Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

özel eğitim merkezleri ve fizyoterapistler

merhaba değerli arkadaşlar

değinmek istediğim konu şu; sizce tüm özel eğitim merkezlerinde fizyoterapistlerin çalışma koşulları standart bir hale gelebilirmi?

görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim

13-09-2004
Recep LOKMAOĞLU
Fizyoterapist
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
79 Yanıt
2008 DE TÜM BU KRALLIKLAR ÇÖKECEK BUNU BİLİN DEVLETİ KAZIKLAMAYIN
28-06-2007
Ali CAN
Fizyoterapist

DEĞERLİ ARKADAŞLAR 2008 DE ÖDEMELER TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLECEK.SGK BU İŞİ ÇOK CİDDİYE ALIYOR.MAALESEF,GEREK FTR ÖZEL DAL MERKEZLERİNDE GEREKSE BEDENSEL ÖZÜRLÜLER ÖZEL EĞİTİM MERKEZLERİNDE,TÜM DENETLEMELERE RAĞMEN DEVLET FENA ŞEKİLDE KAZIKLANMAKTADIR.BİLDİKLERİ TEK ŞEY DEVLETİ SOYMAKTIR.DEVLET EN KOLAY FTR UYGULAMALARIYLA DOLANDIRILABİLMEKTEDİR.ÇÜNKİ YAPILAN İŞLEMİN OBJEKTİF DEĞERLENDİRMESİNİ YAPMAK ZORDUR.BU NEDENLE SGK SEÇİMDEN SONRA ÜLKEDEKİ TÜM FTR UYGULAMALARINA YAPTIĞI ÖDEMELERİ KESECEKTİR.AB DEKİ GİBİ FİZYOTERAPİSTLERE SERBEST ÇALIŞMA İZNİ VEREREK ÖZÜRLÜ ÇOCUKLARIN VE DİĞER HASTALARIN BU HİZMETTEN EN İYİ ŞEKİLDE VE EN UCUZA FAYDALANMASINI SAĞLAMAYI DÜŞÜNMEKTEDİR.DOĞRU OLANDA BUDUR.BÖYLE YAPINCA FTR YE PARA ÖDEMEYECEĞİ GİBİ,SERBEST ÇALIŞAN FİZYOTERAPİSTLERDEN BÜYÜK MİKTARDA VERGİ ALACAKTIR.İSTİHDAMI ARTIRACAKTIR.YETKİSİZ VE BİLGİSİZ KİŞİLERİN FTR UYGULAMASINADA ENGEL OLACAKTIR.O NEDENLE HİÇ KİMSE SAHTE FİZYOTERAPİST YETİŞTİRME GAYRETİ İÇİNE GİRMESİN.HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN.
24-06-2007
Ali CAN
Fizyoterapist

2 ay cevap gelmemiş kısmını düzeltmek istiyorum.diğer cevapları görmemiştim.çok çekişmeli bir sohbet olmuş.:):):)neyse ki tatlıya bağlanmış.
21-06-2007
Sedef ÖZDEDE
Fizyoterapist

Amir bey çok sinirlenmiş.2 aydır da cevap gelmemiş.Bazen en iyi cevap susmaktır.Bir meslekte alınan paranın hak mı değil mi olduğunu yorumlamak bu mesleği yapmayan kişiye düşmez..Türkiye standartlarında maaşlar evet yüksek,bu fzt.olmayanı rahatsız edebilecek bir rakam.Ama bunu siz de çok iyi anlayabilirsiniz ki bu biraz da arz-talep meselesi,yetersiz mezun sayısı,yanlış yönetim vs.Belki de asıl olması gereken budur.Sizin meslekte ve her meslekte olduğu gibi bu meslekte de parayı düşünen bir sürü insan var.Daha üniversite sırasındayken bile derslerimiz bölünüp içeri iş teklifi için gelen insanlar oldu.Şimdi mezun olduk 3 milyar veren kuruma yok biz bunu haketmiyormuşuz eğitim programcısı abimiz yorumladı,siz bize 1 verin mi diyeceğiz.Hem şunu da unutmayın ben iyi para alarak da mesleğimi çok iyi yapabilirim.siz içinizi rahat tutun...İnşallah sizin çocuğunuzda fizyoterapist olur.Samimi bi iyi dilekti.
21-06-2007
Sedef ÖZDEDE
Fizyoterapist

BÖYLE GİDERSE ÖZEL EĞİTİMİDE BİTİRECEKLER.ÇÖZÜM FİZYOTERAPİSTLERİN YASASINI ÇIKARTIP.AVRUPADAKİ HAKLARINI VERMEKTİR.O ZAMAN HEM DEVLET KAZANIR HEM HASTALAR KAZANIR.DEVLET KAZIKLANMAZ VEDE FİZYOTERAPİNİN KALİTESİ HIZLA ARTAR.FİZYOTERAPİSTLERDE DİŞ HEKİMLERİ GİBİ ÇALIŞIRSA HER MAHALLEDE VE HER SOKAKTA BİR FİZYOTERAPİST KLİNİĞİ OLACAKTIR VE TÜM ÖZÜRLÜ ÇOCUKLAR KOLAYCA HİZMET ALACAKLARDIR.DEVLET ÇOK AZ BİR KATKI YAPSA DA YAPMASADA BU ÇOCUKLAR VE HASTALAR FİZYOTERAPİYE ULAŞACAKLARDIR.YOKSA BU GÜNKİ YÖNTEMLE HEM DEVLET KAZIKLANIYOR,HEMDE KALİTELİ HİZMET VERİLEMİYOR.BU İŞ ADETA TİCARET OLMUŞ.VE BİR ÇOK MERKEZDE HASTALAR EN SON DÜŞÜNÜLÜYOR.HEP PARA HESABI YAPILIYOR VE YÖNETMELİKLERİN HANGİ AÇIK NOKTASINI KULLANIP DEVLETİ KAZIKLARIM DİYE DÜŞÜNÜLÜYOR.TEK ÇÖZÜM FİZYOTERAPİSTLERİN EN AZ AVRUPADAKİ HAK VE YETKİLERİNİ ALMALARIDIR.HEP DİYORYA BAŞBAKAN MUASIR MEDENİYETLER SEVİYESİNİN ÜSTÜNE ÇIKMALIYIZ.SAYGILARIMLA
10-06-2007
Ali CAN
Fizyoterapist

bence boşuna tartışıyoruz arkadaşlar kime ne anlatsanız boş... biz fizyoterapistiz isteyen kurum çalıştırmaz isteyen çalıştırır keyifleri bilir. hasta ve hasta yakınları tarafından bilinen kıymetimiz açık ve seçik geri de kalan sözler sadece laf kalabalığı. diğer işlerde zor ama yapacak birşey yok mesleğimiz gerçekten gözde . Bütün çalışan fizyoterapistlere Allah tan sabır diliyorum gerçekten işimiz zor.....
01-06-2007
Pınar KAVAKLI
Fizyoterapist

10 HAZİRAN 2007 PAZAR GÜNÜ SAAT 10 DA İSTANBUL DA CALIŞAN,OTURAN, EMEKLİ OLMUŞ FİZYOTERAPİSTLER OLARAK İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKULTESİ 14 MART ANFİSİNDE BULUŞUYORUZ...TÜM İSTANBULLU FİZYOTERAPİSTLER DAVETLİDİR.... KONU:MESLEKİ PROBLEMLER :SON KANUNLAR :SON GELİŞMELER TFD DERNEK BAŞKANI: PROF.DR YAVUZ YAKUT BAŞKANLIĞINDA TOPLANTI YAPILACAKTIR.
25-05-2007
Belirtilmemiş

meslegimi cok seviyorum. hastalarimla ve aileleriyle sevgi bagim var. 8 yilda sayamayacagim kadarinin hayatlarinin bakis acisini degistirdim ,surunerek bakanlari oturttum, oturanlari ayaga kaldirdim ve tabiki bilgimle ve alinterimle oldu emek vererek oldu. hic bir hastam ve calistigim kurum ve kurumdaki diger calisma arkadaslarim benim aldigim maasi sorgulamadi. neyin tartismasi yapiliyor anlamadim.
25-05-2007
Canan KART
Fizyoterapist

bu ıste paranın one cıkmasının tek sebebı ınsanların calısma alanlarında secıcı olmaları.kımse gıdıpte memleketınde ıse baslamıyro yada ne bıleyım dah aonce yasadıgı yere gıtmıyro yada kırsal kesımlere.sız olsanız gıdermısınız.rahat rahat ankarada herkesle aynı maası alıp oturmak varken.zatn kırsal alanlarda fzt sıkıntısı cekıldıgı ıcın bu kadar maaslar yukselıyor.ınsanlarda caresız kaldıkları ıcın para konusunda gıdıyorlar.bakılırsa duruma sızce bu mumkunmu.bırde ıyı calısanla ıyı calısmayan aynımı degerlendırılsın.cocuk kucagında saatlerce uyuyupta reh yapmayan fzt ler bılıyorum.lutfen yapmayın bu kadar masum olmayan fzt lerde var..

05-12-2005
Hilal BOŞNAK
Fizyoterapist

Konu dallanıp budaklanıp nerelere gelmiş.Ali Beye katılıyorum.Maalesef paranın hizmetten daha ön planda olduğu bu sektörde çalışmak için de ilk amacımız para oluyor doğal olarak.Alan memnun satan memnum mantığına çok uygun olan bu sektörde patronlar hemşire,tüccar,kuyumcu olursa işi bilmemeden kaynaklanan disiplinsiz bir hizmet anlayışı ve para muhabbeti asıl amaçtan daha ön planda buluyor kendini.Paraya ihtiyacı olmayan fizyoterapistler gidip fizik tedavi merkezlerinde,spor kulüplerinde,hastanelerde çalışsınlar.Hem kafaları rahat olur hem de birbirlerinin maaşlarını muhabbetlerine konu edinen arkadaşlardan uzak kalmış olurlar.

26-11-2005
Kadirhan DOĞAN
Fizyoterapist

yahu arkadaşlar millettin işi yokta başkasının kazandığı parayı merak eder olmuş  iş görüşmelerinde herkes rızası ile çalışmıyormu,işe alan da bunları kabul ettikten sonra sorun nerde ? bu iş ticaret işi .................

iş veren kazanmasa size bu kadar maaş verebilirmi bence her şey karşılıklı patron kazanacak ve siz de kazanacaksınız uzatmaya gerek yok bunu çok sorun ediyorsanız istediğiniz üçreti vermıyorlarsa çalışmayın  kimse sizi zorla çalıştırmıyor.....

işine gelmeyen varsa bu işi yapmasın.

23-11-2005
Enes GÜNEŞ
Fizyoterapist

merhaba ben bir rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum çok iyi şartlarda hizmet veriyoruz merkezimize fizyoterapist alımı yapılacaktır.ilgilenen arkadaşlar bana bu mailden ulaşabilirler.
03-11-2005
Mutlu IŞIK
Psikolog

sizin deyiminizle maaş diretmesi olan ücretler bizim hakettiğimiz ama bazı kurumların bazı şehirlerde kolay eleman bulmaktan istifade ederek hakettiğimiz ücretleri vermemesinden kaynaklanıyor. yani olay bizim durumdan yararlanmamız değil. kurum sahiplerinin durumdan yararlanması oluyor. olaya bir de bu açıdan bakmanızı dilerim. önemli olan şu siz bizim bu aldığımız ücretlerinn hakkımız olduğuna inanyor musunuz? keşke ücretler herkesin hak ettiği gibi olsa ama olmuyorsa bu biz fzt.lerin suçu değil. bu durumdan dolayı bizlere yüklenirseniz bu kıskançlık olarakta yorumlanır. anlaşılmanız da güç olur. bence bu çocukların sayesinde zengin olan kurum sahiplerinin oturup ellerini vicdanlarına koyup personellerinin çalışmalrı sayesinde bu paralrı kazandıklarını hesap edip ona göre adil paylaşım yapmaları gerekir. yoksa bizler ' oh biz herkesten çok para alıyoruz' diye ortalarda gezinen tipler değiliz. umarım herkesin hak ettiğini kazandığı günler gelir....
04-07-2005
Nezahat AKIN
Fizyoterapist

  Herkese kolaylıklar diliyorum . yanlış anlaşılmış olmanı verdiği rahatsızlık içindeyim. Kim ne kazanır ne ister ne alır işin özü beni zerre kadar ilgilendirmez. Herkese Allah bol kazançlar versin. Şu anda olmasa bile umarım herkes hakettiği ücretleri alabilir.

   Benim rahatsız olduğum konu meslek elemanı yetersizliğinden dolayı ücret dayatmalarının sözkonusu olması, piyasa ( ücret piyasası)  Maraş ta şu Konya da bu diye  şehirlere ve kurumların zordurumda oluşuna göre ücrert oluşturulması Bir söz varddır hani "keser döner sap döner gün gelir hesap döner" diye hesap yaparken doğru hesaplar yapmanızı tavsiye ederim . Selamlar.

 

04-07-2005
Amir AKDAĞ
Eğitim Programcısı

ya rakadaşlar ben uzun zamandr foruma girmiyordum.herkes coşmuş....öncelikle meslektaşlarıma seslenmek istiyorum. gereksiz tartışmalara girmeye gerek yok.bizi bizden başkası anlamaz. ben 4 . yılına giren bir fzt.im.4 yılın benden fiziksel ve duygusal olarak neler götürdüğünü ancak benim gibiler bilir. ben sadece bir iki örnek verceğim. bazı avrupa ülkelrinde bizim meslek grubu madencilerinde bulunduğu ağır meslek grubunda olup erken emeklilik hakkına sahip...her meslek yorucudur ve evet bir çok alanda ekip çalışması yapıyoruz. bir çok meslek grubuyla engelli kişilerin yaşam statüsünü arttırmaya çalışıyoruz.ücret dağılımda ki dengesizlik ne bizim ne de diğer meslek gruplarının suçu... o yüzden birbirimizin boğaznı sıkmayalım. kim bizim yerimizde olsa şu an hakkımızın karşılığı olan ücreti alabiliyorken geri çevirmezdi. ben amir beye sadece şunu sormak istiyorum. sevgili dr.larımız acaba özel yerlerinde devlette aldıkları ücretimi alıyorlar? bence birbirimizin eline düşmeme hesabı yapacağımıza oturup dua edelim. Allah bizi böyle hesap peşinde koşan vicdansız insanların eline hasta olarak düşürmesin. makas parası uğruna keserler mazaallah bizi..........
03-07-2005
Nezahat AKIN
Fizyoterapist

    Arkadaşlar bana BEDENSEL ENGELLİLERE YÖNELİK ÇALIŞMA PROGRAMI lazım,yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.
27-05-2005
Ercan OKUR
Sosyal Hizmet Uzmanı

Şu yazılanları okumak ne acı...

Üç ay önce bir çocuğum bağımsız yürümeye başladı. Onu gördüğümde duyduğum mutluluğu ve hazzı bir zarf içindeki yeşil kağıt parçaları vermiyor...        

İlk aldığımda emeklemede durmayı bile başaramayan bir çocuğumla artık walker sürmeye başladık, onun teşekkür ettiğinde duyduğum muttluluk ve hazzı bir zarf içindeki yeşil kağıt parçaları vermiyor...                                                            ...

Ben kağıt parçaları için değil çocuklarım için çalışıyorum, bunun karşılığında kazandığım para ise benim ödülüm ama asla amacım değilim.

26-05-2005
Ayşegül Nihal VESKE
Fizyoterapist

selamlar değerli arkadaşlar.

yazılanlara şöylebirbaktımda ne soru sormuşum vede nekadar bu konudanmuzdaripinsan varmış diye üzüldüm. mesaj yazanlardan birçoğunu tanıyorumhatta arkadaşım olanlar var. şuaçıdan çok seviniyorum hemen hemen özeleğitimle uğraşan her meslkten  birileri buraya gelip sorunu tartışmaları güzel bir şey. ancak sanırım herkes şunu anlamıştır herhalde herkes kendisi içibn birşeyler ister ve kendi meslek alanını herşeyin üstünde tutmak isterse uzlaşılacak bir orta nokta bulamayız. bu yüzden önemli olan toplum sağlığı ve daha önemlisi toplumun ruh sağlığı. yani sakin olu ve herşeyden öte yaptığınız işe verin kendinizi vede en iyisini yapmaya çalışın. her zaman sizden az çalışıp ancak sizden çokçok fazla maaş alan birileri çıkacaktır  önünüze. vede unutmayın bvu sizin mesleğiniz ve bununla bir ömür geçireceksiniz.  herkese saygılar ve işyi çalışmalar

18-05-2005
Recep LOKMAOĞLU
Fizyoterapist

Bu kadar tartışmadan sonra gerçekten pes...

Ayrıca bu "UCUZA KAPATILAN" Meslek elemanı arkadaşlardan bu forumu takip eden kimse yokmu?biraz konuyu açsada bizde bilsek bu işin aslını astarını. 

17-05-2005
Muhammed ATA
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

yunus han hocam sana tamamen katılıyorum. yeni mezun olacak arkadaşlar gerçekten dikkat etmeli. ayrıca dediğiniz gibi bu şehirlerde ve daha doğuda piyasa 2750 konyada ve çevre illerde de 2000 2250 civarı.
17-05-2005
Mustafa KARAN
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.