı sınıf öğretmeni toplam 30 seansa imza atbilmektedir..
20-02-2008
Nazif ÖZKAN
Özel Eğitim Öğretmeni

Yazınızda sanırım gözünüzden kaçan bariz bir hata var.Kurum müdürleri haftada 6 saat maaş,6 saat ders ücreti karşılığında imza atabilirler.Ancak bu cumartesi dahil haftada 6 gün çalışanlar için geçerlidir.Çünkü kurum veya okul müdürleri günde 2 saatten fazla derse giremezler.Yani cumartesi günleri çalışılmayan kurumlarda haftalık ancak 10 saat imza atabilirler.
20-02-2008
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

temel eğitim ve hazırlayıcı eğitim programı bittikten yani ilk stajyerlik işlemine başladıktan 45 gün sonra 20 saate imza atabiliyoruz. bir yılın sonunda milli eğitimden gelen yazı üzerine stajyerlik işlemleri bitmiştir yazısıyla 40 saate imza atabiliyoruz. bunun 20 saati maaş karşılığı olurken 20 saati ise ders ücreti karşılığı olmakta. ayrıca tüm zorunlu personel için durum böyle. yani pdr cilerde, çocuk gelişimcilerde yada okul öncesi öğretmenlerinde durum değişmiyor.
20-02-2008
Nesim TEPE
Özel Eğitim Öğretmeni

STAJERLİK KALKTIĞINDA DA 30 SAAT PDR, PSİKOLOĞ 40 SAAT OKUL MÜDÜRÜ 8 SAAT
19-02-2008
Cengiz DEDE
Usta Öğretici

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

İş Arayanlar

iş arayan 964 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Aysu P.
Psikolog

Dün

Esra Ü.
Uzman Öğretici

Dün

Gamze Y.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Zeynep D.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Dün

Kahraman A.
Sosyolog