Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

özel eğitimde psikolog imza atabiliyormu????????

özel eğitimde psikolog imza atabiliyormu????????
08-07-2007
Belirtilmemiş
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
8 Yanıt
Yaşadığınız sıkıntıyı bir yazı ile yani Bağlı bulunduğunuz M.E. İl müdürlüğüne Çalıştırmakta olduğunuz ya da olcağınız psikologun diploma ve kimlik bilgilerini de içinde barındıran bir dilekçe ile görüş sorun. Onlar bunu cevaplamak zorundalar. 15 gün içinde. Görün bakın cevap olumlu çıkacak. Eğer çıkmazsa ME. İl. Müd. verdiği cevabı ek göstererek Özel Eğitim Kurumları Daire Başkanlığına, sanırım genel müdürlüğüne, başvuruda bulunun. Cevap olumlu olacaktır. Çünkü Ben 8 yıldır bu alanda çalışıyorum ve her ay 160 saatte imza atıyorum. Sorun çıkmadı.
10-07-2007
Avşar ARDIÇ
Psikolog

rıdvan bey zorunlu personelin imza atamama gibi durumu olabilirmi,yani ordaki mebin tavrı çok yanlış neden böyle birşey demişler anlamadım.tahminimce özel eğitim konusunda pek bilgileri yok,ama imza yetkimiz var merak etmeyin.
10-07-2007
Volkan DEDE
Psikolog

Rıdvan bey, psikolog imzası olmadan meb size ödeme yapıyor mu?
09-07-2007
Gülüm BACANAK
Psikolog

tamam zorunlu personel ama imza atamaz deniliyo meb tarafından bize. bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varmı bize
09-07-2007
Belirtilmemiş

g) Bedensel engellilerin eğitimi için zorunlu personel; 1) Özel eğitim sınıf öğretmeni, 2) Rehber öğretmen veya psikolog, 3) Fizyoterapist, 4) Okul öncesi öğretmeni/ Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni veya uzmanı, h) Görme engelli bireylerin eğitimi için zorunlu personel; 1) Özel eğitim sınıf öğretmeni, 2) Rehber öğretmen veya psikolog, 3) Okul öncesi öğretmeni/ Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni veya uzmanı, i) Zorunlu olmayıp isteğe bağlı personel; 1) Branş öğretmenleri (müzik, resim, beden eğitimi, iş ve teknik eğitimi), 2) Uzman ve usta öğretici, 3) Odyolog veya eğitim odyoloğu, 4) İşitme-konuşma terapisti, 5) Okul öncesi eğitimi öğretmeni, 6) Fizyoterapist meb sitesinde aratırsanız bulursunuz bu kanunu.psikolog zorunlu elemanlar arasındadır.rehber öğretmen veya psikolog olarak geçer..saygılarımla..
09-07-2007
Volkan DEDE
Psikolog

Millî Eğitim Bakanlığı Özel, Özel Eğitim Kursları Yönetmeliği 2.BÖLÜM Kurum Personeli Görev, Yetki ve Sorumlulukları Kursta görevlendirilecek personel Madde 6- Kursta; a) Müdür, b) Müdür yardımcısı (Kontenjanı 150 kursiyerden fazla olan kurslarda zorunlu), c) Gerekli koşullar oluşturulduğunda, genel müdür ve genel müdür yardımcısı, d) Zihinsel engelliler eğitimi için zorunlu personel; 1) Özel eğitim sınıf öğretmeni, 2) Rehber öğretmen veya psikolog, 3) Okul öncesi öğretmeni/ Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni veya uzmanı, e) Otistik bireylerin eğitimi için zorunlu personel; 1) Özel eğitim sınıf öğretmeni, 2) Rehber öğretmen veya psikolog, 3) Okul öncesi öğretmeni/ Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni veya uzmanı,
09-07-2007
Volkan DEDE
Psikolog

meb in bize psikolog imza atamaz sözünü neyle çürütebiliriz. kaynağınız varmı?
09-07-2007
Belirtilmemiş

evet, adaylık döneminde haftada 20 seansa, asaleti onaylanınca da haftada 40 seansa imza atabilir.
09-07-2007
Doğan YILMAZ
Psikolog

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

İş Arayanlar

iş arayan 584 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Sümeyye Ç.
Sosyal Hizmetler

Bugün

Songül K.
Psikolog

Dün

Esra C.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Dün

Ahsen K.
Özel Eğitim Öğretmeni

Dün

Selin A.
Ergoterapist