Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

otizm bizim yol arkadaşımız oldu.duyusal intekrasyon yöntemi ve fizyoterapistlerle devam edeceğiz anlaşılan.

burdan otistikle tanışan tüm ailelere seslşeniyorum.üstesinden geleceğiz,bu hastalık bizim kaderimiz olmayacak.yaşanılşan herşeyde ümit vardır.yaşadığımız sürece mücadelemiz sürecek ,kendimize ve bütün bizim otistiklere yardım edebileceğiz.şimdi modern tıpda mümkün olmayan otizme karşı farklı yöntemler le başlayacağız ve devam edeceğiz.özel eğitimin yanı sıra duyusal intekrasyonyötemi ve vucudun uyuşuk yerlerinin belirlenmesiyle oluşan fizyoterapist hareketler.kendi çabalarımızla yapacağımız bu yöntemleri daha pek çok kişilerin kabul edeceğini sanmıyorum çünkü şimdiye kadar otistik bir çocuğa fizyoterapisdin iyi geleceğini kimse söylemiyordu.ve hatta bilmiyordu.şimdi herkese sesleniyorum lütfen çocuklarımıza sahip çıkalım onlara bol bol hareket ve spor yaptıralşım.bir yerden başlayalım hep özelokula gidiyor diye topu üzerimizden atmayalım.
07-11-2007
Fatma YAYLACİ
Diğer
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
33 Yanıt
www.cennetozelegitim.com siteyi inceleyin bu konuda yardımcı olabilirler.
05-06-2012
Fikri ALTUN
Okul Müdürü

merhabalar konuyu tesadüf eseri gördüm , yorumları okudum ve yorum getirme ihtiyacı duydum. Öncelikle tıpta henüz kesin tarifi bulunmayan bir sorundan bahsettiğimizi unutmayalım. Duyusal bütünleme terapisinin temel mantığı beynimizin vücuttan topladığı verileri yorumlayarak uygun cevaplar geliştiriyor olması gerçeğine dayanıyor ancak çevresel duyulardan olan dokunam ağrı ısı vibrasyon pozisyon duyusu gibi duyuların girdi sıklığının arttırılmasıyla otizmden cevap alındığına dair kesin bilimsel veriler mevcut değildir. Daha ziyade hareketin kontrolü ve genliği konusunda problem yaşayan (örn Spastik tip CP) bireylerin olumlu sonuçlar aldıkları gösterilmiş olup bugün hareket kalitesinin arttırılmasında çok ön planda tuttuğumuz bir bakış açısıdır. Ancak yukarıdada belirttiğim gibi Otizm konusunda zihinsel faaliyetin olumlu yönde değiştiğine dair somut bir kanıt yoktur. Bu nedenle otizm konusunda bilimsel dayanağı yeterli olmayan bir yöntemi ancak destek amaçlı olarak kullanıp sonuçlarını izlemekten öteye geçerek herkese tavsiye etmeniz çokta doğru olmayacaktır.Denemek zarar vermeyecektir ancak insanların çok büyük umutla sarılıp asıl eğitimlerini aksatmalarının çok olumsuz sonuçlar doğuracağını aklımızdan çıkarmayalım (not: Sadece otizm tanısı konup beraberinde ek bir fiziksel engeli bulunmayan bireylerden bahsediyorum)
13-06-2011
Ahmet AYDOĞAN
Fizyoterapist

duyusal terapi bu konuda en iyi terapi yontemi ben 5 yıldan berı bu terapi içindeyım gercekten cok ıyı seyler basardım 3 ay ıcınde gozle gorunen bir ılerleme oluyor
10-06-2011
Senal ÖZTÜRK
Beden Eğitimi Öğretmeni

Duyu bütünleme ekipmanlarını firmamızdan temin edenilirsiniz.. www.orterel.com
05-06-2011
Belirtilmemiş

otizmin bilinen en büyük tedavisi EĞİTİMDİR.. ayrıca otizm erkek çocuklarında kızlardan çok daha fazla yaygındır. ama kızlar da otizm daha ağır seyreder.. erkek çocukları (genelinde) daha hafif düzeyde etkilenirler. ben Ankara da otistik çocukları koruma derneğinin kurumunda çalıştım.. bize Türkiye nin dört bir yanından ve yurt dışından otisitik çocuklarımız gelirdi.. velilerimizin uygulamadığı alternatif yöntemler kalmamıştı inanın. yunusla terapi, atlı terapi, farklı frekanslarda müzikler mi dinletilmedi,neler neler ve altlarındaki arabalarını satıp gittiler. BELKİ BİR FAYDASI OLUR DİYEE :( BİR UMUT İŞTE.. TABİİ Kİ % 5 LİK FAYDA SAĞLAYABİLİR ALTERNEATİF YÖNTEMLER ,DENEYELİM AMA ŞUNU UNUTMAYIN ASIL TEDAVİ EĞİTİMDİR. DOĞRU ELLER TARAFINDAN YAPILAN EĞİTİMDİR.. BİZLER KAÇ TANE ÖĞRENCİMİZİ MEZUN ETTİK ÖZEL EĞİTİMDEN VE KAÇ TANE ÖĞRENCİMİZİ TOPLUMDA DAHA BAĞIMSIZ HALE GETİRMEYİ BAŞARDIK ALLAH IN İZNİYLE .. VE VELİLERİMİZ NE OLUR ÇOCUKLARINIZI ÖZEL EĞİTİME GİTTİĞİNDE DERSİNİ İZLEYİN. ANKARA DAKİ BİLİNÇLİ AİLE PROFİLİNİ BEN İSTANBUL DA VE DİĞER ŞEHİRLERİMİZDE DE GÖRMEK İSTİYORUM. ÇOCUKLARINIZIN DERSLERİNİ SESLİ VE GÖRÜNTÜLÜ OLARAK MONİTÖRLERDEN İZLEMEYİ TALEP EDİN. SİZLERE BU İMKANI SAĞLAMAYA MECBURLAR!!!
25-10-2010
Ayşenur Arat ODACI
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

konuyu sonuna kadar okudum,otizm multidisipliner tedavi gerektiren bir durumdur,özel eğitim,zihinsel eğitim şarttır olmazsa olmazdır,ama ülkemizde yeterince ve gereğince ne kadar yapılıyor bilemiyorum,haftada iki seans paket program her bir çocuk için yeterli oluyor mu acaba? konu sahibi annemizin,Fatma Yaylacı hanımın serzenişlerinde haksız olduğunu düşünmüyorum,birçok kurum ticarethane mantığıyla işliyor maalesef konunun gerçek uzmanları yerine alakasız kişiler çalıştırılabiliyor aynen fizyoterapi seansına beden eğitimci arkadaşları soktukları gibi,etik çalışan kurumlar da var elbette ama öncelikle çürükleri ayıklamamız gerekir ki hakkımız olan doğru eğitimi alabilelim,verebilelim diye düşünüyorum. duyu bütünlemesi tedavisine gelince israilli bilmem kimden medet ummaya gerek yok ki bu konuda hacettepe üniversitesinde tedavi uygulayan hocalarımız var,ulaşılması imkansız ya da milyonlarca lira para gerektiren bir durum yok ortada. hacettepe üniversitesi sağlık bilimleri fakültesi fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümündeki çok değerli fizyoterapi profesörlerimiz bu işin hem eğitimini vermekte hem uygulamasını yapmaktadırlar. sevgili fatma hanım ve diğer otistik çocuğa sahip ailelerimiz hocalarımızla irtibata geçmeyi deneyiniz.
15-08-2010
Fatma KARLIK
Fizyoterapist

Inanin bu tum yazilanlar artik cok komiklesti devamli donup dolasip ayni noktada ayni bayan hakkinda ayni sekilde tartismalar cikiyor. VEeeee sonuc hala yok sadece bol bol tartisma... Devamli Amerika daki egitimi konusanlar, begenenler, begenmeyenler Turkiye deki egitimi elestirenler memnun olanlar olmayanlar...vs ben amerikada egitim gordum 8 sene bu alanda calistim 20 sene orda yasadim oranin sistemini birebir yasadim halen en ufak kendimi gelistirecek konulardaki seminerler icin belli araliklarla amerika turkiye arasi mekik dokuyorum ve su an Turkiyede calisiyorum yine bu alanda ozel EGITIM konusunda (bu arada kendimde yabanci uyrukluyum eger bu benim degerimi arttiracaksa ama ayni zamanda TURK vatandasiyimda !) bu kadar bilgiden sonra komik olacak ama maalesef tek bir gercek var oda EGITIM diger yondemler duyu butunlemesi, sensory integration, occupational therapy, hippo therapy, .... etc.... hep ve herzaman destek olmustur tabiki onlarinda olmasi lazim ama lutfen bu konuyu Turk yabanci uyruklu yok sadece duyu terapisidurumuna getirmeyelim .bir kere her cocuk farkli stage lerde hepsine aynen bir terziye gittigimizde ustumuze uygun kiyafet diktirmemize benzer individualized programlar hazirlanmali yani sadece o veya bu degil... bu konuda herkes arastirmaci olsun egitimcilerde ailelerde ve lutfen bu konularda tartisilacagina cocuklarimiza neyle nasil yardimci olunabilir bunlari tartisalim. Sevgiler, ABD uyruklu ve ayni zamanda TURK isteyenlere gosterebilecegi diploma ve sertifikalari mevcut davranis analizi egitimcisi
11-08-2010
Didem DANİS
Aba (Uygulamali Davranis Analizi)

özel eğitim belki yeterli olabilir tam anlamıyla verilse ama bizim çocukların kapasiteleri çok farklı.Üstelik özel okulda aslı astarı olamayan kişiler özel eğitim uzmanı diye tamıştırılıp çalınan 2 yılınız olursa bana hak verirsiniz.Mehmet bey bana sormuş ne yaptınız şimdiye kadarda,sonrasında sn.ziva rooma gerek duydunuz diye.Ewt mehmet bey ilkten 5 yıl hacettepe ve sonrasında boşa giden 5 yılda özel okul oldu.yaklaşık 2 yılda devletin sevgi okuluna gidiyor kızım büşra milli eğitimin ram raporuyla.
27-04-2008
Fatma YAYLACİ
Diğer

aslında fazla bişey anlatmak istemiyorum sadece you tube da psikoakademi yazıp arayın bakalım ne çıkacak...engelleri aşmanın birçok yolu varyeterki araştıralım.saygılarımla!!!!!
11-04-2008
Ömer Ferhat YALÇIN
Nlp Uzmanı

Berna Hanım oglunuz için gerçekten çok sevindim. Ama ben 10 yıllık bir otistik çocuk annesi olarak bu örneklerden hiç görmedim maalesef, buda benim şanssızlığım herhalde. Kızıma teşhis konduğunda henüz iki yaşına gelmemişti 'çok iyi durumda, günde 8 saat, haftada 40 saat eğitimle yaşıtlarınla okula gidecek duruma gelir' dediler. Sonrasında bütün madi gücümüzü bu eğitimler için harcadık DAN protokolünden çok daha fazlasını!!! Ama olmadı, olmayabilir tabiiki ama yıllarını özel eğitim merkezlerinde geçiren biri olarak olanınıda göremedim ben maalesef. Diyorsunuz ki kimsenin umudunu kırmayın, burada amaç umut kırmak değil kendi deneyimlerimi aktararak insanlara farklı yollar da olabildiğini anlatabilmek. Birşey daha sormak istiyorum, bir insana sonsuz umutlar verip sonra onları yok etmenin nasıl birşey olduğunu biliyor musunuz? 'Bu kadar eğitim alsın, şu kadar da eve gelelim, bir o kadar da şunu yapalım kızınız çok zeki, biz böylesini görmedik, kesin bu durumu aşar diyip', olanaklarımızı sonuna kadar hatta fazlasını (evimizi satmak gibi) zorlayıp, hepsinin sadece bir senaryodan ibaret olduğunu görmek nasıl bir duygu.... Herşey bir yana tüm bunların sonucun da bir gün bir bakıyorsunuz çocuğunuz çıldırmış gibi, yaş 11 onca yıl özel eğitim adına yapılabilecek herşeyi yapmışsınız... İşte o zaman bazı şeyler dank ediyor... Benim uğraşım kimse benim gibi 10 yıl sonra dank etmesin diye, en başından iyi düşünüp, araştırıp adımları atmak gerek. Özel eğitim kurumlarının rant kaygısı içindeki yaklaşımlarını ayırdedebilmek önemli bence. Eğitimi yadsımıyorum elbette olmalı ama çocuğun gelişimine yardımcı olmak amacıyla yoksa otizmin hasarlarını eğitim yok edemez ve bu hasarları yok etmeden erişilen nokta ne kadar kalıcı olabilir? Tabii bu arada çocuk gerçekten otistikse!!
31-03-2008
Alev YALÇIN
Diğer

Selamlar, ben de bir otistik çocuk annesiyim. Sadece eğitimle düzelmiş otistik yok lafınıza katılmıyorum. Tanıdıklarımdan 3 tanesi sadece eğitim ile düzeldi. Biri de oğlum. Duyu bütünlemesi ve Dan gibi alternatif ve yardımcı tedavi yöntemleri var. Ve bunları imkanlarım elverdiğince araştırdım zamanında. Oğlumdaki gelişmeyi asla yeterli görmediğimden. Fakat yukarda da belirttiğiniz gibi Türkiye de bahsedilen tedavi yöntemlerini uygulamak birçok aile için oldukça zor. Hatta imkansıza yakın. Devlet desteği olmadan yani. Bu tedavi yöntemlerinin elbetteki otizm konusunda bizlere çok yardımı olacak. Bu konuda hemfikirim. Ama *Hangi otistik sadece eğitim ile otizmden çıkmış?* şeklinde kurulacak bir cümle insanları tembelliğe ve umutsuzluğa itecektir. Ve böyle insanlar da gördüm maalesef. Savaşı bırakan ve hastalığı kabullenen...... Eğitimi sadece terapi merkezlerinde alan evde devam ettirmeyen pes eden. Pedagogların verdiği haftada 2-3 saatlik eğitimle elbetteki ilerlenmesi zordur, eğitimlere evde kararlılıkla devam etmek durumundadır herkes. Bu 7 gün 24 saat süren bir mücadeledir. Ve eğer diğer tedavi yollarına madden ya da başka sebeplerle ulaşamıyor isek tek alternatifimiz eğitimdir. Buna sıkı sıkıya sarılmak gerekir. Üstüne basa basa söylüyorum. Sadece eğitim ile düzelen çocuklar var. Hayatını tek başına idame ettirebilecek hale gelen, tek kalıntısı biraz asosyallik olan. Tüm annelerin umuda ihtiyacı var, savaşlarını sürdürebilmek için. Sadece eğitimle bu iş olmaz demek maalesef umudu kırmaktan başka işe yaramaz ve reel de değil. Alternatif tedavi yöntemlerinin devlet tarafından desteklenmesi gerektiği konusu doğrudur ve bunun savaşı da ayrıca verilmelidir. Saygılarımla.....
25-03-2008
Berna ERGÜN
Diğer

Evet haklısınız bunlar çok maliyetli uygulamalar ama birçok avrupa ülkesinde devlet tarafından karşılanıyor. Bunu istiyorsak istediğimizi birilerine bildirmemiz gerekmiyormu? Dediğiniz gibi çocuk doktorlarımız daha işin bilincinde değilken devletten bu hakları nasıl alacağız, mücadele ile..... 14-15 haziranda uluslararası konge İstanbulda, bu konuda büyük isimler geliyor ve bizim sağlık bakanlığımız tarafındanda izlenecek. Haydi ozaman ses çıkartmak için süper bir ortam değilmi? Hak verilmez alınır, birşeyler istiyorsak mücadelesini vermek gerek diye düşünüyorum kendi adıma...
25-03-2008
Alev YALÇIN
Diğer

Sevgili alev yalçın duyu bütünlemesi otizmle savaşmanın 1. ci ve olmazssa olmaz basamağı ve ekinde eğitimde şart ama tıbbı müdahalede dediklerinizi taptırtabilen aile sayısı çok azınlıkta çok masraflı ve meşakkatli aşamalar bunları sabırla uygulamak ve devam etmek çok birikim istediğinden maaalesef devletin desteğine tıbbı müdehalelerde çok ama çok ihtiyacımız var ama ne yazıkki çok çocuk doktorumuz hala otizmin tedavisiz ve sadece içeriği dahi bilinmeyen eğitim deyip gönderiyorlar ah acı gerçekler ah......
22-03-2008
Olcay ÖZCAN
Diğer

Otizm mücadelesinde öncelikle DUYU BÜTÜNLEMESİ evet kesinlikle, ikinci olarak DAN protokolü, üçüncü olarak OKSİDATİF STRES kontrolü ki bu konuda ciddi üniversitelerin araştırmaları var, tüm bunlarla çocuğun algısını açtıktan sonra yada beraberinde EĞİTİM. Hanginiz otistik çocuklardaki toksikolojik gen testini araştırmalarını incelediniz... Yapılacak çok şey var, adımlar soğan kabuğu gibi sürekli derinleşiyor. Artık eski tekerlemeleri bırakalım lütfen, kaçırdığım zamana acıyorum şimdi.....
21-03-2008
Alev YALÇIN
Diğer

Teşekkürler ederim size.....Tarafınızdan anlaşılabilmek ve yanlış anlamayı düzeltebilmek gerçekten çok sevindirici...Bildiklerinizi, deneyim ve yaşantılarınızı burada bizimle paylaşırsanız sevinirim....İyi çalışmalar ve çocuğunuza iyi dersler diliyorum, güzel ve başarılı ilerleme haberlerinizi buradan bekliyorum....Çocuğunuz sizin gibi bir anneye sahip olduğu için çok şanslı.....Tüm velilerime sizi örnek göstereceğim....Buraya üye olup gelişmeleri yakından takip etmeniz çok sevindirici ve model alınması gereken bir davranış bence....Çocuğunuzun gözlerinden, yüreğinden öpüyorum ve sizin de karşınızda saygıyla eğiliyorum sayın ANNE.....iyi akşamlar...
09-03-2008
Hülya RÜYA
Sınıf Öğretmeni

Çok sevgili Hülya Öğretmen Öncelikle yazınızdaki asalete ve yavrularımıza yürek verdiğiniz için buralarda özellikle otistikler için zaman harcamanızdan dolayıda minnettar kaldım.Bende yanlış anlamaktan dolayı ÖZÜR DİLİYORUM.BU ARADA SİZDEKİ ERDEMLİLİĞE DE HAYRAN KALDIM . Evet Türkiye 'mizdeki eğitim boşluğundan dolayı aileler çaresiz olarak, otizme her rant sağlama amaçlı kişilere koşuyor.Evet aciziz hala da devam ediyor..... Buradan sesleniyorum LÜTFEN EĞİTİM MERKEZLERİNE SESLENİYORUM personelllerinizi duyu bütünlemesi proğramını bilgilendirmeden eğitime görevlendirmemelerini buradan yalvararak rica ediyorum. Dün bir eğitim merkezine gittim.Orada otistikleri anlatıyoruz sohbet ederken yeni bir eğitimci birşeyler anlattı.Hayretlere düştüm.Sizlerle paylaşmaya karar verdim bizim çocuklarımızın çoğu kafalarını vururlar kendilerine zarar verirler bu eğitimcide ne yaparmış bakın aklıma mukayyet olayım allhım dedim dinlerken bakın şimdi.Otistik ve üstün beyinli olduklarına inandığım otistik çocuğun kafasını masaya vurması nda oda daha da vurması için kafasını daha da masaya bastırdığını kendisinin de o çocuğa daha da vurduğunu anlattı.Sabırla dinledikten sonra duyu bütünlemesini anlatmak zorunda kaldım....... İŞte burada bu çocukların neden kendilerini ve hangi bölgelerini hırpaladıklarını dikkkat edilmesi gerektiğini incelemenizi önemle arz ederim.aeğer çocuk çok ısırma isteği duyuyorsa bilinki dişetlerinde ve dişlerindeki sinir merkezleri uyuşuk ve hissetmek istediğinden onun ailesi ve sizler tarafından kendi kendine ellleri ile dişlerine masaj yapmasını ailesinin çocuğuna dişlerini ve damaklarını hafif basınçlar uygulayarak buna çözüm bulmalarını sağlayın.İnanın çok farkedeceğini ısırmasının geçeceğini göreceksiniz.Ama bu arada da sözlü sert komuttta verecek veya onun anlayabileceği basit şekilde cezalandıracaksınız.Eğer kafasını vuruyorsa saçlarına kafasına sürekli masaj yapılarak bu uyuşukluğu bertaraf ettiğinizi gözlemleyeceksiniz ailelerede sesleniyorum buradan ve yalvarıyorum şunu unutmayınki yavrunuzun her yaptığı yanlış hareketin bir nedeni var bedenlerinde bişeyler onları rahatsız ettiğini ve çaresiz kaldıklarınızı unutmayın lütfen.
07-03-2008
Olcay ÖZCAN
Diğer

Merhabalar........Öncelikle saygılarımı sunuyorum sayın ANNE.....Ben ZİVA ROM'dan bahsetmiyordum....sadece açılan konudaki mesajları okuduktan sonra birebir yaşadığım bir olayı paylaşmak istemiştim....Benden önce yazılmış olan mesajlarda sayın Ziva Rom'dan bahsedildiği için sizde sanırım öyle anladınız....ÖZÜRDİLERİM.....ben isim vermemeye özen gösterdim ancak aynı kişiden bahsetmiyoruz.....ZİVA ROM ve başarılı terapistliği hakkında yeterince bilgim var...Ayrıca ELEM CLINIC'ı görme şansım olmadı ancak yeterince duydum ve okudum emin olun buna....Ayrıca 63 yaşında birine hele ki ZİVA ROM gibi başarılı, tanınmış bir terapiste saygısızlık edecek kadar kötü bir eğitimci değilim buna da emin olun lütfen......Ayrıca FİZYOTERAPİST te değilim sadece yaşadığım bir olayı paylaşmak istedim.......Benim bahsettiğim yabancı uyruklu terapist 40 yaşlarında , tamamen kapalı kapılar ardında çalışan biridir...Sizce böyle bir konuda sevgili aileleri uyarmak kötü mü????TEKRAR ÖZÜRDİLERİM SİZDEN.....Ayrıca bu konudaki bana olan kızgınlığınızı ve olaydaki hassasiyetinizi fazlasıyla anlıyorum.......Ben 3 yıldır özel eğitim içerisindeyim ve gelişmeleri elimden geldiği kadar takip etmekteyim.......Sizi fazlasıyla anladığım için gerginliğinizle bana yönelik yazmış olduğunuz cümlelere üzülmüyorum.......Umarım yeterince ifade edebilmişimdir......Teşekkürler, ellerinizden öperim sayın ANNE.....
06-03-2008
Hülya RÜYA
Sınıf Öğretmeni

Ne şekilde ve kaç paraya öğrenilirse öğrenilsin kim tarafından öğrenilirse öğrenilsin sonuçta bu çocuklarımız farklı bir sistemle ve daha hızlı bir gelişme gösterdiği gerçeği varya bunu asla göz ardı etmeden hemen ve derhal bu çocuklara bu duyu bütünlemesini uygulayıp ve halenki hazırda uygulanan yöntemide sisteme dahil ederek çocuklarımızı hızla yol aldırmak olsun hedefimiz..... Bakın bu çocuklarımız kulaklarını çok tıkarlar bu gerçeği görmeden kulağının dibinde bağırarak eğitim adına komutlar verildi ya bu acımasızlığa ve aymazlığa ne dersiniz bizler yaşıyoruz bunları neymiş pavlov eğitimi imiş köpeklere verilen ve yol alınan eğitimi yavrularımız üzerinde denendi ve yol alındı ama bu çocuğun işitmesinde çok fazla duyarlılık olduğu hiç düşünülmedi işte burada başlıyor duyu bütünlemesi gerçeğini düşünerek vereceğiniz eğitim yok tırnak sökmeler yok baş aşağı geçirmeler gibi acımasız kelimelerle görmeden yapılan eleştiriler.Fazla işiten birinin dibinde bağırmayı lütfen empati yaparak düşünün biraz.Zoraki sınıfa bağırtarak ağlatarak derse alınan çocuğun gelişmesi ne kadar hızlı olacak hayal edin biraz lütfen hayal edin işte 2003 ten 2007 eylülüne kadar yavrum sadece korktuğu ve ödül alabileceği kişilerin komutlarını alabilmeyi öğrendi diğerlerine hiç bir temasta bulunmadı.Ama 2007 kasımından 2008 şubatına kadr herkesin komutunu alıyor uyguluyor konuşamasa bile onaylayan ve onaylamadığını ifade eden davranışları sergiliyor.Göze hoş gelmeyen davranışlarınıda bıraktı. Bu süper bir gelişme değilmi sizce ,Ben burada bağrı otizm denen meletle yanmış bir anne olarak sesleniyorum türkiyenin her köşesinde duyu bütünlemesi sistemi öğrenmeli ve uygulanmalı.........
05-03-2008
Olcay ÖZCAN
Diğer

Kıymetli sınıf öğretmenim hülya ben sizi bu sezenişinize anlam veremedim.Bakın nasıl özel eğitimcilerin iş birliğine yanaşmıyor diyorsunuz.Özellikle gelirken organize eden kişilere tercumanı vasıtası ile şu gerçeği vurguluyor.Yanında çocuğun terapistide gelsin onunla birebir eğitimciside gelsinki çocuğa ait terapi hem aileden hemde terapistleri vasıtası ile daha fazla çalıştırılıp daha fazla yol alınsın düşüncesinde olduğu bildiriliyor.Sizi terapinin ne şekilde yapıldığınıda birebir bütün aileler adına da yaparım keşke muhatap olan ailenin birisi daha yazssa bakın ben bu hanımı bizzat bütün terapilerini izledim hatta hem içeride hemde sinevizyon yapılarak eğer emeklerini öğretmemek yanlısı olsa sinevizyona karşı çıkar. aileyi alıyor (anne Babayı) ,çocuğu alıyor, terapistini alıyor ve ayrıca gelmiş olduğu eğitim merkezinin terapistlerinide alıyor içeriye seansa öğle başlıyor.ŞAŞMIŞIM BU YAZINIZA İNANIN ŞAŞMIŞIM.Kendini kanıtlamış ve dünyaya ismini ekol yapmış bütün ülkeleri ziyaret eden bir kişiden bizzati ülkesine gidip yanında terapileri öğrenen kişiler varken sertifika istemek ne olur siz değerlendirin...... olur. Bakın hem siz sınıf öğretmeni kimliğinizle nasıl bir fizyoterapistin bilgilerini tartışabilirsiniz ona da şaşmışım siz gidip terapist mi olacaksınız yani..... de kimin diplomasını kimden soruyorsunuz .Ama bu işle ilgilenip yürek vermenizden dolayı sadece takdirle karşılarım.Bu kadar inasan memnun kalıyor.Ve parası olan aileler bizzat israilde elem clinic merkezine uğruyor ve çocukları süper gelişmeler gösteriyor ve karşı çıkılıyor muhalif olunuyor İNANIN ŞAŞARIM BU İŞE ŞAŞARIM.Madem bu kadar yerin dibine sokmaya niyetlisin 63 yaşında yüzlerce otistiklere emek vermiş bu kadını yermeye lütfen yeterli bilgi ve donanıma sahip ol ve elem clinic adındaki git merkeze gözlerinle gör hayran kalmaman mümkün değil bu yeren kelimeleride yazdığından sanırım hicap duyarsın.......
05-03-2008
Olcay ÖZCAN
Diğer

Bakınız benim sizlerle paylaştığım olaydaki yabancı uyruklu eğitimci kesinlikle yeterliliğine ikna edici bir SERTİFİKA göstermeye yanaşmıyor..........Ayrıca Özel Eğitimci'lerle işbirliğine yanaşmıyorlar........Ben kurumların davet ettiği ve destek aldığı eğitimcileri eleştirmiyorum.....Ayrıca DUYU BÜTÜNLEMESİ 'nin önemli ve gerekli bir yöntem olduğu konusunda size katılıyorum.....Bu anlamda elbette ki eğitimciler kendini geliştirmeli, yetiştirmeli......SAYGILAR......
04-03-2008
Hülya RÜYA
Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 633 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Özge K.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

2 gün önce

Meftune S.
Çocuk Gelişimcisi

2 gün önce

Büşra Y.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Ulaş G.
Ergoterapist

Dün

Melike N. D.
Uzman Öğretici

EÇOP'ta MEBBİS Yıl Sonu Değerlendirme İşlemlerini (RAM Evrakları Gönderim) Hızlıca Yapın!