Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

özel eğitim sertifikası

Ben sınıf öğretmenliğinden yeni mezun oldum.Özel rehabilitasyon merkezlerinde çalışmak için Milli Eğitimin düzenlediği kurslara katılabiliyormuyum.Bi de hangi dönemde açıldığı hakkında bilgisi olanlar varmı acaba...
17-08-2006
Beyza ÖZBİLDİRİCİ
Sınıf Öğretmeni
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
180 Yanıt
hocam meb de arayıp görüştüğünüz birimi yazarmısınız ?
28-10-2007
Mehmet YILMAZ
Özel Eğitim Öğretmeni

evet arkadaşım umutlanıyoruz tabiki ama senin yazdıklarınla umutsuzluğa kapılmadım değil.ama işte anlamadığım bana niye net böyle cevap vermediler.2 3 kez aradım ve hep ocağı bekleyin cevabını aldım o nedenlede inandırıyor insan kendini
27-10-2007
Oral SEN
Sınıf Öğretmeni

oral kardeş o kadar inandırmışsın ki kendini umarım açılır bu kurs çok istemek başarıyıda getirir bundan eminim ama benimn arkadaşlarım da ankarada özel öğretim kurumşları genel müdürlüğüne sürekli gidip gelip soruyorlar bu konuyu aldıkları cevap hep aynı "yeter artık gelmeyin defalarca sormayın artık böyle bir uygulama olmayacak personel eksikliği giderildi açılan dava ve özel eğitimcilerin tepkileri var" deniyor umarım açılır ne diyim ama sınıf öğretmenlerine kendi branşlarında çalışmaları konusunda çok haksızlık ediliyor ben biliyorum bi sürü ilköğretim okulu öğretmen bekliyor ama meb sınırlı sayıda sınıf öğretmeni alıyor bence bu konuda meb e baskı uygulanmalı meb in yaptığı haksızlık gerekmediği halde diyanet işlerine memur oldı binlerce onlara maliye bakanlığı kaynak ayırdı ama çok gerek olduğu halde sınıf öğretmenlerimize bu kaynak ayrılmıyor bence bu konuda birşeyler yapılmalı
27-10-2007
Mehmet YILMAZ
Özel Eğitim Öğretmeni

ama anlamadığım şu kasımda demişsin de adamlar neden ocakta dedi.yani açılıp açılmamasında bi sorun yok açılacak elbet fakat tarihini bilmemek yoruyor insanı.mayısta açılcaksa askere gider gelirdik ondan yani.kasım demişsiniz ilginç kurumda kasım dedi hizmetiçi eğitim ocak dedi:))
25-10-2007
Oral SEN
Sınıf Öğretmeni

umudunun olması güzel ama genelde faliyet planları kasımda açıklanıyor çıktı çıktı çıkmadı vala bekyelecen daha çok nisan mayısı
24-10-2007
Fahrettin YILMAZ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

arkadaş zaten 2007 de açılması imkansızdı.2008 de olacağı kesindi.şimdi tavuk ambar olayının ne alakası var bu konuyla a yurdum insanı..bu arada sınıfçı arkadaşlar ocak ayında tarih bellii oluyor bilginize
20-10-2007
Oral SEN
Sınıf Öğretmeni

aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış şimdi de 2008 mi çıktı hayırlısı olsun bakalım
20-10-2007
Mehmet YILMAZ
Özel Eğitim Öğretmeni

arkadaşlar maile bugün meb den cevap geldi.2007 yılı içerisindekurs yokmuş.2008 ocaktan sonra takip edebilirsiniz demişler.demek oluyor ki ocak ayından sonra kurs açılacak fakat tam tarih bellideğil.
17-10-2007
Oral SEN
Sınıf Öğretmeni

güzel bir cevap yazmıştım ya sana yakışır.baktım ki bana yakışmıyor sildim.allah selamet versin sana.biraz da akıl,fikir ve güzel ahlak!
17-10-2007
Bekir UĞURLU
Sınıf Öğretmeni

ona bakacak olursanız üniversite meZUNLARIDA ÜCRETLİ ÖĞRETMNELİK İÇİN BAŞVURbiliyor makine mühendisliği yada elktrk elektrnik müh bir bölümden mezun olan birine ücretli öğretmnelik çıkıyor gidip yapıyor ben çok şaşırdım hayret ettim yaa ben sınıf öğretmeniyim bana çıkmadı :) :) bu insanlara yıllardır makine üstünde çalışmayı öğretirken bizlere nasıl insan yetiştirileceğini öğretiyolar ama makinelerle çalışan adAMA İNSAN EMANET EDİYORLAR..BU GİDİŞLE BİZDE FABRİKALARDA MAKİNELERLE ÇALIŞACAZ GİBİME GELİYOR:)))
16-10-2007
Burcu ÖZCAN
Sınıf Öğretmeni

derya hanım sizler gibi olunca başımızın üstünde yeri var ama bu işe eğitim değilde farklı bakılınca olmuyor bizlerde kurumda işbirliği içinde çalışıyoruz ama herkes alanını bilerek.. benim tek istediğim herkes bir konuda emek verdi ve bu emeğini başkalarının çaba bile harcamadan görmezlikten gelmesini ve bende demesini istemez.. sadece alanlara saygı ve ihlal etmiyelim.. hep söylüyorum zaten etik olalım diploma alırken ettiğimiz yeminleri unutmuyalım..
15-10-2007
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

15-10-2007
Selin ÖGÜÇ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

atasözlerine girelim istersen sana söyleyecek ve cuk oturacak o kadar çok atasözüm var ki :) ama merkezi bir kasaba sözünden birşey anlayamayan insana söyleyip ziyan etmek istemem..
15-10-2007
Bekir UĞURLU
Sınıf Öğretmeni

bıktık beklemekten bi haber alan sınıfçı arkafdaş yokmu..yeni bir haber.ben en son aradığımda ocak ayında tarih bellii olucak dedi meb..
14-10-2007
Oral SEN
Sınıf Öğretmeni

merkezi bir kasaba mı?çok komik ayrıca devlette çalışıyorum...bu laflarının üzeirine bi atasözü daha yazacaktım da bulamadım:-)
14-10-2007
Selçuk ATLI
Özel Eğitim Öğretmeni

hangi kurum sahibi, ben gönüllü çalışacağım ve para pul istemem diyene (üstelik bir öğretmene) HAYIR, SERTİFİKANIZ YOK der? :D hangi aile, ailesinde zihinsel engelli bireyler olmasına karşın, çocuklarından birine bu alanda üniversite eğitimi almasına izin vermez? :D hangi milli eğitim mensubu, ailesinde zihinsel engelli bireyler olan bir öğretmene:"git normallerle uğraş sana ne onlardan?" der? :D hiç endişe etmeyiniz... böyle düşüncesi olanı kimse örnek almaz...
10-10-2007
Belirtilmemiş

sadece eğitimci bir anne adayı olarak çocugumda olur düşüncesiyle bu kursa gittim amaç sertifika degildi ki zaten. bir yıl çalıştım rehabilitasyonda o zaman ama yalnızca eğitilebilirlerle... çogu özel eğitimcinin dediği gibi düşünen sınıf öğretmenleriyle de karşılaştım. bu anlamda üzgünüm.. benim iş arkadaşım iyi bir özel eğitimciydi her zaman destek oldu bana çünkü bende hep en iyi bildiğim işi yaptım onun işini yapmaya kalkışmadım. hala araştırıyor hala da bu alanla ilgili kendimi geliştirmeye çalışıyorum. lütfen birbirinize karşı biraz daha anlayış gösterin ve hoşgörülü olun.bu söylediklerim o kadar zor olmasa gerek. yetiştireceğimiz nesil mazallah bizleri örnek alır diye endişeliyim. benim nacizane deneyimlerim bunlardı. lütfen bir kez daha düşünün. bunu her iki alan mezunları için söylüyorum..
10-10-2007
Derya YÜKSEL
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

forumda yazılanları okudukça ürperdim nasıl bir eğitim camiası bu dedirtiyor insana. ben sınıf öğretmeniyim hemde sertifikalı bir sınıf öğretmeni! bu sertifikayı alırken sizlerin yazdıklarından çok daha başka bir amacım vardı. ilk üniversiteye girmeden istediğim tek alandı ama ailem izin vermedi. bende onların dediği gibi yaptım ama hiç vazgeçmedim. hep araştırdım. mezun olur olmaz bir rehabilitasyon merkezine gidip gönüllü çalışmak istediğimi söyledim evime de çok yakındı zaten. ama bana HAYIR,SERTİFİKANIZ YOK dendi. oysa para istemedim gönüllü yardım yapmaktı amacım. Çünkü ailemde zihinsel engelli bireyler var ve bununla yaşamak ne demek en iyi bilenlerdenim. sırf bunun için milli eğitimden yardım istedim bana onlarda "git normallerle uğraş sana ne onlardan?" dedi. iş garantisi istemezsen seni yollarım dedi bir kurum sahibi ve gidip sertifikayı aldım.
10-10-2007
Derya YÜKSEL
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

ADAMIM(!) DİYE KONUŞAN BU İNSAN ÖĞRETMEN Mİ İLK ÖNCE ONU TARTIŞMAK GEREK BU FORUMDA?SEN BIRAK BU AĞIZLARI GİT MEB E AĞLA.ORDA BELKİ DİNLEYEN OLUR SENİ AMA BEN DİNLEMEM.TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN BANA VERDİĞİ HAKKI SONUNA KADAR SANA VE SENİN GİBİLERE İNAT KULALANACAĞIM.ALNIM AK BU İŞİ 1,5 SENEDİR VELİLERİMDEN DUALAR ALARAK YAPIYORUM.SANA LAF SÖYLEMEK DÜŞMEZ!ATASÖZLERİNE GİRMEYELİM İSTERSEN!!KENDİ İŞİNİZE BAKIN..GİDİN BAŞKA YERDE AĞLAYIN BİZE;ÇALIŞMAYIN,BU İŞİ YAPMAYIN,GİDİN DİYE AĞLAMAYIN.BURDAYIZ VE HEP VAR OLACAĞIZ.BEN SENİN GİBİ KPSS MAĞDURU DA DEĞİLİM MERKEZİ BİR KASABAYA ATAMASI ÇIKMIŞ BAZI SEBEPLERDEN DOLAYI GİTMEMİŞ BU İŞİ YAPAN BİR İNSANIM BEN!O SEBEPLER SENDE DAHİL KİMSEYİ ALAKADAR ETMEZ ONUN İÇİN BU MESELE ÜSTÜNE YORUM YAPMA!!
10-10-2007
Bekir UĞURLU
Sınıf Öğretmeni

............
10-10-2007
Oral SEN
Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

21 yıllık birikim ve tecrübeyi içeren EÇOP ile tüm işlemlerinizi hızlıca yapın!

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...