Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

özel eğitimde yapılan işler, birkaç kurumda çalışabilir miyiz?

Kısa bir süredir özel eğitimde çalışıyorum. Başlarken aile görüşmeleri yapacağım söylendi ancak gün içinde birkaç görüşme yapabildiğimden (onlardan kaynaklanan bir şekilde) üzerime bir sürü evrak işi yığıldı. Bunları yapmanın benim işim olduğunu söylediler. Siz de böyle bir sorun yaşıyor musunuz? İki senelik sözleşme imzaladım (noter onaylı vs. değil) ve istifa etmem durumunda nasıl bir yaptırımla karşılaşabileceğimi bilmiyorum. iki aylık bir istifa hakkı varmış sanırım, iki ayı da geçti.. bir de bir huzurevinden haftada bir gün çalışma koşuluyla bir teklif var. bir kurumda çalışırken başka kurumlarda da (özel eğitim vd.) belli günler çalışma hakkımız var mı? Bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.
30-09-2007
Ilgın DÜZEN
Psikolog
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
9 Yanıt
arkadaşım, eğer sana yol vermiyolarsa haftada 1 gün işe gitme, veya maaştan olmamak için rapor al (raporu abartabilirsin) senin hasta olmadığını çaksınlar ama, velilerle tartış (ki bu en etkili yoldur çünkü velileri bizden daha kıymetli görüyorlar), kimsenin seni bu kadar zor durumda bırakmaya hakkı yok, bu saydığım şeyler pek hoş değil ama ihbarlı istifayı verdikten sonra kimse senin önüne geçemez, yok bu adamlar çakallık yaptı da örneğin: 1 ay önceden belirtmek gerekiyor yerine 1 yıl falan yazdılarsa bilmem. hiç olmadı dediklerimi yap sen. ALLAH yardımcın olsun.
16-10-2007
Aytaç KINIK
Psikolog

Merhabalar Duygu Hanım teşekkür ederim.. Dosya işleri yapmaktan çocuklarla görüşmeye fırsat olmadığı için çocuklar için bi sorun olacağını sanmıyorum. Sözleşmede tazminata ilişkin bi ibare var maalesef.. her kurum birbiriyle bir değil sanırım, zor durumdayım ve benden daha deneyimli meslekdaşlarımdan yardım bekliyorum..
13-10-2007
Ilgın DÜZEN
Psikolog

Merhaba, Sanırım eski ik'cı yeni özel eğitimci biri olarak buradaki bazı bişeyleri düzeltmek gerekiyor. Bir çalışan, bir sözleşmeyi ihbar önellerine bağlı kaldığı sürece istediği zaman feshedebilir. Eğer sözleşmede, süre öncesinde feshedilmesi halinde şu kadar tazminat ödemekle yükümlü olduğunuza dair bi ibare yoksa, yasal olarak istediğiniz zaman feshedebilirsiniz. İhbar süresi dediğimiz, istifa dilekçesine : "şu tarihten itibaren şu ünvanla görev yaptığım kurumunuzdan, (atıyorum) 01.11.2007 tarihinden itibaren kendi isteğimle ayrılmak istemekteyim." şeklinde bir dilekçe yazarsanız ihbar süresini tanımış olursunuz Hem zaten, hemen çıkıp gitmek mesleki etiğe pek yakışık almaz, çocuklar için de iyi olmaz. Ayrıca, bu tür kurumlarda, MEB'in yaptırımları olan bazı belgeler var..Ve bunlarla hepimiz uğraşıyoruz. Ama bence olması gereken de bu zaten.. Benim öğrencimi, başka kim değerlendirebilir ki zaten başka ? İyi çalışmalar
12-10-2007
Duygu SEMİZ
Psikolog

ihbarlı istifayı nereye yapıyoruz kurum müdürü dışında bir yere bildirmek gerekiyor mu? Teşekkür ederim...
12-10-2007
Ilgın DÜZEN
Psikolog

işten çıkmaya kararlıysan ssk ya bağlıysan tazminat .. gibi bi sorunla karşılaşmak istemiyorsan ihbarlı istifa denen şeyi yapmalısın yani en az bir ay önceden istifa dilekçeni vermelisin Tuncay Beyin söylediği gibi psikolog olarak gelişmiyoruz Ben de özel eğitimde çalışıyorum ve bazen kendimi yardımcı abla gibi görüyorum ingilizce ödevine yardım ettiğim öğrenci bile var gerisini düşünün artık...
08-10-2007
Esra Meray ÖZKAN
Psikolog

Teşekkür ederim Tuncay Bey, biraz içim rahatladı. Asgari ücret görünüyor sanırım ama maaş bordrosu gibi bi kağıda imza atmadım hiç.. maaş faturası da almadım. Bu ne anlama geliyor? Kurumda full-time gözüküp gözükmediğimi bilmiyorum ama şu anda tek psikolog benim.
05-10-2007
Ilgın DÜZEN
Psikolog

Eğer kurumda full-time gözükmüyorsan istediğin yerde ve sayıda çalışa bilirsin bunun senin şu andaki kurumunla bir alakası yok.. Özellikke maaş faturalarını iyi sakla. Senin şözleşmeden korktuğundan daha çok Kurumlar Maliyeden korkar. birde arkadaşım sana çok önemli bir tavsiye iki yılını daha çok para alaçağım diye geri dönüşü olmayan mesleki-ketumlukla karşı karşıya kalma. Türkiyedeki rehabilitasyonlarda iyi bir Psikolog olarak değil İyi bir Özel Eğitimci olursun . Başarılar syn. Düzen Psk. Tuncay TIĞCI
05-10-2007
Tuncay TIĞCI
Psikolog

Degerli meslektaşım evet emin ol ki rehabilitasyon kurumlarında çalışan bütün arkadaşlarımızın bu tip veya buna benzer sorunları vardır hemen hepen bütün çalışanların . bir örnek verecek olursam bütün Psikologların başına gelen özürlü cocukla derse girmek gibi. Burada unutmaman gereken şu konu var eğer noter onayı ve sözleşmenin bütün sayfalarında imzan ve son sayfada madde sayı ve içeriği yoksa bu geçerli bir sözleşme değildir. Bir diğer bir husus sana muhtemelen maaş bodrosu vermiyorlar veriyorlarsada seni asgari üçretli gösteriyorlar (asgari ücretle calışmamana rağmen). hiçbir zaman gercek maaşını belirtmeyen bir bodroya imza atma. Yani senin elinde büyük bir Mali kozun var. Ve Şunu unutmamanız gerekir ki; herhangi bir maddeyi bile herhangi bir taraf yerine getirmesse (maaşların ödenme günü veya maaşı zamanında alamama) bu senin istifan için yeterlidir.
05-10-2007
Tuncay TIĞCI
Psikolog

arkadaşlar yazdığım şeyi kısaltayım 3 tane sorum var: 1. Evrak işleri yapan psikolog var mı? 2. Bir kurumda çalışırken başka günler başka bir kurumda çalışabilir miyiz? 3. İstifa etmemiz durumunda ne gibi bir yaptırımla karşılaşırız?
05-10-2007
Ilgın DÜZEN
Psikolog

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.