Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

özel eğitim okullarında çalışacak rehber öğretmen için onayı alabilmek için

hangi bölüm mezunları için onay alınabiliyor. pdr ve psikoloji dışında başka bölümler de var mı?
08-03-2007
Memet ÖZ
Diğer
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
9 Yanıt
arkadaşım bilgi verirsen sevinirim bende sosyoloji lisans mezunuyum.fakat alandışından pdr den yükseklisans yaptım rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilme durumum varmıdır.yada böyle bir durumda olupta rehabilitasyon merkezlerinde çalışan kişiler varmıdır.
11-10-2007
Yavuz GÜL
Diğer

bahsettiğiniz belgeyi zaten 2003 yılında aldım. şu anda da istanbul da bir özel okulda rehber öğretmen olarak çalışıyorum. ayrıca ben kurum açmak üzereyim.gerekli bigileri toplamaya çalışıyorum. saygılar.........
27-03-2007
Memet ÖZ
Diğer

Ancak eğitim bilimleri fakülteleri ile eğitim fakültelerinin eğitim programları ve öğretimi,eğitim yöneticiliği ve deneticiliği,eğitimde ölçme ve değerlendirme,eğitim yönetimi teftişi ve planlaması ile halk eğitimi bölümü /anabilim dalları (lisans) MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 16 Mart 2007 tarih ve 52510 sayılı yazı ile duyurulan kursuna katılmaları durumunda SADECE DERSHANELERDE rehber öğretmen olarak çalışabilirler. Bahsettiğim yazıyı http://ookgm.meb.gov.tr/genelgeler/160307_52510.pdf adresinde görebilirsiniz. Saygılarımla..
26-03-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Özel Özel Eğitim Kursları Yönetmeliği Tanımlar Madde 4:"7)Rehber öğretmen: Talim ve Terbiye Kurulunca belirlenen yüksek öğretim programlarından birini tamamlamış, öncelikle özel eğitim alanında yüksek lisans yapmış veya özel eğitim alanında hizmet içi eğitim programlarına katılmış kişiyi, Talim Terbiye Kurulunun 119 sayılı kararının 46. sırasında Rehber Öğretmen:1.Rehberlik ve psikolojik danışmanlık Bölümü/Anabilim dalı 2.Psikoloji Bölümü (*) "diye anlatılmaktadır.(*) işaretinde ise Bakanlık ve YÖK işbirliğiile açılan/açılacak olan ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans yada pedagojik formasyon programını başarı ile tamamlayanlar olarak açıklamaktadır.Kısaca eğitim bilimleri bölümü mezunları (2004 teki bu 119 sayılı karardan sonra) özel eğitim merkezlerinde çalışamazlar.
26-03-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

tamam katılıyorum haklısınız. ben zaten eğitim bilimleri mezunuyum. eğitim bilimleri mezunları uygulama olarak atanabiliyor diye biliyorum.
14-03-2007
Memet ÖZ
Diğer

Millî Eğitim Bakanlığı Özel, Özel Eğitim Kursları Yönetmeliği "madde 4/7)Rehber öğretmen: Talim ve Terbiye Kurulunca belirlenen yüksek öğretim programlarından birini tamamlamış, öncelikle özel eğitim alanında yüksek lisans yapmış veya özel eğitim alanında hizmet içi eğitim programlarına katılmış kişiyi," diye tanımlamaktadır. Bahsedilen 2003 yılında sertifika almış sosyoloji ve psikoloji mezunları SADECE DERSHANELERDE çalışabilmektedir.TTKB'nın onay yazısında da bu belirtilmektedir.
13-03-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

peki böyle bir uygulama gördünüz mü?
13-03-2007
Memet ÖZ
Diğer

rehber öğretmen olarak çalışabiliyorlar
12-03-2007
Ahmet KADAK
Fizyoterapist

bildiğim kadarıyla 2003 yılında sertifika alan sosyoloji ve felsefe mezunları da formastonlu olan kişiler
12-03-2007
Ahmet KADAK
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...