Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

özel eğitim sınıfında çalışan öğretmenlerin sorunlurı

merhaba arkadaşlar ben 4 yıldır özel eğitim sınıfındayım. bu yıl yeni bir okuldayım 2 öğretmeniz ve 4 öğrencimiz var. Tüm öğretmenler ve idare öğrenci sayımız az diye bize okulun ortak malı muamelesi yapıyor. derse gelmeyen ve izin alan öğretmenlerin yerine derse girmemizi istiyorlar ve öğretmenlerde sık sık izin alıyor..Bu durum iyice sıktı beni. Bir de raporsuz sorunlu bir öğrenciyi verecekler bize öğrenci sayımız az diye.. Raporsuz öğrenci idarenin insiyatifiyle(Bize söylenen bu) özel eğitim sınıfına gönderilebilir mi?bir akıl verin ben nasıl teki göstermeliyim.?

07-01-2011
Fatma ÖZKAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
11 Yanıt
Özel eğitim sınıfındaki öğretmene nöbet dahi verilemez. Bu uygulama yanlış.
26-05-2011
Halil POLAT
Sınıf Öğretmeni

arkadaşlar ben sertifika almadan önce kurumla sözleşme imzaladım ama kendi aramda gerçek sözleşme değil. müdür geri dönüşte anlaşırsak çalışırsın bunun geçerliliği yok dedi, şimdi sertifikamı aldım çalışmak zorundasın diyo, taşınmam gerekiyo başka şehire, milli eğitim geçerliliği yok dedi adam hala işlemlerinizi başlatıcam, çalışcaksın diyo, kendileri başlatabiliyo mu öyle yaa :( ne yapcam
11-05-2011
Hicran İÇER
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Özel eğitim sınıfı öğretmenleri yedel lastik değildir...Bir öğrenci de olsa on öğrenci de olsa farketmez. o sınıftaki öğretmeni kimse alıp başka sınıfa veremez. Bu kanunen suçtur. diğer öğretmenlerin dediklerine bakmayın biraz kıskançlık seziliyor. Benim çalıştığım okulda böyle birşey yok. 16 yıldır okuldaki her öğretmen banaelinden gelen yardımı eksik etmez istisnalar hariç. Sakın ola ki raporu olmayan öğrenciyi sınıfınıza almayın. Öğrenciye birşey olur suçlu siz olursunuz. Okul müdürü veya başkası sizin sınıfınıza öğrenci veremez.Özel eğitim sınıflarına öğrenciyi RAM verir bu da e okul ekrenında görünür. Saygı ve salamlar...

10-05-2011
Şenol KÜÇÜKYILDIZ
Özel Eğitim Öğretmeni

ben de üç yıldır özel eğitim sınıfı okutuyorum.Bu sınıfa başladığım yıl sınıfta 13 öğrenci vardı ve sadece sekizi kayıtlıydı. diğerleri de başka sınıflarda kayıtlı kaynaştırma öğrencileri. senenin başında sınıfıma kayıtlı olmayan öğrencileri sınıfımdan çıkardım idareye de tavrımı net olarak bildirdim. ısrar ederlerse bu işin peşini bırakmayacağımı söyledim. bugün sekiz kayıtlı öğrencim var. Boş derslere girme konusunda da kesinlikle diretin kimse zorlayamaz yok böyle bir hakları. beni de zorladılar ama olmaz dedm. bizleri eğitimli bakıcı zannediyorlar ama buına izin vermeyelim.
25-04-2011
Hülya FGHJKÖ
Diğer

mesut bey gerçekten siz taviz vermiyormusunuz çoooooooook merak ettim
15-04-2011
Senem DOGAN
İşitme Engelliler Öğretmeni

KOLAY GELSİN ARKADAŞLAR TAVRINIZI NET KOYUN..........AÇIN YÖNETMELİKLERİ..........KİMSE DIN DİYEMEZ.......TAVİZ VERMEYİN....SLM.
13-04-2011
Mesut YILMAZ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

demekki yanlız ben yaşamıyomuşum bu sorunları açıkçası biraz rahatladım.. aynı zamanda da üzüldüm gerçekten özel eğitimde kat etmemiz gereken çok uzun bir yol var. hepimize Allah kolaylık ve sabır versin..
08-04-2011
Fatma ÖZKAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

benimde 5 öğrencim var. bana sürekli "zaten şu kadar ek ders alıyorsunuz, 5 tanecik öğrenciniz var, aldığınız paranın hakkını verin vicdanınız rahat mı" tarzında konuşuyorlar. sinir oluyorum. ki çok da gayretliyim öğrencilerim için. yani vicdanım rahat fazlasıyla. ama idare beni fıtık edio, tüm hevesimi gayretimi yerle bir ediyo böle saçma saçma konuşup...
23-01-2011
Deniz DENİZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sayın meslektaşım,ben 4 aydır meb de ilköğretim okulunda özel eğtim sınıfında çalışıyorum.Sözüm meclisten dışarı sınıf öğrt. arkadaşlar ellerinden gelse sınıflarındaki tüm kaynaştırma öğrencilerini benim sınıfa göndercekler.Bende bir öğrenci var tam sizlik gibi muhabbetler dönüyor.Branşınızın arkasında durun.Sizin için doğru olan neyse onu yapın.Bu ülkede eğitimciler bile engelli çocuğa 1 metre uzaktan bakıyor.Özel eğitimle ilgili aşılması gereken çoook uzun yollar var daha.Önce beyinlerdeki düşünceleri değiştirmeliyiz engelli çocuğa ve özel eğitime karşı.
15-01-2011
Pınar KAYA
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Merhabalar Fatma Hn.! Eğer MEB'na bağlı bir okulda çalışıyorsanız ve öğrencilerinizin en az biri raporunda belirtilmek şartıyla otizmli ise 4 öğrenci ve 2 öğretmen bunun en az biri zihinsel eng. öğretmeni olmak üzere çalışma şartları oluşturulur. Sınıfa öğrenci kaydı ancak RAM'ın yönlendirmesi ve yerleştirmesi ile mümkündür. Sınıfınızın açılış onayına ve diğer öğrencilerinizin yerleştirme raporlarına bakınız, yaksa almalarını sağlayınız, hiç kimse RAM yerleştirmesi olmadan sınıfa öğrenci kaydı yapamaz, suçtur. Sizin göreviniz boş derslere girmek, okuma yazma öğrenemeyenlere destek vermek ve nöbet tutmak değildir. Ancak boş dersleri doldurmak idarenin insiyatifindedir. Aynı durumu ben de yaşıyorum ancak tavrım net, siz de mesleğinizi iyi anlatın, çalışmak isteyen buyursun gelsin sizin sınıfa! Saygılar..
11-01-2011
Mehmet KARA
İşitme Engelliler Öğretmeni

Öğrenciyi almazsınız ama, netice de patron-çalışan ilişkisi var. sözleşme dahilinde işinize son verebilir. ya da siz istifanızı basarsınız onların yüklenmemesine müsaade etmemek için. en azından söylersiniz işi bırakırım diye. Alma zorunluluğunuz yoktur, ders programı haricinde. (bildiğiniz üzere) umarım faydalı olmustur.
07-01-2011
Ökkeş ORHAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

EÇOP'ta MEBBİS Yıl Sonu Değerlendirme İşlemlerini (RAM Evrakları Gönderim) Hızlıca Yapın!

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...