Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

özel eğitim ders kitabı

Türkiye
25-10-2008
Oğuzhan GÜNİNİ
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
6 Yanıt
Teşekkür ederim. Saygılar benden...
27-10-2008
Berat ÇELİK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Çalışmalarınızı ve faaliyetlerinizi zaten başka bir siteden takip ediyorum ve taktir ediyorum...Yanlış anlaşılma söz konusu olamaz.. Saygılarımla.. İyi çalışmalar..
27-10-2008
Özel EĞİTİMCİ
Özel Eğitim Uzmanı

Şimdi oldu hocam ilk mesajın pek açıklayıcı değildi. Şunu söylemek isterim ki tabi ki her insan bu işin parasal yönünü de düşünür. Yoksa kimse uğraşmaz. Ancak daha önce de söylediğim gibi ifade yanlışlığı çok doğru...Bu kitap bir ders kitabı değildir ve olamaz da... Beni de yanlış anlamayın. Oğuzhan beyle hiçbir bağım yoktur. Sadece yanlış anlaşılmaları önlemek istedim... Saygılarımla...
26-10-2008
Berat ÇELİK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Kitabı bende inceledim,hatta aldım bile.. Ben bu mesajıma Oğuzhan Hocamın cevap vermesini isterdim.Amaç eleştirmiş olmak için eleştirmek değildi.Kitabın hangi amaçla yayınlandığını merak ettim sadece.Bende zaten zihin engelliler öğretmeni olan bir meslektaşımın ders kitabı niteliğinde çıkartacağına inanmıyorum,eğer o amaçla çıkartıldıysa acilen istifasını vermeli.Çünkü özel eğitimde ders kitabı diye bir şey olmaz.Hııı amaç resimlerden ve çizgi alıştırmalarından vs den yararlanmaksa piyasada zaten okul öncesi seviyesinde çizgi çalışması,harf çalışması,rakam ve renkleri tanıtan bir dünya kaynak mevcut..<BR>Özel eğitimin amacı nedir ? Bireylerin kişisel özelliklerine,seviyelerine,performanslarına uygun olarak materyal hazırlayıp onları kendi performansları doğrultusunda ulaşabilecekleri en üst seviyeye ulaştırmaktır.. Oğuzhan hocamınki biraz hazırcılık ve sınırlandırma gibi olmuş sanki, tüm özel eğitimciler bu kaynağı alsın takip ederek kullansın der gibi.Oysa özel eğitim araştırmayı ve farklı kaynakları birleştirerek yeni bir materyal hazırlayı gerektirir.Standartlar üstüne asla kurulamaz.''Özel eğitim ders kitabı'' ifadesi ise yanlışın da yanlışıdır.. Ama ismi yanlış olsa da özel eğitime yönelik Türkiye'de ilk kaynak olması açısından önemli ve Oğuzhan hocamın medeni cesareti tebrik edilesi..Saygılarımla..
26-10-2008
Özel EĞİTİMCİ
Özel Eğitim Uzmanı

Merhaba arkadaşım eleştirin biraz bilgisizce olmuş. Bu kitabı ben de inceledim. Kitabın içeriği zannettiğin gibi değil. Yani sadece yardımcı bir kitap niteliğinde. İçinde konulara uygun resimler, alıştırmalar felan var. Yani sen yine bep' ini yapacaksın. Sadece örneğin hayvanlar ünitesini anlatırken o kitapta uygun resimler var onları kullanabilirsin...vb. bir çok örnek... Ama sen de haklısın başlıkta yardımcı....kitabı... diye bir ibare olmayınca başlığa göre eleştirmişsin...
25-10-2008
Berat ÇELİK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

gerek var mı? standart bir kitaptan eğitime devam edilecekse bep in,bireysel programın ne gereği var? yapmayın yahu..pess dedirtmeyin..
25-10-2008
Özel EĞİTİMCİ
Özel Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 1032 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

İrem Ç.
Psikolog

Bugün

Emine Y.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Dün

Ahmet S. Y.
Psikolog

Bugün

Gamze G.
Psikolog

Dün

Ferhat E.
Fizyoterapist

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.