Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

özel eğitim makale

özel eğitim genetik, bilişim,mühendislik vb. popüler meslekler arasında yerini almıştır. özel eğiitimi bu alanlardan öen çıkaran br olgu vardır. o da bir eğitim işi ve planlaması gerektirmesidir.genel annlamda eğitim çalışması olmasıdır. bundan dolayıdır ki bu mesleği icra edecek olan kişilerin de biz uzman olması gerekmektedir. o uzman da hiç şüphesiz özel eğitim uzmanıdır. nasıl ki genetik alanında bir çalışma yapılırken bir uzman tarafından yapılması gerekiyorsa ozel eğitimin de özel eğitimci tarafından yapılması gerekmektedir. aksi durumda telafisi ve geriye dönüşü mümkün olmayan zararlar doğmaktadır.bunun özel eğitim alnında karşılaştığımız tablo tam bu söylediklerimle çatışmaktadır. baktığımız zaman özel eğitim alnında sertifikalı sınıf öğretmenleri çalışıtırılıyor.bu da yetmiyormuş gibi okul öncesi, ana okulu öğretmenleri, çocuk gelişimcilere de sertifika verilerek özel eğitimci yapılmak isteniyor.burada unutulan yada ihmal edilen husus şu:özel eğitim bir bilim dalıdır. ve her iblim dalı giib uzmanlık ve özel ihtisas isteyen kişiler tarafından icra edilecek olan bir meslek dalıdır.temelde bilimin ana ilkeleriyle örtüşmeyen bu hususların nasıl oluyorda görmezden gelinip bu tür yanlış uygulamalr yapılıyor insan hayrete düşüyor.bunun hiç bir izanı da yoktur.kabul etmiyorum.zamanla taşların yerine oturacağını özel eğitim alanında daha güzel şeylerin olacağına inancım tamdır. sorumluluk sahibi hereksin elini taşın altına sokması gerekmektedir.sadece bu yapılsa bile çok şey daha da düzelir.özel eğitim alanında bizler bir şeyler üretelim başkalrı üretince böyle oluyor. yanlışlar yanlışları takip ediyor.
23-07-2008
İsa HANİLÇE
Zihinsel Engelliler Öğretmeni
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
1 Yanıt

Bu yazı bir makale değil.

24-11-2020
Ali Osman ŞAHİN
Belirtilmemiş

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 673 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Rumeysa Y.
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Dün

Seren E.
Çocuk Gelişimi Meslek Elemanı

Dün

Ebru K.
Psikolog

Bugün

Rümeysa I.
Fizyoterapist

Dün

Merve A.
Ergoterapist

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi