Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

öz bakım ve dehp

İyi günler

12 yaşındaki oğlumun Dikk.eks. ve özel öğrenme güçlüğü var. Yaklaşık 6 senedir ilaç ve terapi tedavisi görmekte. Şimdi özel bir rehabilitasyon merkezinde bu tedavimize eğitim ağırlıklı olarak devam ediyoruz. Benim siz değerli hocalarıma sormak istidiğim soru şu. Oğlumun öz bakım becerisi sıfır. Kendisindeki bu bozuklukda bu duruma etki etmekte. Ayakkabılarını halen bağlayamıyor, defalarca göstermemize rağmen beceremiyor. Çoraplarını giyemiyor. Üstünü başını gelişi güzel giyiyor tişörtünü giyiyor ama altından atleti sarkıyor, pantolonunu alelade çekiyor. Yani bunun gibi size daha sayabileceğim bir çok örnek verebilirim en vahimi de yazı yazmıyor. Kaslarını kullanamıyor. İki sene basketbola gitti yinede vücudunu ve ellerini doğru düzgün kullanmıyor. Bildiğimiz hantal. Ama playstation oynamaya gelince o elleri göremiyorsunuz hızdan. Bunu anlamış değilim zaten ona gelince parmak kasları görünmeyecek şekilde hızlı çalışıyor ama yazı yazma, ayakkabı bağlama işine gelince sıfır.

Ben çocuğumu nereye götüreyim. Bunun bir eğitim yeri varmıdır. Biz kendisine bununla ilgili bir çok görev veriyoruz ama genelde karşı çıkıyor veya iki saatde anca yapıyor.

Beni yönlendirirseniz sevinirim.

Saygılarımı sunarım.

29-06-2011
Songul ARSLAN
Diğer
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
2 Yanıt
Öncelikle çocuğunuz ne yazık ki sizi çok iyi kullanıyor. Ve çocuğunuz için oynadığı oyun onun için çok iyi bir pekiştireç sanırım. Şimdi çocuğunuz neleri yapamıyor ve acilen yapması gereken beceriler ne, öncelik sırasına dizerek bir liste yapınız. Daha sonra yaptığı ya da yardımla yaptığı becerilerde neyi ne kadar kendisi yapabiliyor bunları belirleyiniz. Benim mail adresim aysenur_arat@hotmail.com buradan yazışarak çocuğunuz için neler yapabileceğimize dair rehberlik edebilirim size. Saygılar...
18-07-2011
Ayşenur Arat ODACI
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

SANIRIM SORUN KAS GELİŞİMİNDEN ÇOK DİKKAT EKSİKLİĞİ VE İLGİ VE ALAKAYLA İLGİLİ.OKUL DAHİLİNDE BİZLER HEMEN HER BECERİYİ ÇALIŞABİLİYORUZ.DEVAM ETMİŞ OLDUĞUNUZ REHABİLİTASYON MERKEZİ BÜNYESİNDEKİ ÖĞRETMENİNİN BU KONUYU AŞABİLECEĞİ KANISINDAYIM.
30-06-2011
Hasan MERT
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş mi Arıyorsunuz?

İşinizden memnun değil, daha iyi bir iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...