Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

özel bakım merkezleri yönetmeliği

özel bakım merkezleri yönetmeliği 30.07.2006 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.hayırlı olsun
31-07-2006
Hasan KIR
Sosyal Hizmet Uzmanı
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
7 Yanıt
Bu yönetmeliğe göre bakım merkezi açılır ve müdürlüğünü su ürünleri mezunları bile yapabilir.
02-08-2006
Saim SEZGİN
Sosyal Hizmet Uzmanı

arkadaşlar bence sorumlu müdürlük kısmında bir yanlış yazınm yada atlama olabilir çünkü izinlerle ilğili maddede şöyle belirtiliyor MADDE 18 – (1) Sorumlu müdürün çeşitli nedenlerle izine ayrılması hâlinde merkezde çalışan bir mesleki personel vekil bırakılır, sorumlu müdür izine ayrılmadan önce kullanılacak izin süresi ve sorumlu müdürlüğe vekâlet edecek mesleki personel il müdürlüğüne bildirilir. benim kanımca burada kasteddilen zorunlu personelin lisanseğitimini olduğunu düşünüyorum. shçek bu ifade yankışlıklarını sıksık yapıyor telefonla görüş alınabilir.
02-08-2006
Abdullah SEVİNÇ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Yani lisans eğitimi almış her birey gelip bakım merkezlerinde müdürlük yapabilir tam anlamıyla rezalet bu yönetmeliği hazırlayanlar kimler merak ediyorum..
01-08-2006
Saim SEZGİN
Sosyal Hizmet Uzmanı

3 Sorumlu müdürlük için aranacak şartlarda lisans eğitimi almak yeterli.....
01-08-2006
Saim SEZGİN
Sosyal Hizmet Uzmanı

yönetmeliği incelediğinizde 0-18 yaş arası çocuklara bakanlarda çocuk gelişimcisini şart koşuyor özellikle özbakım becerileri için gerekli oldugu düşünülüyor zannederim. ayrıca size katılıyorum bu paraya kimse bu hizmetin içinden çıkamaz. seanslı hizmete verilen para ile aynı olması çok büyük yanlışlık bence.
01-08-2006
Abdullah SEVİNÇ
Sosyal Hizmet Uzmanı

1 Arkadaşlar yönetmeliği incelediğimizde mesleki personel tanımı içinde çocuk gelişimciler de yer alıyor.Tanımlamalarda ise mesleki personelin görevleri psikososyal destek hizmetlerini kapsıyor. Acaba bu hizmetler içinde çocuk gelişimcilerin yeri nedir?Yoksa sosyal hizmet uzmanlarıyla psikologların görevlerini artık çocuk gelişimciler de mi yapacak?Açıklayabilen var mı? 2 Verilecek ücret incelendiğinde(Objektif olarak bakıyorum yanlış anlaşılmasın) tek asgari ücretle bu işi kimler yapar ya da yapmak ister.Bana göre bakımevleri yönetmeliği tam bir fiyasko sizinde görüşlerinizi bekliyorum.Herkese iyi çalışmalar....
01-08-2006
Saim SEZGİN
Sosyal Hizmet Uzmanı

herkese merhaba çoktan beri forumu takip ediyorum ama mesaj atmıyordum. bu özel bakım merkezleri yönetmeliği yine ücret konusundan acaba yine aktif hayata geçirilmede sıkıntı olacak mı?(mesleki reh. mrk gibi mi?) Yani yönetmelik çıktı ama geri kalan asıl hayata geçirilmesi gereken merkezler kağıt üstünde mi kalacak çok merak ediyorum, çünkü artık biz shu ları adam yerine koyan birilerini göremiyorum sanki.........herkese saygı ve sevgiler.
31-07-2006
Hamdi DEMİREL
Sosyal Hizmet Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...